Најинтересните кошаркарски натпревари

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Па најинтересен натпревар до сега првиот натпревар во борба за титулата Струмица - Фершпед кога заводи струмица 1 - 0 во победи пред се Гоцевски го победи сам11 лепенки 23 поени 10 скока и 2 одземени топки а воедно ги победи и 20 разлика..
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
JUGOSLAVIJA-SAD 74-71 KONSIKO FILDHOUSE TOA BESE KOSARKA.GUROVIC U TRETA CETVRTINA 4 TROJKI.DIVAC U PRVO POLUVREME 20 KOSA.U POSLEDNA SE ZNAE KOSARKARSKIOT BOG BODIROGA GI RESI I IM POKAZA KAKO SE IGRA.IMAV 12 GODINI KOGA SE IGRASE STANUVAV U 3 SABAJLE DA GLEDAM BASKET I SI GI TROSEV NERVITE.A POSLE FINALETO SO ARGENTINA-CISTA ISTORIJA.SE POKAZA DEKA JUGOSLAVIJA E REPKA SE KARAKTER.BODIROGA SO TROJKITE PROTIV OBERTO KOGA SE BRKASE REZULTAT SE POKAZA DEKA E COVEKOT SO NAJGOLEMI MUDA,A POSLE PEDJA DODADE GAS I SO 2 TROJKI U PRODOLZENIETO JA ZAVRSI PRIKAZNATA.MZT IGRAL GOLEMI UTAKMICI OKOLU 25-30 I OD NIV POBEDIL NA 7-8 I ZA TOA MI E ZAL POSTO SME MOZELE 5 TITULI DA IMAME A NISTO.JBG.
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
148
Поени од реакции
0
Дефинитиивно Лејкерс - Сакраменто кога Дивац ја избаци топката до Хори а овој погоди тројка и го однесе натпреварот во продолженија
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
iLe напиша:
Па најинтересен натпревар до сега првиот натпревар во борба за титулата Струмица - Фершпед кога заводи струмица 1 - 0 во победи пред се Гоцевски го победи сам 11 лепенки 23 поени 10 скока и 2 одземени топки а воедно ги победи и 20 разлика..
Хипербола!!!
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
iLe напиша:
Па најинтересен натпревар до сега првиот натпревар во борба за титулата Струмица - Фершпед кога заводи струмица 1 - 0 во победи пред се Гоцевски го победи сам11 лепенки 23 поени 10 скока и 2 одземени топки а воедно ги победи и 20 разлика..
ne tropaj gluposti te molam da go imase ova napraveno gocevski ke bese prviot koj ima tripol-duble ucinok vo makedonija, a se uste ne e
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Добро поточно имаше 9 лепенки инфоримири се па ке видаш дали не така.
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
iLe напиша:
Добро поточно имаше 9 лепенки инфоримири се па ке видаш дали не така.
pa toa ne se 11, 9 se znaci ja sum u pravo
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
И имаше 6 скока а не 10
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.584
DEFINITIVNO: Boston Celtics - L.A. Lakers 1986 god. finale natprevar za titula koga Lakers pobedija vo poslednata sekunda! Vo salata shtama:


=
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Biggie напиша:
Дефинитиивно Лејкерс - Сакраменто кога Дивац ја избаци топката до Хори а овој погоди тројка и го однесе натпреварот во продолженија


GRESKA SI NE OTIDE U PRODOLZENIE.BESE 98-97 ZA SAKRAMENTO DIVAC JA BOKSUVASE I "MISTER 7 CHAMPIONSHIPS" GI ZAKOPA.DA JA TEPASE TAA KINGS NAREDNATA JA IGRAA DOMA I KE TEPAA 4-1 ALI SHIT HAPPENS.
A ISTO I NA HORRY 2005 KOGA KRETENOT RASHEED GO UDVOI GINOBILI ZA HORRY DA OSTANE SAM I PAK DA GI ZAKOPA.
 
П

Паспарту

Гостин
заборавив да го пишам натпреварот работнички што го играше против орка мислам, кога губеа 10 разлика на 1 минута до крај и на крај победија, со тројките на димитријевиќ :)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
MARKO MZT напиша:
GRESKA SI NE OTIDE U PRODOLZENIE.BESE 98-97 ZA SAKRAMENTO DIVAC JA BOKSUVASE I "MISTER 7 CHAMPIONSHIPS" GI ZAKOPA.DA JA TEPASE TAA KINGS NAREDNATA JA IGRAA DOMA I KE TEPAA 4-1 ALI SHIT HAPPENS.
A ISTO I NA HORRY 2005 KOGA KRETENOT RASHEED GO UDVOI GINOBILI ZA HORRY DA OSTANE SAM I PAK DA GI ZAKOPA.
Два пати на Сакраменто му даде тројка у последна секунда ако не се лажам:)
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
МЗТ-РЕАЛ МАДРИД, многу добра утакмица Врбица кога шутираше слободни у последни секунди и ги погоди, за победа над Реал. Исто и NEW YORK-HOUSTON 1994, седмата утакмица од финалето во nba, Houston кога станаа шампиони маму им е*** :(
 
П

Паспарту

Гостин
Aleksandar 1000 напиша:
МЗТ-РЕАЛ МАДРИД, многу добра утакмица Врбица кога шутираше слободни у последни секунди и ги погоди, за победа над Реал. Исто и NEW YORK-HOUSTON 1994, седмата утакмица од финалето во nba, Houston кога станаа шампиони маму им е*** :(
перо блажевски ги шутираше слободните :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Chicago-Utah koa igraa na vremeto ne propustav utakmica
 

Kajgana Shop

На врв Bottom