Нема повеќе бесплатно гледање на Англиската Премиер лига!

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Тринг спорт пренесува со сигурност, за другиве 3 канала немам проверено, немам време кога да проверам, доле на ТВто кај што е сателитската Бандини се гледа 24/7 :mad:
Епа ако таа пренесува тогаш не ми треба Спорт клуб.Тие што се на кејбл тел можат да гледаат.Во тој мини дигиталниот пакет ја има оваа тринг спорт.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Епа ако таа пренесува тогаш не ми треба Спорт клуб.Тие што се на кејбл тел можат да гледаат.Во тој мини дигиталниот пакет ја има оваа тринг спорт.
Знам и јас го имам тој пакет, недај боже да ја скинат и оваа само.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Добро бе неможат ли тхоум, бумтв, кејблтел и телекабел заедно да го откупат преносот?
 
Член од
6 декември 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Нешто имаше на официјалниот форум од Sportklub дека наскоро ќе ја има на сите кабелски оператори во МК, знае нешто некој за ова, од кога ќе ја има и сл.???

ова беше објавено на форумот:
"SK ce uskoro biti emitovan nadamo se na svim kablovskim operaterima.
Obavesticemo vas o detaljima narednih dana.
Molimo za vase strpljenje.

Vas SportKlub"
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Од мој агол:

Зошто отсуството на Премиер Лига во нашите домови е добра работа?

Дан испаднит сеа дека Ѕинго ми е брачед или дек навивам за Реал не дај Боже, па сум се нашол јас лајна да јадам овдека за то шо пола Македонија се спремат бунт да кренит заради то шо имаме неспособни телевизиски куќи. И јас радо би се оптегнал секоја сабота/недела на кауч дома, со нозете тро погоре качени и никој нишо да не ми речит. Усфари можда мајка ми ќе ме искарат, ама куќава не е кафич за да мојт да ме избркат, па не и е валиден гласот во муабетов. Доброто е шо како-така, ојме напред. Не бев излезен да киснам по кладилници одамна, а вчера седнав и Челзи си го глеав уз пивце и двајца другари, пола литар точено пиво шеефче, ладно макијато четириесет, да ти е мерак да пијаш и плус да частиш една тура.

Освен ефектот на „принудна" социјализација и подобрената атмосфера за време на натпревар (со исклучок на тие шо уплатиле помалце од 11 корнери па се нервирет на секој можен напад, и на двете страни), имат уште две поголеми придобивки.

Прво, децава од по 13-14 години ќе слушнет муабет дека на сателитска ги имало сите утакмици, па после тридневно распрашвење дали е то сфарно така(џанам сателитскава урбан мит е), ќе ги убедет кутрите родители да оптегачет бааги евриќи за антената. Детето добиват фудбал во својот удобен дом (и порничи 24/7, шо сепак не е мала работа), а родителите за возврат добивет среќен син со појак десен бицепс.

Второ, во цел свет овие работи функционирет на PayPerView принцип, односно „плати, па клати". Дури и во Англија се плаќа за да го гледаш нивното домашно првенството на телевизија колку шо знам, а со оглед на то шо информацијава ми е од енглез, така ќе да е. Значит ојме напред...

Три пати ура за европска Македонија и за светски принцип на емитување на спортски содржини. Три пати ура и за Бандини, Шехерезад, и секако, НА ВАШЕ БАРАЊЕ, Не дај се Нина. Фудбал ќе гледаме по кладилници или со стримој, пошо голем сум за да клавам сателитска за фудбал и порничи само, а не планирам да пратам првенство на Лајвскор.

Уште една добра страна - на стримојве имаш англиски коментатор, во полош случај кинески, руски или арапски. Во секој случај, го немаш Игорче Трпевски со неговите „инквизиции“.

П.С. Организирано гледање на Премиер лига, во Охрид засега во Премиер кладилница. Само да знајте, ретко врвит келнерка.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Мене пак една работа не ми е јасна.

Како е можно еден медиум, со добар капитал и одличен менаџмент да направи таква глупост со откупување на телевизиски права за Македонија, а притоа да не согледа дека во земјава Премиерлигашки фудбал нема да се гледа. Лани Сител платил повеќе од пола милион евра за права, значи СпортКлуб дале брдо више новца летово, досега гледано за џабе.

Или можеби сопственик на СпортКлуб е грк, па сака тој да не заебе. Теорија на заговор, ха!
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Колку шо разбрав ја на Сител им барале миљонче за права и овие не дале :toe: Јас на сателицка иам Премиер лига на 3-4 канали...Кои има а неможе да најде можам да му ги кажам фреквенциите да си ги најде каналите
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Кабелскиве оператори кај нас ја сменија Спорт Клуб Србија со Нова Спорт (Бугарска ТВ) иначе на оваа Нова Спорт даваат Германскион Куп,Лига на Шампиони и што е најважно ПРЕМИЕР ЛИГА. :)
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ќе се среди за неколку дена работава ако треба и на диво ќе стават кабелскиве оператори зашто без Премиер лига сите ќе им откажат.За во другиве градој ова сигурно ќе бит ама Скопјанчињата нека му ја мислат.
 
Член од
27 август 2008
Мислења
299
Поени од реакции
49
нема некодирани канали на сателитска кај што може да се следи англиско, ни италијанско, ни германско, ни шпанско. не лупајте глупости!!! со кардшеринг може, амо тоа се системи што коштаат околу 300 евра, но и тие не се сигурни затоа што провајдерите секојдневно наоѓаат нови начини како да го спречат кардшерингот, денес работи од утре не!!!. затоа не се залетувајте со купување на скапи сателитски системи стрпете се уште малце, ќе има Премиер лига во МКД.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Не брзајте бе, кај и да е ќе уклучат кабелскиве оператори, едноставно мора да уклучат ако сакаат да ги задржат муштериите. Ќе се снајдат некако, немајте гајле. Додуша јас имам Тринг Спорт па си гледам, ама на вас тешко ви е ве сфаќам, посебно за вас што навивате за некој од англискиве клубови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom