На крајот на денот, кој е вистинскиот начин за одмор и релаксација?

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
Да конкретно како го завршувате напорниот и мачен работен ден. Ден целиот исполнет со обврски дома или на работа/школо.

Според Вас, кој е вистинскиот начин за убаво завшрување на денот. Кој е вистинскиот начин за релаксација или одмор?

Дали одењето директно во кревет е вистинскиот решение? или можеби убава книга е вистинскиот начин?
Конкретни пример како го завршувате напорниот работен ден, кој поминал.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.680
Поени од реакции
13.295
Ако сум имал цел ден физичка работа тогаш најдобро еден туш и во кревет со книга. А ако сум бил на школо, сум учел, читал удирам една прошетка по кеј - да ми се излуфтира мозокот и после тоа туш, во кревет, без книга.
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Komshivkata! ama shteta shto shto ne sum veke vo Kisela voda. Od koga se preseliv vo noviot stan sekoj den sum se poumoren i pomrzeliv! :kesa:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
Топло чоколадо или чоколадно млеко,пижами,и некоја добра комедија или книга.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
секс и 7 тромадоли...
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
По напорна психофизичка работа цел ден, на крајот од денот јас практикувам туш и гледање на некој добар филм по пижами во кревет се додека не заспијам
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Колку и да сум имала напорен и тежок ден,не пропуштам да отидам на кафенце со некој за да се поприкажеме.Тоа ми е баш онака фин начин за опуштање.
Откако ќе се вратам после кафето дома,пуштам музика и се излежавам,ама онака мерачки и најмрзливо на свет и не станувам од креветот.Не спијам,само лежам и се вртам од едната на другата страна и тоа ми е дефинитвно нај нај убаво средство за опуштање.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
На крајот на напорен ден..туширање, какао или кафе, пижамчиња и добар филм.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
725
Поени од реакции
6
Излежавање во кревет, слушалките на уши и телевозор пуштен колку да не ти е монотоно у собата :smir: Или пак ако на пример денот ти бил напорен (си учел) - психички си исцрпен, добро е да свртиш некој круг со точак низ град или на некое место каде нема и баш голема фрекфенција на луѓе (покрај езеро најубо) ...
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
По напорен ден одмор би значело за мене хмм да си ја гушна перницата и да си спијам, пошто многу малку спијам, или да се играм со кучето тоа ме расположува и после ќе си заспиеме оно задоволно јас уште позадоволна.:helou::helou:
 
Член од
12 септември 2007
Мислења
502
Поени од реакции
4
ќе се оптегнам на кревет,ќе си пуштам музиче...и уживам
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
мавам еден туш,се оптегнувам во кревет пуштам некое филмче или музиче ждерам нешто благо,кафе,сок....и чекам да ми се приспие :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom