Најсекси пратеничка во Македонија

Дискусија во форумот 'Чек дис аут!' започната од Zaphod Beeblebrox, 27 јули 2011.

 1. VaZoLjIN

  VaZoLjIN

  Член од:
  16 јули 2008
  Мислења:
  1.824
  Допаѓања:
  878
 2. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  11.747
  Допаѓања:
  3.794
  Ах.. поспан бев, сум заборавил да кликнам на незиното име на листата на праници. Дури и со црвена коса ми е HAWT.
  [​IMG]
   
  На Марли му/ѝ се допаѓа ова.
 3. karan

  karan бивш поет, плукач, вљубеник во слободата

  Член од:
  31 мај 2006
  Мислења:
  3.522
  Допаѓања:
  2.506
  После номинацијата на Кајгана, пратеничкава почна наголемо да се промовира ---> http://www.youtube.com/watch?v=8otcPyWW9xU
  Ќе се испотепаја едночудо Албанци заради чуп(р)ево денес...:cuc:
   
 4. [ Македоникус ]*

  [ Македоникус ]*

  Член од:
  23 јануари 2009
  Мислења:
  10.640
  Допаѓања:
  2.500
  Има има и теткици и помлади добри,леле Мехмети во невестински:drk::drk:.
   
 5. ~DaRko

  ~DaRko Поштен лопов

  Член од:
  29 март 2009
  Мислења:
  5.884
  Допаѓања:
  2.476
  Да бидеме реални (y)
  е сега малку што си е сменета, па се омажи девојчето ако не е и бремена.
   
 6. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  69.034
  Допаѓања:
  132.075
  [quote="Tonchie, post: 4286825"
  Дешира Имери магиста по компјутерски науки, УЕЈЛ... којзнае што преведувале овие од собрание... како и да е. ем гик, ем убава, ем пред неколку денови наполнила 30... тамам :)
  [​IMG]
  --- надополнето: Jul 27, 2011 11:25 PM ---

  [/quote]

  Активности во Собранието:

  Комисија за надворешна политика, член
  Комисија за образование, наука и спорт, член
  Комисија за финансирање и буџет, заменик-член

  Оваа колешкава моја ко што и го гледам профилов на собрание за све ја бива бе, уште кулинарство и фали :pos:
   
 7. The Magus

  The Magus אהיהוה

  Член од:
  8 ноември 2009
  Мислења:
  6.202
  Допаѓања:
  10.095
  Кој е бе овај мажотје? Така симпатичен ми се гледа и со живост, сјај во очиве...сетиќи македонец ќе да е а?
   
 8. ziko bt

  ziko bt

  Член од:
  25 ноември 2008
  Мислења:
  4.389
  Допаѓања:
  2.018
  Деваја се презива не ке да е наш..
   
 9. Palestinec

  Palestinec

  Член од:
  24 април 2011
  Мислења:
  299
  Допаѓања:
  162
  Ѓулистана Марковска....хихихихихихихи[​IMG]
   
 10. ~DaRko

  ~DaRko Поштен лопов

  Член од:
  29 март 2009
  Мислења:
  5.884
  Допаѓања:
  2.476
  овој и е МАЖ?????
  еве ви ја поговорката: Убавите круши, свињите ги јадат (n)
  кај го нашла бе овој? леле бе ќе се убијам. овој може чичко да и биде.
  кај ми требаше да ја видам сликава пред спиење.
   
 11. Psyside

  Psyside Nocturnal

  Член од:
  30 јануари 2009
  Мислења:
  15.990
  Допаѓања:
  14.676
  Money, money, money
  Must be funny
  In the rich man's world.
   
  На D a R k o и Џену Грл им се допаѓа ова.
 12. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  20.726
  Допаѓања:
  24.734
  Не е до пари работата.
  Она уште кога имала 4 години, ја договориле нејзините за чичконо.
   
  На Везилка. му/ѝ се допаѓа ова.
 13. nickdf

  nickdf

  Член од:
  16 април 2011
  Мислења:
  607
  Допаѓања:
  154
  Оваа е најебазовна бе шо ви е има уста за пушење. :ROFLMAO:
   
 14. Tonchie

  Tonchie BATTERY +

  Член од:
  15 јуни 2005
  Мислења:
  11.747
  Допаѓања:
  3.794
  ИЗБОРОТ НА ВЕСТ ЗА НАЈСЕКСИ ПРАТЕНИЧКА ГО ЗАСЕНИ ИЗБОРОТ НА НОВАТА ВЛАДА

  Власта и опозиција обединети против сексапилот

  [​IMG]


  На анкетата на "Вест" за најсекси пратеничка најмногу кликови на Интернет доби Ермира Мехмети - Деваја (ДУИ), а ја следат Мерал Узеир - Ферати (ДПА) и Косана Николиќ - Мазнева (ВМРО-ДПМНЕ)

  Ермира Мехмети - Деваја, пратеник, фронтмен на ДУИ во Парламентот, доби најмногу кликови на интернет анкетата на "Вест" за избор на најсекси пратеничка. Анкетата траеше два дена на веб - порталот, во текот на седницата за избор на новата влада. Мерал Узеир - Ферати од ДПА е втора, па за неколку гласа зад неа е Косана Николиќ - Мазнева од ВМРО-ДПМНЕ.
  Изборот на "Вест" за најсекси пратеничка го засени изборот на новата влада. Првиот ден од почнувањето на анкетата таа предизвика заинтересираност меѓу пратениците. Во паузите, низ ходниците и особено кај местата за пушење пратениците се договараа за кого да гласаат. Имаше и сериозни забелешки зошто меѓу фаворитите на "Вест" имало некои пратенички, а некои не, пребројуваа колку пратенички од која партија се поставени на страниците на весникот и се полемизираше која има најмногу шанси да биде избрана.
  Веќе на денот на изборот на новата влада, анкетата била сфатена сериозно и расположението нагло се смени. Дознаваме дека координаторката на ВМРО-ДПМНЕ Силвана Бонева иницирала да се напише остра реакција до Редакцијата "Вест". Илија Димовски, директорот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ и помогнал на Бонева, го испратил писмото до сите кординатори на пратеничките групи, и побарал солидарност за да испратат писмо усогласено со консензус.
  На писмото, покрај Вељаноски, се потпишани: Силвана Бонева (ВМРО-ДПМНЕ), Игор Ивановски (СДСМ), Талат Џафери (ДУИ), Имер Алиу (ДПА), Горан Мисовски (НСДП), Рејхан Дурмиши (НДП), Јани Макрадули (СДСМ), Сузана Салиу (ДУИ) и Светлана Јакимовска (ВМРО-ДПМНЕ).

  ***

  Која жена не сака комплименти?

  Вчера побаравме изјава од трите пратенички кои добија најмногу гласови од читателите на веб изданието на "Вест".
  "Не сакам да коментирам ништо. Само можам да кажам дека тоа си е право и уредувачка политика на весникот", ни изјави победничката во анкетата Ермира Мехмети - Деваја.
  На наше инсистирање, сепак, нешто да им порача на огромниот број читатели што гласаа за неа, таа се насмевна и рече: "Ви благодарам".
  И Мерал Узеири - Ферати од ДПА, втора според гласовите на читателите, им благодари на тие што ја гласале за најсекси пратеничка.
  Таа вели: "Која жена не сака да добие комплимент дека е убава, интелигентна, згодна, паметна или сексапилна? Некои работи мора да ги признаеме, нели?", се шегуваше Ферати.
  Но, таа забележува на зборот "најсекси", за кој вели дека не е баш пристоен за професијата пратеник, особено за жена.
  "Мене лично и не ме погоди толку критериумот за избор, туку за тоа што ќе си речат гласачите. Сепак, да не помислат дека сме дојдени овде поради убавина и сексапил. Имаме ние многу други квалитети", вели Ферати.
  И Косана Мазнева - Николиќ од ВМРО-ДПМНЕ им се заблагодари на читателите кои го дале гласот за неа, но предупредува дека работата на пратениците е многу сериозна, па вокабуларот "најсекси", според неа, не е баш соодветен за нивната работа.
  С. К. Делевска

  ***

  Десетте пратенички со најмногу кликови на Интернет

  1. Ермира Мехмети-Деваја- ДУИ ....................... 3069
  2. Мерал Узеири-Ферати - ДПА......................... 739
  3 Косана Николиќ-Мазнева - ВМРО-ДПМНЕ ......... 679
  4. Весна Бендевска - СДСМ .............................. 545
  5. Наташа Савова-Салковска - СДСМ .................. 497
  6. Маринела Тушева - СДСМ ............................. 404
  7. Радмила Шеќеринска-Јанковска - СДСМ ......... 395
  8. Ане Лашкоска - ВМРО-ДПМНЕ ....................... 276
  9. Тања Томиќ - СДСМ .................................... 144
  10. Ленче Николовска - Независен прат. .......... 140


  Извор: ВЕСТ
   
 15. The_Red1

  The_Red1 значи фактички

  Член од:
  18 септември 2009
  Мислења:
  4.156
  Допаѓања:
  4.746
  Овој маж и е или татко и е овој?!
  Не е можно бе ај...

  Не бе не верувам :love:
   

Сподели преку: