Најинтересните кошаркарски натпревари

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Според вас кој е најинтересниот кошаркарски меч што сте го гледале до сега за мене е Аргентина-Југославија 2002 не светското првенство
[media]http://www.youtube.com/watch?v=iy1hgbyFo_o[/media] Иако водеше Аргентина 7 поени на 2-3 минути пред крајот,Југославија успеа да победи
Тука можете да пишете и за тукушто гледан натпревар кој ви бил интересен
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Billa Bong напиша:
Според вас кој е најинтересниот кошаркарски меч што сте го гледале до сега за мене е Аргентина-Југославија 2002 не светското првенство
Иако водеше Аргентина 7 поени на 2-3 минути пред крајот,Југославија успеа да победи
Тука можете да пишете и за тукушто гледан натпревар кој ви бил интересен
po interesen 2001 mislam ne me fakajte za zbor MZT-nikolfert!!! nikolfert vodese 1 na 4 sekundi do kraj!!!!! i na kraj tepase MZT so kos na riste stefanov
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
aerodromka напиша:
po interesen 2001 mislam ne me fakajte za zbor MZT-nikolfert!!! nikolfert vodese 1 na 4 sekundi do kraj!!!!! i na kraj tepase MZT so kos na riste stefanov
Незнам дали беше тој меч што мислам со Никлферт имам гледано повеке не ми текнува на тој:nesum:
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
Posledniot All Star na Michael Jordan. Od kjosh(mrtov agol) so zatvoreni oci vo poslednite sekundi koga dade kosh :wink:
i use 1000 drugi...
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Уште еден интересен натпревар 1992 Партизан шампион
[media]http://www.youtube.com/watch?v=RwguQG3NoaQ[/media]
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
aerodromka напиша:
po interesen 2001 mislam ne me fakajte za zbor MZT-nikolfert!!! nikolfert vodese 1 na 4 sekundi do kraj!!!!! i na kraj tepase MZT so kos na riste stefanov
Тогаш цела трибина улета на терен, беше гз преку глава.еден од најинтересните натпревари дефинитивно
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Kakov zavrshetok Raptors-Wizards ccc!

Za onie koi ne gledaa:

Wizards imaat topka pred svojot kosh i vodat so 3 poeni, a vremeto istekuva taman pred da zavrshi natprevarot.

Igrachite na Raptors vekje trgnuvaat kon soblekuvalnite pred da zavrshi natprevarot, a igrachot na Wizards ja frla topkata nagore, demek toa e kraj. No... topkata ja fakja Peterson od Raptors i vo poslednata mikrosekunda dava kosh i izednachuva.


Vo prodolzhenieto, pobeduvaat Raptors...:toe:



 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Ѕвер напиша:
Тогаш цела трибина улета на терен, беше гз преку глава.еден од најинтересните натпревари дефинитивно
togas riste samo sto go dade kosot svirea kraj i ja uletav na teren da go gusnam riste !!!! i kako uletav ja taka i cela tribina se najde dole i napravija sutka vrz riste :)))))) i taka togas riste lezese na parket ja vrz i cel aerodrom vrz mene!!!!!! SREKA se najde eden decko nejkam da go imenuvam posto site go znaete , me izvlece inece ............ ke lezev vo butel do sega :))))))))))))))
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
a isto intersen natpervar MZT- rabotnicki neznam koja godina koga deniels koga dade trojka od pola teren i mzt tepase :))))))))))))))))))
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
aerodromka напиша:
togas riste samo sto go dade kosot svirea kraj i ja uletav na teren da go gusnam riste !!!! i kako uletav ja taka i cela tribina se najde dole i napravija sutka vrz riste :)))))) i taka togas riste lezese na parket ja vrz i cel aerodrom vrz mene!!!!!! SREKA se najde eden decko nejkam da go imenuvam posto site go znaete , me izvlece inece ............ ke lezev vo butel do sega :))))))))))))))
Не сум јас :pos2: А Daniels ја даде тројката во последна секунда, заборави да спомнеш. Исто така даде и во последна секунда против Балканстил во плејоф и тепавме еден кош.

@ Била Бонг, ваљда не се секаваш на Мзт- Николферт кога Ристе Стефанов даде во последна секунда, зашто тоа беше пред 6 години. Може после тоа да си ја гледал некаде снимка, мада со нашиве посрани телевизии, не ми се верува :(
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Radical Boy напиша:
Не сум јас :pos2: А Daniels ја даде тројката во последна секунда, заборави да спомнеш. Исто така даде и во последна секунда против Балканстил во плејоф и тепавме еден кош.

@ Била Бонг, ваљда не се секаваш на Мзт- Николферт кога Ристе Стефанов даде во последна секунда, зашто тоа беше пред 6 години. Може после тоа да си ја гледал некаде снимка, мада со нашиве посрани телевизии, не ми се верува :(
ooo ako ostavev ti da me spasuvas ke ostanev bez dve patiki :pos2:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Radical Boy напиша:
Не сум јас :pos2: А Daniels ја даде тројката во последна секунда, заборави да спомнеш. Исто така даде и во последна секунда против Балканстил во плејоф и тепавме еден кош.

@ Била Бонг, ваљда не се секаваш на Мзт- Николферт кога Ристе Стефанов даде во последна секунда, зашто тоа беше пред 6 години. Може после тоа да си ја гледал некаде снимка, мада со нашиве посрани телевизии, не ми се верува :(
Не бе добро се сеќавам дека имам гледано со татко ми to e to8 години сум имал знам дека идев тогаш по утакмици со татко ми:pos2:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
abe ajde kakov hools si ti ne bese na 10 godini sram da ti e :)
 

Crazy

PaRtY aNiMaL
Член од
16 февруари 2006
Мислења
684
Поени од реакции
4
Chicago Bulls @ Utah Jazz
Season 98/99
Game 6

толку од мене....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom