Неи Пори

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Некој да не бил оваа сезона у Неи Пори па да сподели инфо? :pipi:
 
Член од
2 јуни 2012
Мислења
42
Поени од реакции
23
Си бил убрзо? Пошо луѓе шо се таму во моментов не се жалат на комарци.
Абе што знам... јас бев пред 2 години, околу 20-ти Август. Во апартманот каде што бев немаше клима а сме забравиле отворен прозор и влегле комарци. Не се спиеше внатре, па спиев во кола.
 
Член од
28 април 2010
Мислења
89
Поени од реакции
30
али песокот е ситен абе ептен ситен,да го види паланчанец ќе му се изнарадува.плитко и чисто оооогромна плажа,навечер луна парк за деца но тивко место без забави ,претежно со деца,медузите по 18 Август но не доаѓаат поблиску од 20 метри до брег.Обавезно да се посети Платамона која е 10 минути пред Неи Пори(кожна јакна 50 евра,нике патики 20 евра маици 2 евра дресови 3-4 евра слаткари лудница,коли со мк таблици ич нема таму а и плажите слаби бидејќи е рибарско градче али за трошење пари и ако имаш жена до тебе:vozbud:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Јас бев лани и комарци нема ко што имаше порано,не се некој проблем ептен.Иначе за медузи накај Август ги има а предтоа нема али знае да забега некоја.Има многу добро шеталиште, од сабајле трчање и после у море е добитна комбинација.
Кој е блиску до црквата и ако е таму за време на тој нивнион голем празник ќе го наебе сабајлечки.Исто ко у камбанаријата да спие.
 
Член од
2 јуни 2012
Мислења
42
Поени од реакции
23
Јас бев лани и комарци нема ко што имаше порано,не се некој проблем ептен.Иначе за медузи накај Август ги има а предтоа нема али знае да забега некоја.Има многу добро шеталиште, од сабајле трчање и после у море е добитна комбинација.
Кој е блиску до црквата и ако е таму за време на тој нивнион голем празник ќе го наебе сабајлечки.Исто ко у камбанаријата да спие.
Сите се жалат од комарци а за чудо јас кога бев бев после 20 август и не видов 1 медуза... :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Не се секирајте за медузи, ме има каснато една, печеше, се појави плик и после саат - два го снема, ќе истрпите :icon_mrgr:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Цените во Неи пори за оваа година се солидни. Доколку одите со сопствен превоз, барајте смештај на лице место, не одете на варијанта смештај преку агенција, затоа што ќе најдете многу поубаво сместување сами и за пониска цена. Морето е топло, плажите се супер средени. Како добро средени плажи ви ги препорачувам:
Анемос, Алказар, Марабу, Волкано.....другите плажи што се повеќе накај Платамона не дека се лошо средени, туку не се скроз песочни а и во водата има повеќе каменчиња.
Цената на кафе е од 3,5 евра па нагоре. Со тоа добивате лежалка, чадор, кафе и флаширано шише - 1/2 литар вода.
Како најисплатлив маркет за пазарење ви го препорачувам Алфа маркет.

Се наоѓа позади црквата на патот кон Платамона.

Најубаво гирo имате овде и истото ќе ве чини 2 евра.


Искористете го пазарниот ден во петок и набавете си овошје, зеленчук и останати работи по доста поволни цени. Тој се наоѓа спроти црквата.
Убаво фрапе т.е нес кафе и гага интернет имате во Исла кафе бар, Венус бич бар, Алказар.
Цената на коктелите се движи од 4 евра па нагоре. Храната по ресторани е поскапа. Љубителите на пица нека ја посетат пицерија Волкано, веднаш до кафе Марабу и нема да погрешат.
Топка сладолед би ве чинело 1 евро, а пченка и локумадес/локумас 2 евра.
Доколку ви е потребен вистински одмор, одберете го местенцево за тоа.
Ако има некој прашања поврзани со Неи пори, слободно нека пише :pipi:
п.с. На плажа мош ќе ве напоризираат црнците со секакви џиџи-миџи тракатанци, ама вие ценкајте се до последно :D
--- надополнето: 2 јули 2012 во 16:05 ---
a nekoj da ne znae dali ima meduzi, rakovi, krabi vo vodata?
10 дена не видов такво некое суштество.
Сите се жалат од комарци а за чудо јас кога бев бев после 20 август и не видов 1 медуза... :D
Спас од комарци е раид апаратче со течност и немате гајле.


За покрај шеталиште ќе си се намачкате со аутан, a aко сте пропуштиле некој дел да намачкате со аутан и ве касне комарец нанесете тенок слој синопен крема
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.590
Поени од реакции
13.278
Годинава ќе одам таму, 2 пара, се надевам ќе биди океј, спрема описиве, таман е. :)

За 10 дена отприлика колку пари се доволни за пристојно накај мизерно поминување? :pipi:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Годинава ќе одам таму, 2 пара, се надевам ќе биди океј, спрема описиве, таман е. :)

За 10 дена отприлика колку пари се доволни за пристојно накај мизерно поминување? :pipi:
Кога ќе идеш море, јас за 3 дена таму сум! :)

Иначе за пари некој bare minimum ти е 100-150 евра, сеа ако сакаш ептен синдикалски можеш ти и со 30 да пројдеш, леб и паштета секој ден. :D
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Кога ќе идеш море, јас за 3 дена таму сум! :)

Иначе за пари некој bare minimum ти е 100-150 евра, сеа ако сакаш ептен синдикалски можеш ти и со 30 да пројдеш, леб и паштета секој ден. :D
Кој дел ќе одите? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom