Најекономично греење (затоплување)

Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
некако многу засиливте бе ботови откако се разретчи групата, па слики па понуди. немој да мачкаш очи.Инаку се глупи коментарите оваа е ребрендирана ваква клима тоа ти е ваква клима. Мислам тотално е глупо да очекуваш да веруваш која клима што е. Тоа е мачка во вреќа, за сите ребрендирани клима уреди исто важи. Никогаш не си 100% сигурен кој и што прави за тие имиња. Можеш од 100$ до 300$ да ја набилдаш спецификацијата и никогаш не си сигурен како се испазариле со кинезот.
Klimata NEO e 100% Gree model Bora
Автоматски споено мислење:

Nekoj sovet za New Energy toplinskite pumpi
Begaj po daleku od toa
Автоматски споено мислење:

За таа квадратура повеќе од доволна ти е ~ 2.5 kW, односно 9-ка. Се над тоа ти е over kill, поголема надворешна единица. Бидејќи ти е пред се за ладење немаш потреба од скапа клима.


Pomegu 9k i 12k nema golema razlika, ne mozes da Ja osetis. Da e 7k, ima razlika.
Vuvaxot ne e OK, za Haier neznam, ama podobro NEO/Gree Bora 12k ili Tosot 12k, poefitni se.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
Prvite obicni NEO klimi bea Gree pa potoa se proizveduvaa NEO vo Chigo i sega NEO povtorno se proizveduvaat vo Gree sto e pametna odluka neznam zosto Vivax povtorno ne se proizveduva vo Gree nemam nisto protiv Midea segasnite Vivax klimi se Midea no za razlika od Midea Gree pravi mnogu potivki klimi i pomokni
Da se nadevame deka povtorno Vivax ke proizveduva vo Gree.
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
43
Поени од реакции
22
Klimata NEO e 100% Gree model Bora
Автоматски споено мислење:


Begaj po daleku od toa
Автоматски споено мислење:


Pomegu 9k i 12k nema golema razlika, ne mozes da Ja osetis. Da e 7k, ima razlika.
Vuvaxot ne e OK, za Haier neznam, ama podobro NEO/Gree Bora 12k ili Tosot 12k, poefitni se.
Фала на брзиот одговор ,супер сте,се решив за Нео од Техномаркет на попуст е овие денови
Е сега уште две прашања ве молам ,
Предлог подобар монтер за да ја намести,има на гаранцијата неколку препорачано, но сепак би ве прашала вас
вие знаете најдобро
и предлог за уште еден клима уред за квадратура за во дневна околу 40 м2 ,во зграда со парно
фала ви
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
Фала на брзиот одговор ,супер сте,се решив за Нео од Техномаркет на попуст е овие денови
Е сега уште две прашања ве молам ,
Предлог подобар монтер за да ја намести,има на гаранцијата неколку препорачано, но сепак би ве прашала вас
вие знаете најдобро
и предлог за уште еден клима уред за квадратура за во дневна околу 40 м2 ,во зграда со парно
фала ви
Za 40m2 ovaa klima

 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Klimata NEO e 100% Gree model Bora
Автоматски споено мислење:


Begaj po daleku od toa
Автоматски споено мислење:


Pomegu 9k i 12k nema golema razlika, ne mozes da Ja osetis. Da e 7k, ima razlika.
Vuvaxot ne e OK, za Haier neznam, ama podobro NEO/Gree Bora 12k ili Tosot 12k, poefitni se.
Odam do Tehnomarket***
Автоматски споено мислење:

Odam do Tehnomarket***
kolku sto napraviv komparacija se raboti za istata klima so tosot eco- samo so drug panel vnatresen*
site podatoci se identicni, i za kapacitet potrosuvacna seer/scop itn...
 
Последно уредено:
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
Odam do Tehnomarket***
Автоматски споено мислење:


kolku sto napraviv komparacija se raboti za istata klima so tosot eco- samo so drug panel vnatresen*
site podatoci se identicni, i za kapacitet potrosuvacna seer/scop itn...
Koga ke ja kupis i koga ke ti ja montiraat obavezno spodeli sliki od montazata od dalecinskoto vnatresnata i nadvoresnata edinica.
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Prvite obicni NEO klimi bea Gree pa potoa se proizveduvaa NEO vo Chigo i sega NEO povtorno se proizveduvaat vo Gree sto e pametna odluka neznam zosto Vivax povtorno ne se proizveduva vo Gree nemam nisto protiv Midea segasnite Vivax klimi se Midea no za razlika od Midea Gree pravi mnogu potivki klimi i pomokni
Da se nadevame deka povtorno Vivax ke proizveduva vo Gree.
Дај бе малце логика, не може да е лоша Мидеа кога е една од најстарите и најголем произведувач на HVAC системи во свет. И како ти тоа стигна дека Мидеа климите се побучни и помалку помоќни од климите на Гри? Има некоја статистика, негде некој податок што ти го имаш прочитано како факт а го криеш?
 
Член од
6 февруари 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Prijateli zdravo,bi ve zamolil za informacija:Znae li nekoj kade moze da se najde klima 7ka vo Mk?Blagodaram
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
Дај бе малце логика, не може да е лоша Мидеа кога е една од најстарите и најголем произведувач на HVAC системи во свет. И како ти тоа стигна дека Мидеа климите се побучни и помалку помоќни од климите на Гри? Има некоја статистика, негде некој податок што ти го имаш прочитано како факт а го криеш?
Sum koristel VIVAX AEZI rebrendirana Midea nadvoresnata edinica mnogu bese pobucna vo sporedba so TST rebrendirana Gree Midea - Vivax-ot aezi bese mnogu pobucen kompresorot dodeka TST- gree lomo e mnogu tivka nadvoresnata edinica ima mnogu tivok kompresor se slusa samo vrtenjeto na nadvoresna edinica ventilatorot.
Автоматски споено мислење:

Prijateli zdravo,bi ve zamolil za informacija:Znae li nekoj kade moze da se najde klima 7ka vo Mk?Blagodaram
Eve odlicna inverter klima 7-ca
 
Последно уредено:

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Токму така си користел еден модел од Вивакс за кој не знаеш што модел на Мидеа е, и си користел ТСТ чиј модел го знаеш. Како тогаш извади заклучок на групен примерок дека сите Мидеа клими се такви?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.941
Токму така си користел еден модел од Вивакс за кој не знаеш што модел на Мидеа е, и си користел ТСТ чиј модел го знаеш. Како тогаш извади заклучок на групен примерок дека сите Мидеа клими се такви?
Poevtinite modeli na Midea se pobucni od poskapite primer e mojot Vivax Aezi koj go imav bese najevtin i mnogu pobucen od Vivax Aeri isto rebrendirana Midea
Dedoka Gree i poevtinite i poskapite modeli imaat tivki kompresori
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595

Attachments

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Ама сега даваш заклучоци од ракав. Мене на пример и Lomo-то и Аemi-то ми се бучни и двете. На некој трет, сосема друг заклучок ќе има. Ама тоа е од човек до човек. Тивка клима е на пример Daikin ftxf35a.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.212
Поени од реакции
3.595
Cestito dolgo da se koristi klimata (y)
Fala sekoj koj mu treba da si nabavi*inaku kolku sto vidov ima jonizator ima vgraden wi-fi,ima inrezerva filteri....pa ponatamu ke spodelime sto/kako
Nee reklama btw.,dodeka se mislev sto/kako 2 isti se prodadoa....
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom