Најекономично греење и ладење

Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
Црно на бело. Без тупење, дрвење и сељачки реторики како кинеските клими се добри .... ама без докази. Извадете ги на маса вашите мерења а не само да поттурате под нос спинови „џабе купувате јапанци“

Топлинска дистрибуција на моделите FH35, FH50, SF50 и LN50
Забележете ја должината на собата.

FH35 vs FH50
1.png
и
SF50 против LN50 (иако поумесна споредба е LN50 против FH50)


2.png


Бујрум да видиме вакви графови од фирмата која има „сто“ истражувачки центри!

 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
I mene mi e mnogu neverojatno toa, ama ajde.....
Гледав слики во архивата кај мене и некаде до 7 јануари (Божик) беше катастрофа ладно. Веќе на сликите од стара чаршија (12 јануари) гледам расчистени патеки и купови и добро памтам дека времето омекна па дуќанџиите можеа на раат да го растргаат замрзнатиот снег од пред дуќаните.

Од тука натаму температурите одеа во нагорна линија. Ама Флегма да ви кажит: Некаде од средината на Декември а особено при крајот го јадевме за сите пари.
Многу студено и многу влажно. Многу лошо за греење на клима.
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Ги укинаа. Заменети се со топлински пумпи, ги имаш од Грее, Мицубиши, Тошиба...
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Ги укинаа. Заменети се со топлински пумпи, ги имаш од Грее, Мицубиши, Тошиба...
???
 
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
@FlegmaFX

 
D

Deleted member 53418

Гостин
Како ќе се одвива ова со ваучерите за инвертери,не сфатив на кој основ можам да добијам ваучер.
 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
???
Убаво си ставил за 2011та година.
 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
Како ќе се одвива ова со ваучерите за инвертери,не сфатив на кој основ можам да добијам ваучер.
Откако ќе донесат официјална одлука ќе испратиш копија од фактурата што си ја платил, уплатницата, фискалната од монтерите, твоја трансакциска и ќе чекаш.

За секој случај сликај пред, за време на монтажа и потоа.
Можно е да пратат комисија.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.229
Поени од реакции
5.191
znaci sakas da kazis deka nema kaj da se kupi nov kotel na struja?
Vo denesno vreme na inverter klimatizacija i toplotni pumpi e trajno neekonomicno ne isplatlivo kupuvanje kotel na struja za parno ako ti treba za parno najubavo toplotna pumpa Voda Vozduh a kotel na struja ne zatoa sto e trajno neekonimicno.
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.557
Поени од реакции
7.319
Vo denesno vreme na inverter klimatizacija i toplotni pumpi e trajno neekonomicno ne isplatlivo kupuvanje kotel na struja za parno ako ti treba za parno najubavo toplotna pumpa Voda Vozduh a kotel na struja ne zatoa sto e trajno neekonimicno.
Ваков бисер одамна не е напишан на темава ама ете и тоа се случи, ах бре Климе, Климе...ме изнасмеа :pos:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1

Kajgana Shop

На врв Bottom