Најодвратна песна што сте ја слушнале?

Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Moves like Jagger oд Maroon 5 и Christina Aguilera.

Не, јас навистина не можам да ги најдам соодветните зборови како да објаснам колку не ја поднесувам песнава. Секогаш кога ќе ја чујам на радио имам неопислив нагон да си пукнам во колено, дури мислам дека и алергиски реакции ми се создаваат во организмот. Толку ми е одвратна што Maroon 5, кои ми беа симпатичен бенд, сега не можам да ги слушам, затоа што пред очи ми иде оваа грозотија од песна. Ах. Ете.
Негде конечно да си ја ослободам нервозата која ми ја создава песнава. :)
Moves like Jagger oд Maroon 5 и Christina Aguilera.

A бе аман :) Мене пак ми е ептен уба песнава, плус во споредба со моменталнава состојба на поп сценава ова е најпријатно за слушање, барем според мене :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Затоа постојат различни мислења нели?;)
Баш песнава е една одвратна лимонада, која не придонесува со ништо за подобрување на поп музиката. Се трудам дури и да ми текне поодвратна песна. Јасно ми е дека е хит, јасно ми е дека доста луѓе ја сакаат, ама тоа воопшто ништо не ми значи земајќи во обрзир дека ми се повраќа кога ќе ја чујам. :)
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Затоа постојат различни мислења нели?;)
Баш песнава е една одвратна лимонада, која не придонесува со ништо за подобрување на поп музиката. Се трудам дури и да ми текне поодвратна песна. Јасно ми е дека е хит, јасно ми е дека доста луѓе ја сакаат, ама тоа воопшто ништо не ми значи земајќи во обрзир дека ми се повраќа кога ќе ја чујам. :)

Aпсолутно, станува збор за вкус, и тука не дискутирам :) Мене баш Funky ми е :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.877
Поени од реакции
23.243
Ќе се сложим и ја дека мувс лајк џагер е тешко срање од песма, но мене поодвратно нешто од ова ми нема

 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Кај ме иритира па и од глава тоа проклетата мелодија не ми искача

 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Голем дел од техното кое се пушта по дискотеките.Незнам дали е до мене али тоа звучи како оркестар на апарати за домаќинство (перална,правосмукалка,миксер,аспиратор...).Исто така ме нервира поголемиот дел од новиве амерички па и домашни поп песни.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.173

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Моментот кога сакам да го избришам фејсбук профилот.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom