Најекономично греење и ладење

Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.495
Поени од реакции
2.781
Iskreno, ova e prichinata zoshto jas lichno se odluciv za Mitsubishi klimi. Gi kupiv zatoa shto ocekuvam da mi traat dolgo vreme, da mi se pouzdani deka ke si teraat dolgi godini. Bez razlika dali Gree klimite imaat podobri karakteristiki ili ne, dali namesto edna Mitsu mozes da kupis dve Gree klimi so isti, a spored Gree predstavnicite tuka, i podobri karakteristiki od Mitsu klimite, jas sakav da kupam klimi od brend koj mi vleva sigurnost vo dolgotrajnosta na proizvodot.
Zatoa imas 2 godini garancija, so GREE ke imase 10 godini. Jebiga, zivej si od etiketi.[DOUBLEPOST=1541014815][/DOUBLEPOST]
Odlicen brend odlicen model :zver: od inverter klima.
Hahahahahah, koja budala ke go kupi ova pokraj HANSOL ne mi e jasno....hahahahah.[DOUBLEPOST=1541014886][/DOUBLEPOST]70000 den ......kakva glupost. Dzabe , kaj ja najde volku eftina....hahahahha
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.495
Поени од реакции
2.781
Za 8000 den 10 god garancija?Ako si budala,poveke se isplati da ja osiguram nego da plakam .
Ke ja osiguras, ama posle 9 godini ke dobies ...sto, 20% od vrednosta. Za 10 godini ke si platis vkupno 7200den ( nitu toa neznaes da izracunas ), plus da ti ja iscistat klimata i nedej boze da se sluci nesto ke si dobies NOV URED.....[DOUBLEPOST=1541015157][/DOUBLEPOST]TOA E GOLEMA RAZLIKA[DOUBLEPOST=1541015200][/DOUBLEPOST]Sto ne se prasas zosto drugite nedavat takva garancija, ne samo da treses vo prazno.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
daiseikai so se prodava tuka so tie so se prodavaat u japan nemaat niso zaednicko osven imeto. japonskite daiseikai se deklarirani -25c i kostaat od 2500usd (za 9ka) i dalje. Kujznae kaj gi sklopuvaat ovie i so ima unutra.
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.495
Поени од реакции
2.781
@Sv B zosto ne e bezuslovna taa 10 godisna garancija.!?
Zatoa sto lugeto neznaat deka treba da se iscistat filterite na klimata, kamoli deka treba i da se iscisti izmenuvacot na nadvoresnata edinica. Pa koga ke se sluci nesto, klimata ne e ok.[DOUBLEPOST=1541015639][/DOUBLEPOST]Zatoa ke si platat drug da go napravi toa i da si bidat mirni i zadovolni.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Zatoa sto lugeto neznaat deka treba da se iscistat filterite na klimata, kamoli deka treba i da se iscisti izmenuvacot na nadvoresnata edinica. Pa koga ke se sluci nesto, klimata ne e ok.[DOUBLEPOST=1541015639][/DOUBLEPOST]Zatoa ke si platat drug da go napravi toa i da si bidat mirni i zadovolni.
Ne e tocno deka za tie 800 denari se dobiva cistenje na vnatresna i nadvoresna edinica tuku za tie 800 denari se dobiva pecat i potpis od monterot serviserot deka klimata e vo funkcija i deka i e prodolzena garancijata vo narednata Edna godina.
 

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
Iskreno, ova e prichinata zoshto jas lichno se odluciv za Mitsubishi klimi. Gi kupiv zatoa shto ocekuvam da mi traat dolgo vreme, da mi se pouzdani deka ke si teraat dolgi godini. Bez razlika dali Gree klimite imaat podobri karakteristiki ili ne, dali namesto edna Mitsu mozes da kupis dve Gree klimi so isti, a spored Gree predstavnicite tuka, i podobri karakteristiki od Mitsu klimite, jas sakav da kupam klimi od brend koj mi vleva sigurnost vo dolgotrajnosta na proizvodot.
WN modelot e vlezen model i od nego nekoj kvalitet ne.mozes da ocekuvas.
Kaj mitsu inverterite zapocnuvaat od SF.serijata
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.603
Поени од реакции
7.402
Прегледај го приврзокот 198931
Prasaj go shefceto posle dudlanjeto sto sakal da kaze avtorot so toa sto go komentiral pogore.Amberot e za greenje za edno 5 god i potoa nova ?
Kako ne ti sram be da vadis od kontekst lepis seces i Amberot necinel. Koj amber ? Sto ne stavi link da procitaat i ponataka ?

Tipot(Trebinjac) imase dilema dali Amber (-15) znaci onoj obicniot do -15C ili Daikin za 10evra razlika u cena..pa mu uleta odlicna cena zza Hansol 9.000btu.
I sekako deka Hansolot e podobra varijanta od obicniot Amber ili Daikin do -15.
Eve go toj post neka procitaat site i nataka sto muabet se napravi, coekot si nasol po super cena 2 Hansola 9ki za 550evra i si gi poraca namesto Daikin.
http://www.elitemadzone.org/p3854489
http://www.elitemadzone.org/p3854664
Amber-15a.jpg
Amber-15B.jpg
I eve sto sme pravle privatno razgovor (ova ke bide izbrisano zasto e PP poraka)
 
Член од
2 октомври 2017
Мислења
145
Поени од реакции
271
Edna od pricinite za sto se odluciv minatata godina da kupam gree klima e bash taa garancija od 10 godini pa makar sto e I uslovna. Pa koga sum dal nad 60k nema da mi e problem da dadam uste negde 800 den sekoja godina, bar mirno ke spijam I nema da se sekiram dal nesto ne daj boze se zaebi a da e elektronikata ili pak kompresorot. Koga bi se greel na drva bi plajkal sekoja godina za secenje I cepenje drva I toa bi me kostalo pojke od 1000den. E sega sekoj servis se plajka pa taka I ova, dur I kola da ti e nova sekoj pregled ke ti go naplatat. Minatata godina pozitivno iskustvo so greenjeto so klima, se nadevam I ovaa godina ke bidi bidejki zedov zver klima. Se nadevam povejke ke ima iskreni korisnicki iskustva na temava a ne trolanje I plukanje se so cel ocrnuvanje na nekoj brend.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom