На северот на Косово напнато

Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Приштина- Специјалните единици на КПС го завземале административниот премин Брњак на северот на Косово, додека локалните Срби ги спречиле во намерата да го превземат блискиот пункт Јариње.

Извор - http://www.moja.rs/politika/napeto-na-severu-kosova/
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
БиЌе весело данас поподне...
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Od koga lugeto, na sopstvena drzava separatisti?

Baram od moderatorot da go smeni naslovot, ili ke pocneme site so navredi...

Treba poleka i Kosovo da zalici na Drzava, taka da mora da se vospostavi red vo kuka...
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Od koga lugeto, na sopstvena drzava separatisti?

Baram od moderatorot da go smeni naslovot, ili ke pocneme site so navredi...

Treba poleka i Kosovo da zalici na Drzava, taka da mora da se vospostavi red vo kuka...
точно. ама ај ти кажи ми ендо. ако ти дома не си поставиш ред зарем мислиш дека комшијата има право да дојде кај тебе дома и да каже кој и шо да праи? мислам немој да ме сватиш погрешно ама убаво си кажа. ред во куќа - шо значи домаќинот си поставува ред нели?
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
точно. ама ај ти кажи ми ендо. ако ти дома не си поставиш ред зарем мислиш дека комшијата има право да дојде кај тебе дома и да каже кој и шо да праи? мислам немој да ме сватиш погрешно ама убаво си кажа. ред во куќа - шо значи домаќинот си поставува ред нели?
Да де Александар наш Македонски, така е. Ја знам ти кон што целиш. Но како што знаеш и ти, Косово веќе е независна држава, нема веќе Србија како држава ингеренции на територијата наречена Косово, едно време имаше кога беше Југославија, сега не, сега е Држава, и како што реков, а и ти се согласуваш, треба ред во куќа.

поз.
--- надополнето: Jul 26, 2011 1:25 AM ---
точно. ама ај ти кажи ми ендо. ако ти дома не си поставиш ред зарем мислиш дека комшијата има право да дојде кај тебе дома и да каже кој и шо да праи? мислам немој да ме сватиш погрешно ама убаво си кажа. ред во куќа - шо значи домаќинот си поставува ред нели?
Да де Александар наш Македонски, така е. Ја знам ти кон што целиш. Но како што знаеш и ти, Косово веќе е независна држава, нема веќе Србија како држава ингеренции на територијата наречена Косово, едно време имаше кога беше Југославија, сега не, сега е Држава, и како што реков, а и ти се согласуваш, треба ред во куќа.

поз.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Да де Александар наш Македонски, така е. Ја знам ти кон што целиш. Но како што знаеш и ти, Косово веќе е независна држава, нема веќе Србија како држава ингеренции на територијата наречена Косово, едно време имаше кога беше Југославија, сега не, сега е Држава, и како што реков, а и ти се согласуваш, треба ред во куќа.

поз.
--- надополнето: Jul 26, 2011 1:25 AM ---

Да де Александар наш Македонски, така е. Ја знам ти кон што целиш. Но како што знаеш и ти, Косово веќе е независна држава, нема веќе Србија како држава ингеренции на територијата наречена Косово, едно време имаше кога беше Југославија, сега не, сега е Држава, и како што реков, а и ти се согласуваш, треба ред во куќа.

поз.
а вака едно директно прашање. ако треба ред во куќа - а косово е у случајов куќата - зашо мораше американците да ви интервенираат за да ви воспостават ред? - у случајов тие ви се комшиите кои ви ја „дадоа“ таа куќа па и ред ви воспоставуваат. - немоќни сте да се справите сами или?
не дека нешо ја бранам србија да не се сватиме погрешно..
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Немајте гајле, на Тадич му треба нова кола, а Тачи има уште некој орган да продаде на Америте. Се ќе биде во ред, само не заборавајте - dont rock the boat!
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Od koga lugeto, na sopstvena drzava separatisti?

Baram od moderatorot da go smeni naslovot, ili ke pocneme site so navredi...

Treba poleka i Kosovo da zalici na Drzava, taka da mora da se vospostavi red vo kuka...
Ако не го смени насловот, одма да кренеш барикади, бори се за своите права !! Сите сме еднакви !!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom