Најомилено чоколадо?

Која ви е омилена чоколада зошто?


  • Вкупно гласачи
    920

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Posto mnogu lapam cokoladi ke kazam vaka... milka so svoite proizvodi na prvo mesto! dobri se ovie novive parcenca cokolado...dobri se i standardnite milka so lesnik so badem edno bese nesto rusko ne znam sto ima ima mnogu jaki. I Nestle se OK, kinder jajca mi se evergrin:) ferero belite i taka nataka... i bajderite se dobri:)
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
Гледам дека се гласа за фирма за чоколади, а не за чоколада.
Јас ги сакам тие црните за готвење. Малку што нагорчнуваат. Чоколада за кухање мислма дека се викаа.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Carlito Brigante напиша:
Гледам дека се гласа за фирма за чоколади, а не за чоколада.
Јас ги сакам тие црните за готвење. Малку што нагорчнуваат. Чоколада за кухање мислма дека се викаа.
да тоа е кујнско чоколадо уствари право чоколадо
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
Carlito Brigante напиша:
Гледам дека се гласа за фирма за чоколади, а не за чоколада.
Јас ги сакам тие црните за готвење. Малку што нагорчнуваат. Чоколада за кухање мислма дека се викаа.
znachi toa e tvoeto mislenje crnoto toa chokolado e poubavo od milka mlechno mhmhmh tvoe si e toa :cuc: ali milka e :je:
 

маци

единствена***
Член од
3 јануари 2006
Мислења
88
Поени од реакции
0
Mmmmmmmmmmmmmmmm . Milka mi se naj naj ubavi. Bas sega jadam.
 
Член од
24 мај 2005
Мислења
957
Поени од реакции
16
Само милка, најубавиот корпорациски производ до сега,темава ќе беше боље да ја тргневте милка од конкуренција.
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Carlito Brigante напиша:
Гледам дека се гласа за фирма за чоколади, а не за чоколада.
Јас ги сакам тие црните за готвење. Малку што нагорчнуваат. Чоколада за кухање мислма дека се викаа.
Да супер се и ја ги сакам. Само кај нас се користат за готвење сегде у свет и таквите ги сметаат за нормални чоколади. Тоа се уствари чоколади со поголем процент на какао, само не ми се свиѓаат премногу јаките, ептен горчат и скоро не ни имаат вкус на чоколадо. Еднаш пробав едно, не знам точно колку процент на какао имаше, мислам околу 90%, абе едвај по една коцка на ден јадев, ама од инает го изедов цело. И пошто страшно горчеше морав секоја коцка да ја "буткам" со кафе.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Е да и ја сакам такви црни за готвење....стално и ги јадам на мајка ми...најдобри се оти нагорчнуваат :)
иначе Милка ваљда не сум многу по чоколадата...
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
И јас сакам од тие за готвење.. викет, поздрави биле..:)
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
За мене Милка чоколадите се најдобри!!!!!!!!:je::je::je:
 

Donatello

Нинџа желка
Член од
18 јануари 2006
Мислења
58
Поени од реакции
0
:) многу ги сакав оние животинско царство, го збирав и албумот :)
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Милка посебно белата чоколада...а и сите други малечки со кокос....:je:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Од се што доаѓа во Македонија како чоколадо, за мене Nestle е единствено добра чоколада. Milka неможам да смислам, премногу е нагнетена со маргарин и одвратен вкус има, а кога ќе ми текне дека оноа што се увезува кај нас се произведува во Бугарија...никогаш на памет не ми паѓа да купам Milka.
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
абе вие не знаете што е чоколада ... од франција што сум јадел леле леле леле незнаете што е ТОП , а сум јадел и од швајцарија и од таму се топ...
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Ama i ovie edni novi od Krash sto se se mnogu dobri malce se skapi ama vredat! Pobarajte gi vo tenki opakovki se:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom