Најновите лудории на KaitekK!

Член од
31 јули 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Епа друже, не дека е админ сега и да си мислиш дека лижам гз, ама има право да му се смее на Каитек. Ацид и Мистичен вложија многу во Кајгана и им се исплати, алал да им е. Вложија време, нерви и слично а КаитекК само се регистрираше на некој сајт и почна да измислува стории како тој е гениј од дете и ќе заработел не знам што.
И јас им се смеам на другите мои колеги и колешки кога ги гледам дека пливаат послабо од мене. Ама јас се предадов на тренингот сосе душа и тело, имам право да им се смеам. Тие еднаш во месецот пливаат и сакаат резултати. Чекај само да видиш како ќе им се смеам на Олимпијадава кога ќе се вратат први од назад.
Kaitekk vlozi 2 godini po 10 saati rabota vo ova. Koga go zapoznav pred godina dena (preku drugi partneri) vekje rabotese za 5 lugje i imase 20-30 amerikanci koi go znaea i preporacuvaa.

Acid i misticen gi postuvam za kajgana. Veruvajte, vakvo nesto kako kajgana da se napravi treba OGROMEN TRUD. Lugjeto mislat deka vakvo nesto ko kajgana tuku taka samo od sebe izleguva od zemje i slucajno stanuva poseteno.

E ne e taka, rabotejki vo istava sfera, znam kolku pot i trud e potrebno da se dostigne ova nivo. Kajgana ima 30 imitatori, zasto site tie zaedno imaat pomalku posetiteli? Ne e slucajno.

Forata e ova... Kaitekk denes go pominuva toa sto acid go pominuval pred 5-6 godini, a sto jas go pominuvav pred 4 godini.

Ako moze da mu se skrati malce rabotata i patot da mu se olesni, toa mi dava golemo zadovolstvo. Toj dodeka da dojde do moja vozrast, sigurno ke me pomine desetkratno, i toa mene me raduva.

Ti sama znaes od ova sto go spomna za plivanjeto i treningot kako idat rabotite... Ti moze sega denes da se zapises vo nov klub i site da jadat trici "eve ja ovaa novava, samo sto se zapisa, odma ja stavaat na natprevari" - ne znaejki deka ti so godini prethodno si trenirala.

Isto e i so kaitekk. Ne stigna vtoro mesto na ovoj natprevar pocnuvajki vcera :) - dve godini se zanimava so ova. Namesto da se raduvame deka nase makedonsko dete osvoi vtoro mesto na natprevar so 10,000 ucesnici, od koi 100na milioneri, nie ke mrcime i remetime.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Дали е на повидок новиот министер за информатика?:vozbud:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
И го потат гзот, освен што заработуваат. И не се 1.000 - 2.000 евра, повеќе се. Ама за да дојде до тоа ниво, беа инвестирани три години во труд, нерви, време, мозок и пари, без заработка од ниту денар.

Запамти - лесен начин за заработка нема. Сајтови со реферали, продавање ветер во магла и слично со надеж дека ќе заработиш ти се пропадната инвестиција и губење време. Што побргу ќе сфатиш, толку подобро.

Сум рекол повеќе пати за сите што мислат дека е лесно - бујрум, направете свој производ, обидете се, ако ништо друго ќе видите како е.
Taka e druze. Jas 5 proizvodi/biznis propadnav i se zaduziv so godini pred da prvo evro zarabotam, godini i godini rabota i trud. Toa mnogu lugje ne go sfakjaat i avtomatski zamisluvaat svoi idei. Ne gi gledaat 5te raboti koi ti propadnale, koga 6-tata ke ti uspee vikaat "ete go, tamu nesto na srekja ovoj mu poleta".

Slicni se e imitatorite na kajgani, koi dosta jadat tricim ne znaejki ja istorijata.

Samo smetam deka i kaitekk go zasluzuva slicnoto. Vcera 15 amerikanci organiziraa zabava vo negovo ime. Lugje koi i so nego i so mene sorabotuvaat. Bea srekjni deka dokaza deka sekoj moze da se izbori do toa nivo. Od prvite 10 mesta, 4ca bea milioneri, a 5ca vetarani, lugje koi vekje 20 godini se zanimavaat so marketing.

I posle siot toj trud koga ke vidis nekoj nesto vakvo da pise:

"A toa nesto tamu so klikanje a".

:) Haos.

Marko: Prodade ucestvo na mini-konferencija i mentorstvo so Frank Kern, Ed Dale, John Reese. Toa se momentalno najgolemite internet moguli. John Reese poseduva stotina portali od tipot na kajgana primer vo site zemji vo svetot i slicno. Mozevme i za 10,000 da ja prodademe kartata, ama brzinata bese pobitna.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Освен што Каитек = Gladijator = AlekOn,бидејќи мејлот е пред се од мсн адресата на Каитек,а и ти користиш исти зборови како во мејлот,што значи дека и ти си Каитек,без разлика од каде и од која ip пишуваш.

Зашто никои двајца на нет не користат изрази како : ептен е bad ништо да не направи...

Затоа дека 15 американци правеле забава во негово име,мало морген,не си дигај сам акции,нема потреба и сите знаеме дека си ти.
Затоа и прекина да пишуваш со јузерот Gladijator,ваљда сфати дека одма ќе ти се види ip-то...

За другото,немам коментар,уствари...имам.

Јас смерот што го учам на факс,каитек на 15 години го знае демек?

Фати таму учи Maya и фотошоп,бар таму ќе заработуваш реални денари,а не виртуелни долари :wink:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
И еве забелешка за фамозниот ментор,кој во Чек дис Аут не учи за интернет маркетинг,сфера во која имам делумна деветка на факс (e-commerce).

Едно прашање,ти како вака искусен во бизнисот,кој се најкористени методи на "натрапнички" реклами,освен фамозниот pop-up?

И што е тоа CPM,како и b2b,b2c во комплицираниот маркетинг свет?
Дали е подобро b2b или b2c за маркетинг и бизнис?
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
И што е тоа CPM,како и b2b,b2c во комплицираниот маркетинг свет?
Дали е подобро b2b или b2c за маркетинг и бизнис?
Prasanjevo e "dali e podobro kaskaval ili sirenje", "dali e podobro da bides coca-cola ili cisco" :)

Затоа дека 15 американци правеле забава во негово име,мало морген,не си дигај сам акции,нема потреба и сите знаеме дека си ти.
Pusti PM pa dojdi na skajp, ke te zapoznaam so niv. Osven ako ne mislis deka detevo e tolku poremeteno da iznajmi 16 kompjuteri samo za inat da pravi? :)

И еве забелешка за фамозниот ментор,кој во Чек дис Аут не учи за интернет маркетинг,сфера во која имам делумна деветка на факс (e-commerce).

Едно прашање,ти како вака искусен во бизнисот,кој се најкористени методи на "натрапнички" реклами,освен фамозниот pop-up?
Nemam pojma :) Se specijaliziram vo JV-ing, affiliate marketing i niche marketing, a ne teorija. Ucis samo ona sto ti treba, kako sto ti treba, koga se pojavuva problem, naogjas resenie. Ne ucis za se sto postoi vo svetot odnapred.

Muabeotov cesto go imam so tvojot kolega nenad od e-biznis na ekonomski. Edno e teorija, drugo e praksa. Toj 4 godini uci e-biznis, i seuste e na 0$ zarabotka. Ne deka ne moze da zaraboti, deckoto e car! Da sedne, za 3 meseci ke me izede, tuku deka ve teraat da ucite svakakvi teorii. Deckoto uci pola den, pola den brka curi. Koga da stigne da zaraboti i primeni?

Go gledav onoj ucebnikot sto go imate a4 format, ima 57 definicii za raboti koi nikogas ne sum gi znael svesno, a vekje gi pravam. Toa mu doagja kako covek sto na fiskultura uci site latinski iminja za sekoe muskulce na teloto, i medicinski teorii za hiper-mobilnost itn... nasproti sportist koj vo praksa igra turniri.

Ne deka e los ucebnikot. Se zacudiv kaj nas deka ima tolku dobri ucebnici za internet marketing - na gz padnav. Samo, forata e deka vo edno vreme maksimum mozes da primenis vo praksa maksimum 2-3 raboti, a na faks ve teraat da naucite odnapred za 400 razlicni stvari pred da primenite bilo edna. Koga da stignes da primenis?

Inaku dobro sto primeti deka emailot e vo moj stil, jas go prevedov na makedonski. Originalno ni go pisa Brad Howard na angliski.

Inace darko so meseci te ima faleno, za onie citatite od trump sto si gi sobiral itn.

Pisi PM ako si za na kafe da produzime muabetive, ako drugo te interesira, stom dojdam u skopje.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.405
Поени од реакции
7.681
Масовното испраќање на меил од кој ти како личност „имаш„ ќар е СПАМ....не пријатели, роднини да ти се пак спамираш
ОВАА ПОРАКА (од првиот пост на темава) ДАРКО ЈА ПРАТИ САМО ПО ЕДНАШ НА 20-30 КОНТАКТИ КОИ ГИ ИМА ВО АДРЕСБУК.
Гоце, понекогаш претеруваш.

Алек и Дарко, многу ми се „виртуелни“ работиве за кои зборувате. Само ќе ви посакам се најдобро, и Дарко да стане како и секој гик во амерички филм. На 5/10 години од матура да дојде со љимузин.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
ОВАА ПОРАКА (од првиот пост на темава) ДАРКО ЈА ПРАТИ САМО ПО ЕДНАШ НА 20-30 КОНТАКТИ КОИ ГИ ИМА ВО АДРЕСБУК.
Гоце, понекогаш претеруваш.

Алек и Дарко, многу ми се „виртуелни“ работиве за кои зборувате. Само ќе ви посакам се најдобро, и Дарко да стане како и секој гик во амерички филм. На 5/10 години од матура да дојде со љимузин.
A го забораваш делот со пратената порака да се стави текстот на Кајгана порталот(кај што има некој си огромен број на посети и кликови, поискусните нека кажат колку)? Можеби претерувам, ама и знам зошто.
Да беше толку лесно да се заработуваат пари на нет, од некои си едноставни кликања или така наречени интернет бизниси ќе бев милионер, и немаше да се враќам со задња 23ка накај дома зашто сум имал 25 денари у џеб и ќорава капка бензин у скутерот произведен во Кина а склопен во Ченто:)

Неможе некој да продава ефтини финти за лесна заработка, за лесна заработка има неколку начини, а еден од тие НЕ Е интернетот
 
P

Princ

Гостин
Namesto da se raduvame deka nase makedonsko dete osvoi vtoro mesto na natprevar so 10,000 ucesnici, od koi 100na milioneri, nie ke mrcime i remetime.
Стотина учесници со милиони американски долари или евра на нивните бакнарски сметка или милионери во кликови? :salut:
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Да прашам, зошто 100тина милионери се натпреварувале за 10000 долари?

:)

Пази и тоа, две години по 10 саата работа. Па да си ретард, со милион евра на сметка, ќе направиш нешто. :)
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Isto e i so kaitekk. Ne stigna vtoro mesto na ovoj natprevar pocnuvajki vcera :) - dve godini se zanimava so ova. Namesto da se raduvame deka nase makedonsko dete osvoi vtoro mesto na natprevar so 10,000 ucesnici, od koi 100na milioneri, nie ke mrcime i remetime.
Чекај чекај, незнам дали сфатив асално, 100на милионери се тепаат да победат награда од $10 000, абе не ме заебавај, не прљаат раце за тоа,ситниш е за нив....
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Чекај чекај, незнам дали сфатив асално, 100на милионери се тепаат да победат награда од $10 000, абе не ме заебавај, не прљаат раце за тоа,ситниш е за нив....
Злобница тоа не се милионери со долари, туку со кликови. Леб си купуваат со кликови, влегуваш во продавница и викаш Добар ден колку клика ти е лебот од Жито Лукс на кришки? И ти викаат 35 клика и ти вади маусот и кликаш кликаш 35 пати и бујрум лебче:) ама битно две години по 10 саати работа и оп сегвеј ќе си возиш
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Злобница тоа не се милионери со долари, туку со кликови. Леб си купуваат со кликови, влегуваш во продавница и викаш Добар ден колку клика ти е лебот од Жито Лукс на кришки? И ти викаат 35 клика и ти вади маусот и кликаш кликаш 35 пати и бујрум лебче:) ама битно две години по 10 саати работа и оп сегвеј ќе си возиш
Брееееееееееееј кај може ја да се пријавам за тоа, леле секој ден пред да си идам дома знаеш колку кликам, отпусни листи, крвни анализи,рецепти, што уште не, ама видиш никој не ми кажал дека од тоа бизнисче можам да напраам, морам боље да се информирам...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
На што апчиња се денешниве деца?
 

Smoke_a_lot

НЕСОПИРЛИВ
Член од
16 март 2008
Мислења
707
Поени од реакции
63
Kaitekk vlozi 2 godini po 10 saati rabota vo ova. Koga go zapoznav pred godina dena (preku drugi partneri) vekje rabotese za 5 lugje i imase 20-30 amerikanci koi go znaea i preporacuvaa.

Acid i misticen gi postuvam za kajgana. Veruvajte, vakvo nesto kako kajgana da se napravi treba OGROMEN TRUD. Lugjeto mislat deka vakvo nesto ko kajgana tuku taka samo od sebe izleguva od zemje i slucajno stanuva poseteno.

E ne e taka, rabotejki vo istava sfera, znam kolku pot i trud e potrebno da se dostigne ova nivo. Kajgana ima 30 imitatori, zasto site tie zaedno imaat pomalku posetiteli? Ne e slucajno.

Forata e ova... Kaitekk denes go pominuva toa sto acid go pominuval pred 5-6 godini, a sto jas go pominuvav pred 4 godini.

Ako moze da mu se skrati malce rabotata i patot da mu se olesni, toa mi dava golemo zadovolstvo. Toj dodeka da dojde do moja vozrast, sigurno ke me pomine desetkratno, i toa mene me raduva.

Ti sama znaes od ova sto go spomna za plivanjeto i treningot kako idat rabotite... Ti moze sega denes da se zapises vo nov klub i site da jadat trici "eve ja ovaa novava, samo sto se zapisa, odma ja stavaat na natprevari" - ne znaejki deka ti so godini prethodno si trenirala.

Isto e i so kaitekk. Ne stigna vtoro mesto na ovoj natprevar pocnuvajki vcera :) - dve godini se zanimava so ova. Namesto da se raduvame deka nase makedonsko dete osvoi vtoro mesto na natprevar so 10,000 ucesnici, od koi 100na milioneri, nie ke mrcime i remetime.
Лееееј коа ќе стане од компјутер испотен:jaj: целиот 10 часа работи,иде со seway во дискотека да потроши некое милионче,чаше сви у вис ова тура је на мене!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom