Нема повеќе бесплатно гледање на Англиската Премиер лига!

Член од
14 март 2010
Мислења
16.887
Поени од реакции
16.127
Тешите сте дека сме на исто ниво како и Хрватите, и тие нема да гледаат Премиер лига т.е ќе гледаат ама ако платат на Макс ТВ(хрватскиот) или на некои нивни кабловски оператори :):)

Али добро со Камбоџа сме тука некаде:pos2:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.773
Тешите сте дека сме на исто ниво како и Хрватите, и тие нема да гледаат Премиер лига т.е ќе гледаат ама ако платат на Макс ТВ(хрватскиот) или на некои нивни кабловски оператори :):)

Али добро со Камбоџа сме тука некаде:pos2:
Хрватска имаат Тотал Тв што содржи многу убави програми меѓу кои и СК и СК+, а и Македонија има Тотал Тв али ја нема СК на неа :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.887
Поени од реакции
16.127
Хрватска имаат Тотал Тв што содржи многу убави програми меѓу кои и СК и СК+, а и Македонија има Тотал Тв али ја нема СК на неа :)
Имаме и ние Тотал ТВ и на тој Тотал ТВ има СК и СК+...но за наши услови мислам дека е премногу скапо..1000, 1000 и нешто денари месечно се плаќа, што е многу, многу е .
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Имаме и ние Тотал ТВ и на тој Тотал ТВ има СК и СК+...но за наши услови мислам дека е премногу скапо..1000, 1000 и нешто денари месечно се плаќа, што е многу, многу е .
Имаме ТоталТВ без Ск и Ск+, еве ја понудата со каналите http://www.totaltv.tv/Ponuda/612/Paketi.shtml

Подобро ќе си земам дримбокс со шеринг и ќе си го гледам целиот ТоталТВ пакет http://flysat.com/total.php

Туку уште се надевам дека МаксТВ ќе смислат нешто.
 
S

sim4e

Гостин
Имаме ТоталТВ без Ск и Ск+, еве ја понудата со каналите http://www.totaltv.tv/Ponuda/612/Paketi.shtml

Подобро ќе си земам дримбокс со шеринг и ќе си го гледам целиот ТоталТВ пакет http://flysat.com/total.php

Туку уште се надевам дека МаксТВ ќе смислат нешто.
Еве што напишале МаксТВ на нивниот профил на Фејсбук:

[/QUOTE] MaxTV Поради актуелноста на содржините на каналот Спорт Клуб и желбите на корисниците да следат Barclays Premier League, MaxTV веќе ги започна разговорите со овој канал, со цел да се договори соработка и Спорт Клуб набрзо да се најде во понудата ...на MaxTV. Каналот сеуште не е достапен за територијата на Македонија, но се очекува во наредниот период да се исполнат сите услови за неговото прикажување и во Македонија. Штом Спорт Клуб ги заврши сите технички подготовки и законски обврски за прикажување, MaxTV ќе се обиде во најбрз можен рок да го додаде овој канал во богатата понуда со што би се исполниле барањата на корисниците за повеќе спортски канали.[/QUOTE]
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Ке се исполни желбата на гледачите за повеке спортски канали?? Па воопшто нема спортски канали на макс тв. Тие што ги има на макс тв ги има и преку секој кабелси оператор од земјава. Очекував многу повеке од нив
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.797
Поени од реакции
44.293
А пример, да го стават на Макс Тв, ке го стават у некој посебен пакет и ке мора да се плаќа дополнително или ке тера стандард ко остали бесплатни канали ?
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.733
Поени од реакции
11.191
А пример, да го стават на Макс Тв, ке го стават у некој посебен пакет и ке мора да се плаќа дополнително или ке тера стандард ко остали бесплатни канали ?
Макс Тв имаат договор со ESPN мрежата, а тие пак имаат откупено права за премиер лига и нормално за тоа се доплаќа (на макс тв).
Е сега за додатни канали си имаат процедура која најпрво тие самите (телеком) мора да ја поминат и извршат за тек после да оди промотивен материјал бла бла (за кој што е веќе касно) па тек да биде достапна до купувачот...јбг брат, тапа сме :/
А и да направат договор не верувам да биде одма спроведен, башка без реклама од кај ќе дознаеме што и како нели...Во секој случај ова им е шанса да го наплатат 30-40..%повеќе од вообичаеното и да направат огромни пари (ова е друга тема веќе), кога цел народ е очаен да гледа премиер (не секој може да си дозволи сателитска/дигитална ти реков ми рече...), па ќе биде баш она "удри на народот".
Како и да е , мамицата на сите по список што вака им прават на луѓево...срамота!
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.542
Поени од реакции
5.772
Имаше некој рок, до кога можат да се купат тие права, ама не ми текнува до кога беше.... Знам дека видов на некоја страница, но мислам дека е до 21 август... Како и да е, нема македонска телевизија со ПЛ.... Ова е за прв пат после 1996 мислам, предходоно одеше на МТВ, па неколку сезони на А1... Очигледно е дека Ѕинго не му се даваат пари за ПЛ, а пак на Велија поинтересно му е да го пренесува Драган Вучиќ..
 
С

сашенко

Гостин
Глупости..па дали им е јасно на овие нашиве телевизии дека 80 посто од мажите во македонија седат пред телевизор само за ФУДБАЛ или вести (постарите).Па ако не гледам Фудбал на телевизија ја не гледам телевизија воопшто тогаш.Глупости...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Глупости..па дали им е јасно на овие нашиве телевизии дека 80 посто од мажите во македонија седат пред телевизор само за ФУДБАЛ или вести (постарите).Па ако не гледам Фудбал на телевизија ја не гледам телевизија воопшто тогаш.Глупости...
ова е тотално лудило .... да не можеш да гледа ни бундес лига ни премиер лига :( мора да се протестира !! против Ѕинго и Рамковски
 
Член од
10 август 2010
Мислења
323
Поени од реакции
138
Ova ne veruav deka ke ni se sluci hehe pa ako vaka trgne rabotava za 3 godini ke dojde nekoja TV i ke ni gi otkupi pravata i za Makedonska liga i togas...
:je::je:
Ke gledame snimki od natprevari ke gi sinhroniziraat vo glavnite ulogi Singo i Ramkovski :tv:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.733
Поени од реакции
11.191
да не можеш да гледа ни бундес лига ни премиер лига :(
Ц ц ц и бундес ли? Не бе, таленти се нема што...ајде и лш и серија а и шпанско нека укинат ако не...гледањето фудбал овде ќе стане луксуз.
 

Eric The King

Why always us!:)
Член од
21 април 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
1.245
Ц ц ц и бундес ли? Не бе, таленти се нема што...ајде и лш и серија а и шпанско нека укинат ако не...гледањето фудбал овде ќе стане луксуз.
Важно шпански, турски и индиски серии имаме за извоз, тоа ќе гледаме:tapp:
 
Член од
3 јуни 2010
Мислења
93
Поени од реакции
9
Нека одат да се обесат сите што се одговорни за ова. Па освен спорт за друго не ни ми треба телевизија бе ееејјј алоооо. Бандини мандини гумуш шехерезади и други порфаворки веке преку к** ми се. Секој ден главно на репертоарот се тие и вестите. Кај нас нема спорт нема спортско ривалство ама па затоа се тука политичарите и нивните ривалства. Тие се главни, мајка му ****, ******************
 

Kajgana Shop

На врв Bottom