Нема повеќе бесплатно гледање на Англиската Премиер лига!

F

fantomX

Гостин
Te сфаќам јас, но проблемот е што кај нас има премногу кабловски оператори, некој се отворени ради-реда и не сакаат да вложуваат во нивната програма, не сакаат да има спортски тв, освен Јуроспорт(1 и 2) друго нема ништо од спорт.
Тоа ми беше поентата, е сеа некој ќе гледа во Прилеп, Битола или некој друг град, а некој ќе биди лишен од преноси од Премиер лига или Серија А.
Да се има ред во државата т.е во кабловските оператори нема ја да се бунам тука, ќе си уживам и ќе си гледам Спорт Клуб(Србија или некој друг) нема да ми пречи јазик.


Еве уште нешто од форумот:
„Каблетел“ влезе и во Прилеп, така да нема појќе гледање ништо. Само ЕСПН Америка и фантастичните „бишкари“ во „спортот“ наречен „базебол“. И секако, Екстремните спортој, во додатен пакет се разбира. :tv:
Според то, се сомневам дека само локалните оператори не се заинтересирани за спортска понуда. Кабле не е баш локален.

За Спортклуб, не гледам зошто да ми пречи јазикот. Коментатор ми треба ако гледам нешто со шо не сум толку запознат. А ако гледам дуел на Манчестер Јунајтед и Челзи на пример, нема никаква потреба од коментатор. Кинески нека е тогаш, нема проблем.

И според овај цитат од нивниот форум, ти шо го постира, двата канали на Спортклуб ги очекувам во додатен пакет по цена од 350 денари месечно преку Боом или Макс. Веројатно е и глупиот „голферски канал“ да го пуштат тука, чисто заради поголемо покритие на парите.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
На страната на сител пишува дека ќе пренесуваат и оваа година они ПЛ сигурно нема да лажат.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
затоа кој сака премиер лига, секој викенд во Струмица нека иде, и готово :)))))))
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.620
Поени од реакции
1.133
На страната на сител пишува дека ќе пренесуваат и оваа година они ПЛ сигурно нема да лажат.
Црвена звезда је недавно потписала петогодишњи уговор о преносу десет утакмица које игра као домаћин у првенству Србије, рачунајући и „вечити дерби” против Партизана. Осталих пет утакмица „црвено-бели” су уступили Заједници суперлигаша, како би и они кроз продају ТВ права могли да обезбеде средства за рад. Одмах по потписивању уговора с ТВ Фокс, Звездин маркетинг је ступио у контакт с појединим телевизијама с простора бивше Југославије и понудио им права преноса. Тако ће, према сазнањима „Политике”, утакмице Црвене звезде у Македонији преносити ТВ „Сител”, у Црној Гори ТВ „Атлас”, у Босни и Херцеговини АТВ из Бањалуке, док ће права за подручје Словеније и Хрватске имати „Шпортклуб”.
Мислам дека и Сител дефинитивно нема веќе да пренесува ПЛ.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.886
Поени од реакции
16.126
Мислам дека и Сител дефинитивно нема веќе да пренесува ПЛ.
А што има оваа вест врска со преносите за Премиер лигата?! :toe:...10 натпревари се само откупени, дали и толку ќе бидат.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Јас сум на КДС и ги има двете и Спортклуб, и Спортклуб+. Ама планирам да се префрлам на Кејблтел пошто влегоја и во Прилеп. Е сеа ако има некој да ми кажи дали ги има Спортклуб на Кејблтел?
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Јас сум на КДС и ги има двете и Спортклуб, и Спортклуб+. Ама планирам да се префрлам на Кејблтел пошто влегоја и во Прилеп. Е сеа ако има некој да ми кажи дали ги има Спортклуб на Кејблтел?
Секако дека ги нема.
 
Член од
28 февруари 2008
Мислења
219
Поени од реакции
2
Па кј ќе се испромовира фудбалов у Македонија може на некој да му акне у акалот дека нашето е најголемо богатство и никој неможе да ни го земе за разлика од странските фудбали и седењето дома пред телевизор.. Тоа чувство што ќе го почувствуваш на стадион е сосема различно од тоа што го гледаш на телевизор, незнам со кој памет се навива за некоја екипа што цел живот ја нема видено у живо.
mojata podrska za tvojot komentar

--- надополнето ---

sitel inace patem receno tv na vlasta zamislete otkupi prava za utakmicite na c.zvezda zamislite koja glupost i koe samounistuvanje si go pravime.pa koj e tolku golem kvalitetot na srpskata liga za da ima osnova da se kupuva vakvo nesto.edna poraka do t.n patrioti od sitel koj navodno glava davaat ama ime ne podobro ke vi bese i onaka vi e do gazot da uklucevte kamerite i da gi davate vardar i rabotnicki a ne da stitite nekoj velikosrbski ambiciii vo rm
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Aбе не се замарајте,на Спорт Клуб србија ќе даваат ПЛ.....средена работа :)
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Aбе не се замарајте,на Спорт Клуб србија ќе даваат ПЛ.....средена работа :)
А, каде воопшто може да се најде таа програма? Далеку од средена работа..
 

Gunner4ever

Vive la France
Член од
14 ноември 2009
Мислења
663
Поени од реакции
130
Imas net imas kom sredena rabota sto se napinjas tolku ke imas milion stremovi za koj sakas natprevar da go gleas
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
абе нема што средено преку нет ќе гледам на ПЦ како да не :drk:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Спортклуб и спортклуб+ има на мојата каблоска.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
251
сеа нема шо да се гледа сеа ке идеме у живо да глеаме Англиско ^^.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Добро, нели Сител обезбедиле уште една сезона?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom