Неверство без чувства? Дали е неверство?

WindChill

3NitY
Член од
13 февруари 2008
Мислења
138
Поени од реакции
2
Неверство си е неверство, дали било со чуства или не, не е битно. Со самото тоа што си бил со некој трет ја изневеруваш довербата на тој со кој си во врска.
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
44
Поени од реакции
0
Чудно, мене никогаш не ми беше доволно само да заспие и да се разбуди покрај мене.
nekoi luge sakaat mnogu malku pa se srekni a nekoi sakat mnogu pa nemozat da go dobijat toa pa nikogas ne se sreni.Takov e zivotov ironicen

Насловот на темава, уствари самата тема е малку... Ај ќе си ќутам.
"Државникот" е многу... како го викаа... паметен, па не му се прави муабет со нас, обичните смртници - девојките. Девојка му ја жалам. Стварно ми е криво што има такви слепи девојки. Неверство си е неверство, како поим е лоша работа и нема ама баш никакво оправдување за тоа.


Е :bravo:сега се` кажа. Не знам дали да се смеам на ова што го пиша, или да плачам.:tapp:

pa ova e slobodna drzava mozes da pravis sto sakas
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
За љубовта нема закони само непишани правила и граници до кои може да се толерира :smir:
Неверсво си е неверство независно дали е со или без чуства , дали си пијан или дрогиран ако си бараш изговор за прељуба за жал нема ;)
Сигурен сум дека не ти е сеедно доколку дечкото твој на страна си тера ќејф а сте во врска а и него не би му било баш сеедно
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Неверство си е неверство, без разлика со чувства или не.Тоа според мене е директ црвен картон!
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
44
Поени од реакции
0
pak ke kazam ako ne se custva vo igra ne e neverstvo ako ne go sakas partnerot nema da ti smeta da sto te izneveril a ako ti ne go smetas za neverstvo togas ne e
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Со чувства без чувства, со Ојле со Дојле, на клупа во кино... не е ни битно со кого е, каде е и зошто е... тоа што го изневеруваш партнерот Е!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
pa 21 vek ima i takvi vrski od korist za pari x pricini
Тоа што е 21 век, не може да се гледа како оправдување за ништо.
Подобро воопшто нема да влезам во врска, туку ќе си се мувам безвезе, отколку да влезам во таква врска.
И не може да биде без чувства. За да има неверство таа личност веројатно некако му го привлекла вниманието, на пример физички, што автоматски значи дека има некоја хемија, привлечност.
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
pa 21 vek ima i takvi vrski vo koi partnerite ne se sakat zaedno se od korist
Да, да се муваш со повеке е ин :\

aма си решавате на почеток или сте у врска или сте за мување. .. а не влегуваш у врска и го моташ

Тоа е подло и . ... *остри секирата* :pos:
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
44
Поени од реакции
0
Да, да се муваш со повеке е ин :\

aма си решавате на почеток или сте у врска или сте за мување. .. а не влегуваш у врска и го моташ

Тоа е подло и . ... *остри секирата* :pos:

pokraj toa sto e in da se smuvas so sto poveke sega e vo in i da si vo kako da kazam slobodna vrska imas pravo da si so kogo sakas i koga sakas i ako e dogovorot takov nema da ima potreba da ja "ostris sekirata"

poznav luge sto se vo takva vrska pa super im je

Тоа што е 21 век,не може да се гледа како оправдување за ништо.
Подобро воопшто нема да влезам во врска,туку ќе си се мувам без везе,отколку да влезам во таква врска.
И не може да биде без чувства.За да има неверство треба таа личност некако да му го привлекла вниманието да речеме физички,што автоматски значи дека има некоја хемија,привлечност.

od fizicka privlecnost do sakanje treba da se izodat dolgi kilometri za da mozes da kazes deka se custva vo igra a toa dali ke vlezes vo vrsak ili ne toa e tvoj izbor jas tuka ne se mesam
 
Член од
13 февруари 2008
Мислења
104
Поени од реакции
1
So cuvstva ili bez cuvstva, neverstvo si e neverstvo! A ako si vo "otvorena vrska" (neznam zasto nekoj bi napravil takva rabota ali ajde se desava) toa e drug muabet.Ako i partnerot go pravi toa praj go i ti, ali toa spored mene ne e vrska, toa e muvanje.Koja e celta da si so nekoj, a koga ne si so nego da ides so drugi.Ne mi e logicno.Ili si so nego ili ne si, ili ste vo vrska ili ne ste!
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
65
Искрено,сум ја изневерила личноста што ја сакав најмногу на светов,кога бев на летен распуст во Охрид.Беше тоа еден бакнеж на пристаниште и ништо повеќе.Личноста беше привлечна и пријатна и тоа ми го привлече вниманието.Се чувствував страшно!Му се јавив во истиот момент и со него беше се ок,како да чувствував вина но не чувствував дека го изневерив бидејќи тој бакнеж мене ништо не ми значеше.Го сакав неизмерно многу и тоа никогаш не се повтори.

Кога гледам формално секако дека е неверство,да дознаеше ќе беше неверство без разлика како се чувствував јас тогаш!Ако темава е како сум се чувствувала јас ако се случило ова ќе речам само дека ми беше се рамно,со тоа дознав колку само го сакаВofofof:...
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
119
Поени од реакции
6
Pa iskreno, neverstvo si e neverstvo, bez razlika dali e so ili bez cuvstva. Ama mislam deka neverstvoto bez cuvstva moze pobrzo da se prosti, zatoa sto posle (izvrsenoto neverstvo) partnerot se kae mn mn mn i ke te moli da mu prostis, pa mozebi ako sfatis deka iskreno se kae i ke se uveris deka toa nema da se povtori, mozebi i ke mu prostis!!!
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Јас мислам дека е неверство, мора да постојат чувства, макар и малце да ти се свиѓа само, и тоа е чувсво. Сигурно нема некого да изневериш со првиот што ќе ти помине пред тебе. Ако веќе си изневерил мора нешто да те привлекува кај него/неа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom