Најекономично греење и ладење

Член од
13 јули 2021
Мислења
16
Поени од реакции
5
AH zlaten EI nis..bea ZVEROVI za japanci i germanci...sea se rasparaame so kniezi i toa od ako imas srekja.....ako ne frli ko so elektricnine cesmi.....kupi, donesi doma, otpakuj, odi do kontejner i frli...
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.168
Поени од реакции
2.195
AH zlaten EI nis..bea ZVEROVI za japanci i germanci...sea se rasparaame so kniezi i toa od ako imas srekja.....ako ne frli ko so elektricnine cesmi.....kupi, donesi doma, otpakuj, odi do kontejner i frli...
Pa doplati si 300 .....evrejki i zemi si Japan,made in Malezija,Kina,Taland,Cehoslovacka,Belgija....Japan.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
abre, vie se karate mesto da spodelite iskustva.....
Kakvi se tie pvc/aluminijski prozorci.
Kazi za koj grad zboruvas, stan... kuka..
Автоматски споено мислење:

Eve prosto da ti kazam, ima tuka nekolku hejteri na Gree zatoa sto prostorot ima zagubi od 4kw i koga im trosi klimata 500W-800W na greenje ne se zadovolni, a doma im e 25C....cudna rabota.
Ima drugi kako lepi, koj samo ja falese TST(GREE) , ama sega e dilerce na nekoja firmicka, pa sega i on stanal hejterce.
Realnosta e sledna, site korisnici na GREE se stopleni kakva i da e nadvoresnata temperatura, klimite imat seriozen izduv na temperatura i imas oset deka klimata gree a ne deka ladi....
 
Последно уредено:
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.168
Поени од реакции
2.195
abre, vie se karate mesto da spodelite iskustva.....
Abe iskustva ima spodeleno eeeeeej mnogu,samo ako imas zelba da citas,3000 stranici se,zavisi kakva ti e zelbata.Citanjeto e po elektronski pat,a ako te nervira elektronskoto citanje,mozis i da si go ispecatis,kako romani vo nekolku tomovi da go podelis.
Tolstoj ne ni e ramen.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
887
Поени од реакции
956
drugarki i drugari, preporaka za 25-30m2...klima inventor stan severo zapad:( prizemje pod mene podrumi znaci gol prostor, pred se za greenje, za ladenje manjak vise site se super...PREPORAKA, budzet low 30.000 bez montaza...ja gledam midea nordic , da pvc i izolacija sredna vrednost....
Midea AG Nordic series MSAGBU-12HRFN8-QRD1GW(GA) / MOX230-12HFN8-QRD6GW KIT
plz...preporaki za druga marka iskustvo i sve ostalo....
Земи си Мидеа или Вивакс,Стан е ќе го топли 3.5 кв. Ако има парно зградата , не ти треба догревање. Ќе видиш зимава како ќе поминеш,па во зависност од тоа ќе си ставиш стиропор 5 или 8. А ако имаш градско парно за 30 квадрати годишно нема повеќе од 200 евра да биде.
Автоматски споено мислење:

Земи си Мидеа или Вивакс,Стан е ќе го топли 3.5 кв. Ако има парно зградата , не ти треба догревање. Ќе видиш зимава како ќе поминеш,па во зависност од тоа ќе си ставиш стиропор 5 или 8. А ако имаш градско парно за 30 квадрати годишно нема повеќе од 200 евра да биде.
Ајде Sv.B дај препорака. Поучен си од Стрелец.
 
Последно уредено:
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
abre, vie se karate mesto da spodelite iskustva.....
Мој совет е ако веќе си решил да купеш Vivax AERI или Tundra ќе појдеш дирек во овласен за Vivax во твојот град можи ќе ти намалат цената ... за Tundra во Setec .... зашто да му даваш 4к вазла со тие пари монтажата ќе си ја платеш
 
Член од
11 јануари 2018
Мислења
497
Поени од реакции
1.132
abre, vie se karate mesto da spodelite iskustva.....
Od moe licno iskustvo ako ne sakas da imas cesti on off ciklusi podaleku od gree ,imam pisano prethodno zosto ,i gree na auto fan ne raboti dobro i recisi nema modulacija i ima odstapki na zadadena temperatura ,prvo raboti 2c nad zadadena pa ceka da padni 2c pod zadadena za da proraboti i katastrofa.Eve ti potvrda deka gree g-tech ne modulira ,ako ti ja fali nekoj eve jas ke ti ja prodadam 1godina stara 20000den vo komplet so bakarni cevki .
I smetam deka veke si uvidel od postovive koj e bot nebiten koj korisnik a koj prodavac ,sepak ti oceni si sam na koj ke veruvas ,ovdeka ima pisano mnogu pozitivni iskustva so haier tundra ,i vo odnos na greenje i modulacija . 20210525_215751.jpg

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.223
Поени од реакции
5.183
Od moe licno iskustvo ako ne sakas da imas cesti on off ciklusi podaleku od gree ,imam pisano prethodno zosto ,i gree na auto fan ne raboti dobro i recisi nema modulacija i ima odstapki na zadadena temperatura ,prvo raboti 2c nad zadadena pa ceka da padni 2c pod zadadena za da proraboti i katastrofa.Eve ti potvrda deka gree g-tech ne modulira ,ako ti ja fali nekoj eve jas ke ti ja prodadam 1godina stara 20000den vo komplet so bakarni cevki.Прегледај го приврзокот 301352

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Ista situacija e i so T.S.T Lomo on-off ciklusi suvi defrosti bez Led na izmenuvacot na nadvoresnata edinica i bonus Gree klimite rabotat 2 do 3 stepeni nad zadadenata temperatura
Primer Zadavam 22 srepeni isklucuva na 25 stepeni koga ke postigne nema modulacija a povtorno za da vkluci treba da cekam temperaturata vo prostorot da padne na 20 stepeni.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.440
Поени од реакции
2.726
Batali gi dvajcava pacienti....
Zemi so toa sto e najprodavano, a ne e naeftino.... GREE No. 1
 
Член од
11 јануари 2018
Мислења
497
Поени од реакции
1.132
Ista situacija e i so T.S.T Lomo on-off ciklusi suvi defrosti bez Led na izmenuvacot na nadvoresnata edinica i bonus Gree klimite rabotat 2 do 3 stepeni nad zadadenata temperatura
Primer Zadavam 22 srepeni isklucuva na 25 stepeni koga ke postigne nema modulacija a povtorno za da vkluci treba da cekam temperaturata vo prostorot da padne na 20 stepeni.
E vo odnos na cekanjeto molenjeto da vkluci klimata pak da raboti ,od gree imaat inovatovno resenie ,koe raboti na dalecina neli e so wifi i online update na firmware koj vsusnost osven na hartija ne postoi vo realno koristenje ,po nivna sugestija resenieto e sledno koga klimata ke izgasi togas odis go baras dalecinskoto ili usivas i od krevet ili o rabota ako ti zazvonat deka zaladuva ,i ako ti bila zadadena 24 da recime ti odma zadavas 26 i po 3minitu koga ke pomini vremeto za zastita na kompresorot klimata ke vkluci odma i ete imas greenje ama pa sega ke pocekas od ko ke vkluci pak go baras dalecinskoto za da namalis na 24 i taka do beskaraj ke trcas ,ili ja prodavas evtinko i spas .

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.223
Поени од реакции
5.183
E vo odnos na cekanjeto molenjeto da vkluci klimata pak da raboti ,od gree imaat inovatovno resenie ,koe raboti na dalecina neli e so wifi i online update na firmware koj vsusnost osven na hartija ne postoi vo realno koristenje ,po nivna sugestija resenieto e sledno koga klimata ke izgasi togas odis go baras dalecinskoto ili usivas i od krevet ili o rabota ako ti zazvonat deka zaladuva ,i ako ti bila zadadena 24 da recime ti odma zadavas 26 i po 3minitu koga ke pomini vremeto za zastita na kompresorot klimata ke vkluci odma i ete imas greenje ama pa sega ke pocekas od ko ke vkluci pak go baras dalecinskoto za da namalis na 24 i taka do beskaraj ke trcas ,ili ja prodavas evtinko i spas .

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Zatoa jas mojata T.S.T ke ja prodadam ama za pomala suma od 14.000 denari ne ja davam
Ako e zainteresiran nekoj slobodno za 14.000 denari fiksna cena bez cenkanje klimata ima uste 1 godina garancija.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.548
Поени од реакции
7.314
Ајде кажи ти тогаш предлог инвертер клима за соба до 50м2 без изолација со пвц/алуминиумски прозори?
Amber Nordic 12 za 50k
Grejna mokj do 24.566btu (ova ne e 3,5ka)
Jas ja mam vo 46m2, dnevna 38 spoena so dolg hodnik kon spalnite.
Stan na kjos od zgrada, 3 nadvoresni zida ima stanot, nema stiripor, prozorite se slabi aluminiumski od prvite modeli, sendvich zid e ako toa e nekoja izolacija.
Klimata ima TestReport test i na -15 od 3saata (nesto sto go nemaat drugite klimi sti ovde se falat so TOL test koj veze nema)
Imam video na -7 klimata dava cisti 7kw.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom