Најреална игра?

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.353
Operation flash point,дефинитивно и flight simulator x. :)
 

TurboCharger

КарамбатА
Член од
17 јули 2009
Мислења
398
Поени од реакции
14
Gun 2, ArmA 1 и 2 (двојката како што ја гледам е стварно добра и реална)
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
Најреална би требало да биде симс како и Test Drive а вие што сте запнале за Call of Duty -човече како може играта да биде реална кога те пукаат противниците се криеш и нема повреди ни гребнатинки.Ова ако е реално јас од Зеегерман во Педерман го менвам...
 
?

..........

Гостин
Најреална би требало да биде симс како и Test Drive а вие што сте запнале за Call of Duty -човече како може играта да биде реална кога те пукаат противниците се криеш и нема повреди ни гребнатинки.Ова ако е реално јас од Зеегерман во Педерман го менвам...
Ха добро кажано, :helou:

И јас мислам дека Симс, е една од најреалните игри, а тука ке ја ставам и ДИрт 2, прекрасно изработена графика физика, гејмплеј,
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
The Sims.

Ниедна игра со пукање (FPS) не е реална, пошто ако би било така не би било интересно и премногу тешко. Дали ќе ти биде интересно ако у една игра умираш од 3-4 куршума, како впрочем и во реалноста.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
До сега уште не сум видел акциона игра да биде реална, кога секаде треба повеќе од 5 куршума за да се умртви некого, а со 4 уште нормално се движи, само цртата за healt е поместена:)
Мене реална ми изгледа PES10, спорт, неможе да биде измислица а и со тоа што посредиле изгледа доста добро, мислам на гејмплеот!
 

TurboCharger

КарамбатА
Член од
17 јули 2009
Мислења
398
Поени од реакции
14
The Sims.

Ниедна игра со пукање (FPS) не е реална, пошто ако би било така не би било интересно и премногу тешко. Дали ќе ти биде интересно ако у една игра умираш од 3-4 куршума, како впрочем и во реалноста.
На АрмА умираш од 2 куршума во тело, и баш е поинтересно така оти треба повеќе да се пазиш
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Што се нема да слушнеш, пореални игри ми се мене овие летачки симулации како што е Microsoft flying simulator друго се што е со пушка ноЖ и слично не се ни блиску до реалност.
Ајде играј понови игри од 2007 па наваму и кажи ми дали не се реални во поглед на графика.
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
А уште еднаш мое мислење за најреална игра е сепак.. Far Cry 2 , најреална графика и најреален gameplay. тоа е тоа.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Ајде играј понови игри од 2007 па наваму и кажи ми дали не се реални во поглед на графика.
Ама сега не гледаме само на графика, општо цела игра и нејзината физика
 

Бомбаш

Бомбаш Самоубиец
Член од
21 ноември 2009
Мислења
305
Поени од реакции
11
combat arms...всушност има ли воошто некои кајганџии што ја играат играва онлајн
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Кол оф дјути и Макс Пејн
 

Kajgana Shop

На врв Bottom