Најекономично греење и ладење

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.117
Поени од реакции
8.187
Zatvori go prozorceto koga go grees bojlerot :)[DOUBLEPOST=1447887050][/DOUBLEPOST]
Bolje da gi slikase tie od januari do mart ali nema veze toa, nego kazi kako gree Hansolot u Gostivar ?
Кажи ми зс ми пуцкета Ломово 5.5 кога ќе почне да дува и кога ке го изгаснам
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314
Член од
22 септември 2015
Мислења
17
Поени од реакции
39
Klimata gree dobro, brzo postiga 22-23 Stepeni C max 30min. Ja pustam navecer po 2-3 saata. Pucketanjeto se javuva ponekogas na uklucuvanje i gasenje I ne mi e problem mislam deka e od sirenje i sobiranje na plastikata. Problem e sto e bucna nadvoresnata edinica ama toa e poradi toa sto e montorana na ogradata od terasata. Sega napraviv novi drzaci i gi cekam od greemak da ja premontiraat na plocata.
Utre ke gi najdam i zimskite smetki
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Pucketa i kaj mene Mitsa FH35 lazat drugive...toplo ladno, se siri plastikata na toplo, toa e[DOUBLEPOST=1447888056][/DOUBLEPOST]
Kupi ti nekoja sto nepucketa pa pisi ni ;)
Ama neli e taka?
Da bideme realni.
Kaj postari klimi nemam primeteno pucketanje.
Moze da pucketa i od dvizenje na perkite ako se namesteni da odat gore dole.pa lezistata ne se podmavckani dobro

P.S.zatoa nekupuvam klima,deka novite pucketale
Sent from my Redmi Note 2
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314
Klimata gree dobro, brzo postiga 22-23 Stepeni C max 30min. Ja pustam navecer po 2-3 saata. Pucketanjeto se javuva ponekogas na uklucuvanje i gasenje I ne mi e problem mislam deka e od sirenje i sobiranje na plastikata. Problem e sto e bucna nadvoresnata edinica ama toa e poradi toa sto e montorana na ogradata od terasata. Sega napraviv novi drzaci i gi cekam od greemak da ja premontiraat na plocata.
Utre ke gi najdam i zimskite smetki
DA mnogu vibracii necini, sredi tamu i ja go imam istiot problem iako ne e na ograda od terasa, komplicirano e, a dobro sto ja kaza terasava odma ke pocnea da mrcat za bucnosta :D[DOUBLEPOST=1447888696][/DOUBLEPOST]
Ama neli e taka?
Da bideme realni.
Kaj postari klimi nemam primeteno pucketanje.
Moze da pucketa i od dvizenje na perkite ako se namesteni da odat gore dole.pa lezistata ne se podmavckani dobro

Sent from my Redmi Note 2
Pucketanjto e samo vo pocetniot moment koga pocnuva da raboti a prethodno nerabotela(oladena) so saati, primer nasabajle...golem *....ako toa ti smeta nema klima za tebe na svetov :)
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
DA mnogu vibracii necini, sredi tamu i ja go imam istiot problem iako ne e na ograda od terasa, komplicirano e, a dobro sto ja kaza terasava odma ke pocnea da mrcat za bucnosta :D
I na zid da e ke se oseka vibracii.
Pogotovo novive gradbi(zgradi) kako sto gi pravat so 12 ka cigla i stiropor ;)
Dodatno rastreseni zidovite od stemanje od elektricari koj stavale kabli...

Sent from my Redmi Note 2
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314
I na zid da e ke se oseka vibracii.
Pogotovo novive gradbi kako sto gi pravat so 12 ka cigla i stiropor ;)

Sent from my Redmi Note 2
Dobar monter ne montira na zid ko sto vikas ti i mislis na cigla, tocno kaza srbinot vo eden od negovite skoresni postovi deka mora u beton da vlezat gornite tipli i tie se dovolni da ja nosat klimata....i toa dobar majstor sekogas go pravi i bara beton za gornite 2 tipli...samo jebivetri busat vo cigla za gornite 2 tipli.
Betonce sekogas ima pod prozor i takvi nekoi mesta...ti teknuva ?
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Jebivetri montiraat klimi i na ogradi od terasi,pa posle vibracii...

Sent from my Redmi Note 2
 
Член од
23 март 2009
Мислења
719
Поени од реакции
553
Iskusen gazda treba da znae deka ako se pravi montaza na ograda,ke ima vibracii.

Sent from my Redmi Note 2
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.744
Поени од реакции
31.693
Ѕвер. :D
Повеќе ми беше страв за тој што стоеше на стол на отворен прозор, него за „алпинистов“. И јако човече, надворешната како играчка ја дигна. :)

Вакво некое решение ме интересира, за да си ставам сам фасада на едната преостаната страна од куќата каде немам ставено фасада. Доградба на таа страна тешко дека ќе се случи во догледно време (ако воопшто), а скали не се опција пошто доле е кров од стара куќа и не може да се поставуваат скали.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom