Најубава Македонка! (со слики)

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.503
Маријана Станојковска :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.118
Поени од реакции
15.926
Од оние што стварно имаат некоја грациозна лепота, би ја спомнала Вера Мештеровиќ, па еве и Светлана Црнокрак.

Катарина Ивановска е исто симпатична за модел, но мене милион пати поубава од неа ми е Маја Сашек.


Сања Николиќ ми е исто убава. Елена Ристеска е убава, штета што нема висина.
Каролина беше убава на времето, кога не беше ко анорексична и што знам, некако женава остаре предвреме.
Маријана Станојковска со тапија мислам оти треба да се прогласи за најзгодна, за најубава секако дека не, али телото ... Мислам дека нема никаква пластика на тело, се е природно, така да, има совршено тело.

Ова е една од поновите манекенки што излегоа пред некое време, Маја Ристевска.
Мислам оти има само 20 години, по изглед и давав некоја година повеќе од мене. Тоа е девојката во спотот на Тоше за "Све је ово премало за крај".
Симпатична ми е, преубава, има некоја харизма во неа.






 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.040
Поени од реакции
13.537

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
oсвен што можеби има добро тело...во лице воопшто не ми е убава. не е грда меѓутоа дааалеку од убава
Па, ок....темава е повеќе „убави Македонки“ отколку „најубава“....
Нема многу спортистки во темава, ете Власта си е добра....


 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Па, ок....темава е повеќе „убави Македонки“ отколку „најубава“....
Нема многу спортистки во темава, ете Власта си е добра....


ova uba? daj ne zaebavaj be 4/10

Власта Ружиновска: Се "палам" на БМВ, Мерцедес, Ауди, скапо саатче, кошулче и гелче!
:pos:
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
ova uba? daj ne zaebavaj be 4/10

Власта Ружиновска: Се "палам" на БМВ, Мерцедес, Ауди, скапо саатче, кошулче и гелче!
:pos:
Си ја замеркал од позади и не си дочитал дека се зеза на темата...
Ај ќе гледам следната што ќе ја стаам да е член на МЕНСА......
Фино си е девојчето......ако не ај само од Катарина да стааме, јес да срча е девојката, многу убава и во живо и супер-фотогенична или Марјана (со просек фаца и супер тело), а тек за Каролина да не збориме - пола тема е со нејзе, мене ко гроб ми е....
Промена малку, младо мевце...
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.805
Поени од реакции
10.909
Си ја замеркал од позади и не си дочитал дека се зеза на темата...
Ај ќе гледам следната што ќе ја стаам да е член на МЕНСА......
Фино си е девојчето......ако не ај само од Катарина да стааме, јес да срча е девојката, многу убава и во живо и супер-фотогенична или Марјана (со просек фаца и супер тело), а тек за Каролина да не збориме - пола тема е со нејзе, мене ко гроб ми е....
Промена малку, младо мевце...
Катаринчето ми е една од најпреценетите наши моделки, но ок е што има светска слава и нека си ја тера. На полумаратонот трчаше и си беше природна без шминка па е сосема обична девојка, од комшии во зграда имам поубави ;) Додуше како 15 годишно девојче изгледаше на полумаратонов, тек отпосле ме осигураа дека она била. Вкусови се во прашање ок е, ама само ок, nothing special.
 
A

Antigona

Гостин
Сара Маркоска ми е ептен слатка од македонските јавни фаци. Многу е мила, заводлива , весела , нема шо да се лажеме, убаво си е девојчето :love:



 

madrock

Bogi
Член од
23 април 2014
Мислења
584
Поени од реакции
1.919
Како е добра оваа Поптрпева, има баш порничарска фаца и опасни цициња :цицки:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.364


Штипјанката Верче Ѓеоргиева
 

Kajgana Shop

На врв Bottom