Неоткриен талент

Член од
9 ноември 2011
Мислења
35
Поени од реакции
32
Се спријателивме со еден човек од патување со автобус од CH према Скопје . Збор по збор човекот црташе со молив имаше малце како да казам како хорор слики одсликано но многу интерсни детали имаше и фв страница но аудиција му беше скоро 0 . Се сретнавме денес по 2 недели на кафе и ми вика само ти ми лика делото вика изгледа луѓето се плашат од моите слики се занимавам со сосема друга работа а сакам да живеам од сликарство не знаев што да му кажам.
Во прилог ке ви доставам некој screenshot па да дадете некоја оценка и да го упатиме човекот како да ги пласира неговите дела . Screenshot_20230717_224044_Facebook.jpg Screenshot_20230717_224029_Facebook.jpg Screenshot_20230717_224013_Facebook.jpg Screenshot_20230717_224004_Facebook.jpg Screenshot_20230717_223956_Facebook.jpg Screenshot_20230717_223946_Facebook.jpg
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.285
Поени од реакции
22.575
Одлична му е инспирацијата, сликиве ме потсеќаат на државава и појавите тука.
Ако милсите дека сликиве му се хорор, дојдете да живеете во северен фиром и да имате потреба од администрација.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.698
Поени од реакции
5.742
Prva liga se slikiva, samo koj gi razbira.
Za ostanatite samo ckrtanici od dosada.
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
35
Поени од реакции
32
Одлична му е инспирацијата, сликиве ме потсеќаат на државава и појавите тука.
Ако милсите дека сликиве му се хорор, дојдете да живеете во северен фиром и да имате потреба од администрација.
Така ми вика он а јас не гледам ништо освен лубов во работата ама треба му пласман
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Која му е фб страната?
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.435
Поени од реакции
19.652
@gurba
Предложи му да контактира псајдарк дискографски транс лејбели, може да црта кавери за компилацие или албуми.
Бш овакфи стфари има најчесто на такфи (виртуелни) цедеа.
Леј стфарно, изумресфа цедеа. А филинг беше пуна папка сс цедеа, оргинал или режани принко хаха.
Не е којзнае колко платено, али ке му биде мотивација плус, а и може да запознае повише сфетски цртачи на овакфи работе.

Браос и палац нагоре за дечка.
 
Член од
22 јуни 2019
Мислења
816
Поени од реакции
1.296
Interesni se slikite. Prodava li gi i vo koja dimenzija mu se?
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
Талентот е видлив, ама ова не се слики кои луѓето би ги купувале за да им висат на ѕид и да ги гледаат секој ден ... или замисли некој ваква слика да ми подари за роденден или некој настан, ќе помислам дека ме мрази, а јас не сум знаела :D

Коментарот на парва погоре е добра идеја за ваков тип на уметност.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
@gurba
Предложи му да контактира псајдарк дискографски транс лејбели, може да црта кавери за компилацие или албуми.
Бш овакфи стфари има најчесто на такфи (виртуелни) цедеа.
Леј стфарно, изумресфа цедеа. А филинг беше пуна папка сс цедеа, оргинал или режани принко хаха.
Не е којзнае колко платено, али ке му биде мотивација плус, а и може да запознае повише сфетски цртачи на овакфи работе.

Браос и палац нагоре за дечка.
И ја ова би предложил. Хард-кор, панк, ундерграуд групи, таму ваква уметност има место. Таму треба да проба да се продаде. Нема пари во тие сфери, али можда може да набилда име таму малку, па да фати некој хонорар после. Инаку како некој што има некое искуство со цртање, јас гледам некои проблеми со пропорции и тродимензионалност во портретите, ама има талент.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
360
Def se psychodelic slikive, me potsekjaat na omotite od pink floyd nesto vo toj stil...
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
35
Поени од реакции
32
Interesni se slikite. Prodava li gi i vo koja dimenzija mu se?
незнам дали ги продава ама како што ми каза на блок 5 црта веројатно , постирав линк од фв па можеш да го прашаш
Автоматски споено мислење:

Def se psychodelic slikive, me potsekjaat na omotite od pink floyd nesto vo toj stil...
i jas se slozuvam megutoa intersno slika neznam bas nadobro da citam umetnici medutoa psychodelict mi delivat i mene podobro avtorot si znae
 

Kajgana Shop

На врв Bottom