Најубава општина во Скопје

Која е најубава Општина во Град Скопје?


  • Вкупно гласачи
    149
  • Гласањето е завршено на .

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Карпош, Дебар маало и дел од Аеродром, само што духот на Дебар маало се повеќе се уништува...
 

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
262
Поени од реакции
69
А Илинден кај се наоѓа???? Сте ја испуштиле една од најголемите општини во Македонија:baeh:
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Центар и Карпош..
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Карпош, Дебар маало и дел од Аеродром, само што духот на Дебар маало се повеќе се уништува...
да, дефинтивно! а тоа е најмногу ради претераното градење згради...И покрај тоа си го обожавам маалото, тука сум се родил и не планирам да си одам од маалово, штета што децата допрва ќе растат во тие нови згради нема да го осетат маалскиот дух, кој до пред неколку години го имаше :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Сте заборавиле да ја наведете општина Сопиште, али нема врска.
Најубави општини се Аеродром, Кисела Вода и Сопиште :)
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Аеродром е најубав и најмодерен. Без разлика од која населба сум јас или другите Скопјани. Аеродром си е најубава населба во Скопје според мене.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.704
Поени од реакции
19.769
Аеродром моментално најубава општина, Ивица си ја скоцка општината за мерак, и за шетање и за седење и за дечиња и храна и кафичи се супер, овој Сокол наш незнам оти неземе пример по партиска линија од колега му да го среди тро и Ѓорчево наше..(n)
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Аеродром е нај најј, а во скоро време не гледам која општина би му конкурурала :)
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.477
Поени од реакции
20.365
тафталиџе (карпош) . аеродром не е тоа што беше , стана провинција и цело зеленило се претвори во паркинг простор.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Центар и Карпош се средени веќе како општини.Аеродром допрва треба да се гради и развива и да ги стигне овие 2 општини.Све друго е под просекот (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom