Најтешка работа во домаќинството

Најтешка работа во домаќинството

  • перење

    Гласови: 5 3,9%
  • спростирање алишта

    Гласови: 5 3,9%
  • пеглање

    Гласови: 10 7,8%
  • готвење

    Гласови: 8 6,2%
  • миење садови

    Гласови: 17 13,2%
  • работа со правошмукалка

    Гласови: 11 8,5%
  • бришење прозорци

    Гласови: 8 6,2%
  • бришење прашина

    Гласови: 8 6,2%
  • чистење на загорени површини

    Гласови: 12 9,3%
  • чистење на WC

    Гласови: 45 34,9%

  • Вкупно гласачи
    129

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
Бришење прашина (посебно е напорен моментот: ПеТ-ПрСти-ДеБел-СлОј)
Кревање килими.
А вецето и не е е така тешка ствар, бидејки секогаш имаш подобра солуција од класичното рибање плочки и школка: Тушот со врела вода на максимален притисок, доза детергент, уште еден шмрк, па аспиратор. Мекица и пол
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
чистењето на wc ми е најтешко и сеуште не се осудувам да го работам по втор пат:nene: ...а тука ќе го додадам и пеглањето лелее:nesum: :ufuf: :samoubijam:
 

maca*

DaRk InSiDe
Член од
7 август 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
чистење на WC дефинитивно :pov:
 
Член од
11 јуни 2007
Мислења
106
Поени од реакции
1
Гласав за пеглање, не ме бива ама ич...а и досадно е.. и живците ми се кинат. Па тоа кошулите кога ќе дојдат на ред :nerv: уфффф полудувам
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Све што вклучува шлапкање со вода, не ми е тешко. Ставам ракавици и терам. Бришење прашина и ракување со правосмукалка (класична) ми се ноќна мора. Алергична сум на прашина :(.

Во последно време ме загрижува ефектот на јаките средства за чистење на околината: сето тоа оди во Вардар, ви текнува? А антибактериските средства на подолг рок само ги зајакнуваат бактериите. Читав упатства по интернет од домаќинки кои чистат само со сода-бикарбона, вински оцет, лимон и маслиново масло. Ќе пробам вака следниот пат, претпоставувам дека има повеќе рибање, но ќе ми биде почиста - совеста.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Леле мене па се ми е тешко кога сум така омалаксана и не ми се работи, а почесто сум таква. Финтата е, да не почнам! Тогаш не ме запира никој и ништо не ми е тешко. Но тие моменти ги мразам дека ги немам често ... се ми е поинтересно од чистењето бе ...:placko:
Ама еве јас си најдов лек, па вие другите мислете му се уште ... ќе си ги земам дотичната и екс машинкава за тањирите и чистењата со вода, јоки за ве-це-то, Д Лејди за прозорите и правосмукалката, Годес за теписите итн. Мх, мх, мх!:vozbud:
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
најнеблагодарно од се горенаведено ми е бришењето прашина. колку и да избришеш убаво проклетата повторно се враќа.затоа не верувам во бришење на прашина. и затоа толку често ми викаат дома.
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Најтешкото го нема на анкетата!
Пеглање и закачување на завеси!!!брррр погадно и побанално нема!
Се друго ми е нормална работа која некоја ми и прави задоволство.
 
Член од
27 февруари 2007
Мислења
195
Поени од реакции
3
миење садови...ако се нафатам да ги мијам ке си клам нараквици оние гумени шо се,ама и така нееееможам...досадно и глупо,а понекогаш и грозно ми е...бљак..смрт ми е коа ке речат моите "најмалиот да ги мие САДОВИТЕ"

ама зато најзабавно е со правосмукалката да чистам:wink:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Гласав за пеглање, не ме бива ама ич...а и досадно е.. и живците ми се кинат. Па тоа кошулите кога ќе дојдат на ред :nerv: уфффф полудувам
Мене па тие најлесни ми се. :pos:
Прашината ми е тешка, проклета да е. Ја мразам.
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
Најтешко е миењето на WC-то.
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Перење ама и бришење прашина,не да е тешко ама е неверојатно здодевно и црепски
 

Kajgana Shop

На врв Bottom