Најинтересните кошаркарски натпревари

Ted Dettman4e

Real Optimist
Член од
25 јуни 2007
Мислења
1.697
Поени од реакции
56
МЗТ-РЕАЛ МАДРИД!! Мислам најдобра утакмица на сите времиња кај нас!!! Свака част МЗТ(таа генерација беше најдобра).
 
J

Johnny Stulic

Гостин
Партизан-Југопластика не ми текнува која година плеј оф на Југославија по систем 1-2-2 во последна секунда Дивац промаши од одбојка и победи Југопластика со 1 разлика и после веќе се знаеше дека Партизан нема шанси во Сплит и Југопластика во Белград .

Само какви тимови имаја двете екипи Партизан Дивац,Даниловиќ,Ѓорѓевиќ,Паспаљ,Обрадовиќ,Пешиќ(слободни маваше уникатно уште такво нешто немам видено),Грбовиќ(кавгаџијата)

Од другава страна пак Кукоч,Вранковиќ,Раџа,Перасовиќ сето звезди

страшна утакмица јас много емотивно си ја доживеав ама и друга беше целата еуфорија не се работеше ни за пари него спортски престиш баш со срце се играше или пак јас пичлеме така си доживував што знам
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Johnny Stulic напиша:
Партизан-Југопластика не ми текнува која година плеј оф на Југославија по систем 1-2-2 во последна секунда Дивац промаши од одбојка и победи Југопластика со 1 разлика и после веќе се знаеше дека Партизан нема шанси во Сплит и Југопластика во Белград .

Само какви тимови имаја двете екипи Партизан Дивац,Даниловиќ,Ѓорѓевиќ,Паспаљ,Обрадовиќ,Пешиќ(слободни маваше уникатно уште такво нешто немам видено),Грбовиќ(кавгаџијата)

Од другава страна пак Кукоч,Вранковиќ,Раџа,Перасовиќ сето звезди

страшна утакмица јас много емотивно си ја доживеав ама и друга беше целата еуфорија не се работеше ни за пари него спортски престиш баш со срце се играше или пак јас пичлеме така си доживував што знам
Пешиќ...не сум бил роден кога играле ама имам гледано со една рака ги шутирал....развиен ке те скуца у обрач hehe
 
Член од
27 август 2007
Мислења
34
Поени од реакции
0
Kakov zavrshetok Raptors-Wizards ccc!

Za onie koi ne gledaa:

Wizards imaat topka pred svojot kosh i vodat so 3 poeni, a vremeto istekuva taman pred da zavrshi natprevarot.

Igrachite na Raptors vekje trgnuvaat kon soblekuvalnite pred da zavrshi natprevarot, a igrachot na Wizards ja frla topkata nagore, demek toa e kraj. No... topkata ja fakja Peterson od Raptors i vo poslednata mikrosekunda dava kosh i izednachuva.


Vo prodolzhenieto, pobeduvaat Raptors...:toe:

Znam za sto zboris koa go gledav ne mi se veruvase kakov "profesionalec" e toj sto ja frli topkata u vis. A vidov deka u utakmicata izigral samo 50 sekundi. Na najdobar nacin gi iskoristi:pos2:

da ne go drvam mnogu eve vi gledajte od 15 sekunda natamu

http://uk.youtube.com/watch?v=rY95p_ELquI
 
Член од
27 август 2007
Мислења
34
Поени од реакции
0
Detroit - Cleveland ovaa sezona u playoff sred Motown koga Lebron im napravi sam protiv svih:pos2:

Phoenix - Chicago game 6 NBA finals 1993 John Paxson koa gi resi so trojka na tri sekundi do kraj i posle Horace Grant go zalepi KJ

New York - Indiana 90 i nekoja koga Reggie Miller im dava 8 poeni za 8,9 sekundi

Houston - San Antonio 2004 koga mcgrady dava 13 poeni za 35 sekundi

Miami - New York koga Allan Houston gi resava u zadnja sekunda

Boston - Chicago 80 i nekoja koga Jordan dava 63 poeni u sred Boston Garden

Sacramento Lakers 2002 playoffs site bea interesni
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.517
Поени од реакции
47.812
Ајде бе ако може еден БАН за педеров станува напорен,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom