Најомразени ТВ лица во Македонија

Најомразено тв лице


  • Вкупно гласачи
    39

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Колку ли само парички се испраа преку ваквите Талкачи и слични "емисии", реклами и слично.
Мора да се создава таква документарна програма. Пари се перат и кај што не може да ти текне. Финтата е што и покрај тоа, може да се остаи некаква вредност. Само како паралела, РТС и ХРТ ги следам, малку повеќе од нашиве, за жал заради неквалитетот наш...и можам да кажам дека имаат програма од овој тип на високо ниво. Посебно ми се интересни репортажите на Горан Мехмедовиќ - оди по слични села, вукојебини ко нашиве, исселени, напуштени и гледаш некои интересни локални приказни кои се интересни затоа што интересно се раскажани. Да даеле у РТС на некоја шуга ко нашава да се изживљава со микрофон и камера и мене ќе ми беа "само перење пари".[DOUBLEPOST=1553533158][/DOUBLEPOST]
Страшно, одвратно...."сценариово" у кола го смислиле, кога возеле накај Охрид, копита неизживеани.
Би го избришал од срам...
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
А про по муабетон од "трендови"...не смее да се пропушти оваа медиумска "појава", која веќе долги егзистира во е*ениот македонски етер.
Концепт на емисијата - никаков, обични глупости, клише прашања за употреба за секого, без да се разработи нешто во контекст на работата, ликот и делото...кога сме веќе кај тоа - изборот на гостите - лудило, све сами инфлуенсери.
Ја р'чна оној creep-он серГеј, шо не значи дека сме на "негова".....и двајцата се за со пепел да се потурат.
Гримаси, гестикулации, кривење уста, промашени акценти на зборови, а посебно физичкиот изглед се крајно одвратни. Е сеа, да не бидам хејтер, само за да бидам хејтер - физички изглед на луѓе што не се џиткаат со истиот (таква им е природата) не го хејтам и не го коментирам, меѓутоа, кај вакви габори шо се у филм дека се мис универзум, не штедам зборови. Уфилмувањето дека е невидена п***а е посебна димензија на грдоста и по интензитетот е у мртва трка со онаа извитоперенана СкендеровскА, за која ќе издвојам друг пост.

F1-Elena.jpg
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Омразени....?
За она ропачено од Бекстејџ шо да кажам...
Мислам "Бекстејџ" - се' кажуе. Треба да си глуп па да очекуеш нешто корисно....
"Добро вечер Македонијо" - дај бе смисли нешто, воле едно, тројца дали те гледаат, од кој една будала - јас, што ми остана телевизорот на таа програма после вчерашни (шо и тие не се стално на некое ниво)....
Исти некои клише изрази, фрази уште од времето на Иван Смирчевски и Антоние мртвиот...ебати ликот никаков!
случајно го гледав интервјуто со Владо Јаневски и братов убедливо најлошиот водител што се појавил на тв
значи нема сенс за оваа работа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
K

kicodarker

Гостин
џабе трошиш зборови. Безлична е водителката а со неа и емисијата. Нема концепт, шо-годе-гости, шо-годе-прашања, таква е и водителката, ко холограм,затоа и неможи ремет да и се удри ко на некои што можеш романи да напишиш...
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
џабе трошиш зборови. Безлична е водителката а со неа и емисијата. Нема концепт, шо-годе-гости, шо-годе-прашања, таква е и водителката, ко холограм,затоа и неможи ремет да и се удри ко на некои што можеш романи да напишиш...
Абе не е мој цитатот. За кого е ова? Се утепав од јадење г***а....веќе не знам за кого.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.777
Поени од реакции
7.515
Како модератор ја избришав анкетата. Нема потреба од анкета бидејќи од година во година се појавуваат нови лица додека пак некој од старите ги снемува од тв екраните.
 
K

kicodarker

Гостин
Како модератор ја избришав анкетата. Нема потреба од анкета бидејќи од година во година се појавуваат нови лица додека пак некој од старите ги снемува од тв екраните.
Aбе другар кажи ко си модератор, анкетата беше застарена како програма за избори 2008ма. Можеш да додадеш нови ликови, да ги хејтаме. Отворам предлог да гласаме, за нови “најомразени тв лица во Македонија“

Абе не е мој цитатот. За кого е ова? Се утепав од јадење г***а....веќе не знам за кого.
За онаа бе од живот со стил. Ја само те дополнив, и сакаш неќиш ете пак си изел трици (поблаги се, гомна грдо звучи). Професија си е професија.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
За онаа бе од живот со стил. Ја само те дополнив, и сакаш неќиш ете пак си изел трици (поблаги се, гомна грдо звучи). Професија си е професија.
Моја тактика е дека мора стално да се бомбардира со тешка артилерија. Кога многу ги тинтриме и преќутуваме - еве вака се курчат. Секој мајмун у оваа држава што наумил нешто да праи, го праи тоа и се замишља дека е врв, а као ние другиве сме хејтери без причина.
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
241
Поени од реакции
316
А про по муабетон од "трендови"...не смее да се пропушти оваа медиумска "појава", која веќе долги егзистира во е*ениот македонски етер.
Концепт на емисијата - никаков, обични глупости, клише прашања за употреба за секого, без да се разработи нешто во контекст на работата, ликот и делото...кога сме веќе кај тоа - изборот на гостите - лудило, све сами инфлуенсери.
Ја р'чна оној creep-он серГеј, шо не значи дека сме на "негова".....и двајцата се за со пепел да се потурат.
Гримаси, гестикулации, кривење уста, промашени акценти на зборови, а посебно физичкиот изглед се крајно одвратни. Е сеа, да не бидам хејтер, само за да бидам хејтер - физички изглед на луѓе што не се џиткаат со истиот (таква им е природата) не го хејтам и не го коментирам, меѓутоа, кај вакви габори шо се у филм дека се мис универзум, не штедам зборови. Уфилмувањето дека е невидена п***а е посебна димензија на грдоста и по интензитетот е у мртва трка со онаа извитоперенана СкендеровскА, за која ќе издвојам друг пост.

Прегледај го приврзокот 207632
Mене ми е баш симпатична водителкава на живот со стил. Инаку најтупо створење боки 13. Толку нешто просто немам сретнато до сега. Човеков е толку голе. идиот што никаде не може да се најде на светов
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Mене ми е баш симпатична водителкава на живот со стил. Инаку најтупо створење боки 13. Толку нешто просто немам сретнато до сега. Човеков е толку голе. идиот што никаде не може да се најде на светов
Тоа е легитимно.
За боки и у темана за телевизијата и секаде по форумов се пишува прилично лошо, по мене сосема заслужено.
Е сеа, дотичнава ако некој ја доживува позитивно, мислам дека би имала тема за нејзината емисија у која би преовладувале позитивни коментари...ама ете, поретки се таквите.
 
K

kicodarker

Гостин
Моја тактика е дека мора стално да се бомбардира со тешка артилерија. Кога многу ги тинтриме и преќутуваме - еве вака се курчат. Секој мајмун у оваа држава што наумил нешто да праи, го праи тоа и се замишља дека е врв, а као ние другиве сме хејтери без причина.
Ај бе да формираме здружение нешто...права на хејтери, сакаме слободно да хејтаме, хејтот не е говор на омраза туку одѕив на душата?
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.348
Поени од реакции
24.998
Повелете нова анкета.
Простете ако не ми текна на некои лица, а би сакале да ги има - пишете ги кои се и ќе ја апдејтирам анкетата.
Најважно - може да се гласа за колку сакате опции, значи слободно може да се хејта без лимитирање и од срце.
Сите што ги напишав во анкетата ми се одбивни и мојот глас оди за сите. :toe:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.550
Повелете нова анкета.
Простете ако не ми текна на некои лица, а би сакале да ги има - пишете ги кои се и ќе ја апдејтирам анкетата.
Најважно - може да се гласа за колку сакате опции, значи слободно може да се хејта без лимитирање и од срце.
Сите што ги напишав во анкетата ми се одбивни и мојот глас оди за сите. :toe:
Где је Бокица Тринаесетог? :(
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Тој е сега сопственик и инфлуенсер, немој така водител :D
Нели сите шо идете на тоа твитер тиндер или како и да се викаат тие ствари денес, си се нарекуете инфлуенсери.
(ваљда)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom