Најомилена (култна) сцена од филм

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
А, и на Scent of a woman кога играат танго на Por una cabeza.
Легенда е таа сцена.

Линк
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
небо од ванила-последната сцена!пред главниот јунак да ја преболи својата фобија!на врвот од зградата!
 

kobnik

Гнетач
Член од
14 јуни 2007
Мислења
211
Поени од реакции
37
od Titanik taa scenata na brodot mi e najomilena:):)

sea ozbilno.....mozebi od Kum1 ko ce stani Marlon Brando pred sovetot od mafiotine... mnogu zdrav muabet im napraj tamu...:salut:
 

Gebels

Ела да те бац’м!
Член од
15 март 2007
Мислења
681
Поени од реакции
4
У The Lord Of The Rings тројката у кралството на мртвите, кога Арагорн му го извади... мечот на кралот; целата тепачка пред Minas Tirith; и дефинитивно најбоље сцена ми е на крај, откога ќе го прогласат за крал и кога ќе им рече: "My friends, you bow to noone." и цело кралство коа ќе им се поклони... Се ежам на таа сцена.

Исто од омилените сцени ми е таа у тој филмот со црнецот и таа цурата, на маса у кујна... коа требат ориз... :pos:
 
С

Сатори

Гостин
.

Секогаш сум ја сакала сцената со сексот во автомобил во Титаник и сцената со дождот во Гордост и Прерасуди ... сакам романтика и секс.
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
На америчка пита 3,кога Стифлер ќе го јаде гомното од кучето :)) и ќе му се насузат очите :):)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Eпа драги мои, овој клип го сецнав од филмот Dude, Where`s My Car? и кога и да го гледам клипот, се смеам ко луд, а и стварно е многу интересна сцена и добра глума :) ... го uploadирав на youtube, па погледнете го ... [media]http://www.youtube.com/watch?v=bRh2qCy_dQM[/media]
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Во новиот филм Американски Гангстер кога главниот лик Дензел Вашингтон му вперува пиштол на локалниот дилер среде улица пуна со луѓе и овој му вика ( што ке ме убиеш среде улица пред сите ) и овој толку му чука и метак у глава му дава му остава некој динар и се враќа пак да си го доврши јадењето.ЗАКОН момент
 

латас

паметен глупак
Член од
5 август 2007
Мислења
128
Поени од реакции
0
моментот со зениците у Requiem For A Dream!

овде имате исечоци од тие моменти...
 
Член од
1 декември 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
Striptizot na Dzejmi Li Kertis vo Vistinski lagi... momentot koga kje se utepa :pos2:
 

Unknown Artist

I reject your reality and substitute my own.
Член од
16 ноември 2007
Мислења
322
Поени од реакции
15
leleee... mnogu gi ima... me fakja panika koa ke pocnam da mislam koi da gi pisham... aj ke se obidam so "nekolku" sto prvi ke mi teknat... :)

- "The Good, the Bad and the Ugly", finalnata scena so trobojot.
- "Scent of a woman", govorot na Al Pacino vo "sudnicata"... lekcija po gluma.
- "The Godfather", krajot na prviot del.
- "Boondock Saints" ...govorot, finaleto vo sudnicata...
- "Boondock Saints" ...edna od najdobrite sceni sto gi imam gledano, koga Willem Defoe ja objasnuva svojata teorija za toa kako se odvivala presmetkata...
- "Apocalypse now", pocetnata scena so "The End" od The Doors...
- "Apocalypse now", ...Robert Duval, "I love the smell of napalm in the morning".
- "Apocalypse now", koga ke napagjaat so helikopteri a na razglas pustaat edna poznata klasika.
- "Crossroads', gitarskiot duel so Steve Vai.
- "Face/Off", Castor Troy introduction.
- "Usual Suspects" ...line-up scenata.
- "Usual Suspects", krajot...
- "Reservoir Dogs" ...opening scene, muabetot za "Like a virgin".
- "Full Metal Jacket" ...Sgt. Hartmann introduction...
- "Full Metal Jacket" Mickey Mouse ending scene... samo Kjubrik ova moze da go napravi...
- "Pulp Fiction" ...Samuel L. Jackson, Ezekiel 25:17...
- "Scarface"... "Say hello to my little friend"...
- "Blow" ...pri krajot na filmot, Johnny Depp se snima na diktafon i ja prakja kasetata na tatko mu...
- "Kill Bill vol.2" ...govorot na Bill za Superman i strip-mitologijata...
- "True Romance" ...Denis Hopper, za potekloto na sicilijancite...
- "The Rock" ...sredbata pomegju marincite i "kidnaperite" vo Alkatraz...
http://www.youtube.com/watch?feature=related&v=jFjCEGPel_U
- "Platoon" ...poznatata scena so smrtta na Elias...
- "The Legend of 1900" ...piano duelot...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Сцената од Dog Day Afternoon (Кучешко пладне) кога Al Pacino e опколен од полицијата во банката која ја ограбува и по одржаниот говор ја свртува толпата надвор против полицијата,

Сцената од Glengarry Glen Ross во која Al Pacino му се дере на Kevin Spacey,

Сцената од судницата во ...And Justice For All во која Al Pacino вика “You are out of Order",

Последната сцена од 3:10 to Yuma

Сцената од Zodiac со убиството на девојката крај езерото,

Сцената од Star Wars кога Императорот ќе му ја пресече раката на синот Luc Skywalker...

Овие ми текнаа од прва ама сватив дека има многу да се пишува на оваа тема :tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom