Најекономично греење и ладење

Член од
7 март 2017
Мислења
115
Поени од реакции
134
a shto e razlikata megju airy pro i amber premium?

ista cena se...isti specifikacii imaat. (se razlikuvaat vo nijansi od tipot na 40m3 povekje protok na vozduh) ili (fizichki dimenzii za santim-dva dolzina/dlabochina i 2mm visina)

zoshto bi zel amber a ne airy ili obratno zoshto bi zel airy a ne amber? vrz osnov na shto da mi bide izborot (osven izgledot koj ne mi menja nisto vo sluchajov)
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.434
Поени од реакции
2.721
a shto e razlikata megju airy pro i amber premium?

ista cena se...isti specifikacii imaat. (se razlikuvaat vo nijansi od tipot na 40m3 povekje protok na vozduh) ili (fizichki dimenzii za santim-dva dolzina/dlabochina i 2mm visina)

zoshto bi zel amber a ne airy ili obratno zoshto bi zel airy a ne amber? vrz osnov na shto da mi bide izborot (osven izgledot koj ne mi menja nisto vo sluchajov)
Airy ima podobra opcija vo swingot, UV , limitiranje na snaga na 75% / 50% ….a i dizajnot , barem za mene, i najvaznoto nema klasicen defrost do -10C t.e. ne sopira so greenje.
 
Член од
19 септември 2022
Мислења
235
Поени од реакции
322
Ладничко некако. Ај уште вечерва и утре малку па би требало да се затопли ;) 20240514_193330.jpg
 
Член од
19 септември 2022
Мислења
235
Поени од реакции
322
О
А за оваа уште да кажете мислење?
Оваа им е најдобар модел на Грее.
Слаба модулација али добро грее, барем така велат тие што ја имаат.
За преодни периоди ќе ти кажат како треба да активираш тест модови да ја скротиш да спушти барем до 500W.
Малку цената висока...
И така...
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
808
Поени од реакции
275
О

Оваа им е најдобар модел на Грее.
Слаба модулација али добро грее, барем така велат тие што ја имаат.
За преодни периоди ќе ти кажат како треба да активираш тест модови да ја скротиш да спушти барем до 500W.
Малку цената висока...
И така...
Значи оваа е најдобар избор?
 
Член од
2 август 2014
Мислења
1.721
Поени од реакции
4.053
@KamenLaden
Ne te poznavam ama epten mi izgledaš naiven... ovde ima ajkuli i vo plitko lovat.
Moj sovet, ne slušaj gatalec (prodavač) tuku patalec ( kupec), a takvi ima na forumov kolku sakaš i vodi se po nivnite iskustva.
 
Член од
29 август 2019
Мислења
1.192
Поени од реакции
2.865
ставаш мицубиши со р410 фреон у 2024та (не викам дека не брка работа, веројатно и модулира подобро од повеќето кинези) ама друже зашто не возиме 101 уште бе што е ова купување поново годиште коли ?
Ако 101дното беше произведено во Јуни 2023та иако е модел од шузнам (70сетите?)...
Ова ти иди нешо као... reliable & affordable known model... за сите оние што не можат нова Мечка од 2023та да си дозволат де :)

Airy ima podobra opcija vo swingot, UV , limitiranje na snaga na 75% / 50% ….a i dizajnot , barem za mene, i najvaznoto nema klasicen defrost do -10C t.e. ne sopira so greenje.
Дај елаборирај малце подетално ако знаеш како работи тоа дефрост модот до -10С што не сопира со греење?
Баш ме занима ако надвор е магливо времето како ќе го изведи сето тоа што го рекламираш...
Дај пообјасни да имаме црно на бело за во зимо да те цитираме :giggle:
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
808
Поени од реакции
275
@KamenLaden
Ne te poznavam ama epten mi izgledaš naiven... ovde ima ajkuli i vo plitko lovat.
Moj sovet, ne slušaj gatalec (prodavač) tuku patalec ( kupec), a takvi ima na forumov kolku sakaš i vodi se po nivnite iskustva.
Не се разбирам многу во климиве, затоа и прашувам за совет...
Доколку има некој "купец" да ми сподели искуство, да ми помогне околу изборот на клима за просторија од 45м2, и да каже збор два за климава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom