Најекономично греење (затоплување)

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Во просторија од околу 14 метри квадратни, висина од под до плафон 2,70 метри,на северо-источна страна, има два надворешни зидови, 6-коморна ПВЦ дограма со 4-сезони тројно стакло,а објектот е изолиран со "сендвич" со стаклена волна на средина, а за брзо до почеток на зимата ќе поставам и надворешна фасaда со 8-ка стиропор.
Просторијата е работна и спална соба две во едно и најголем дел од денот го поминувам тука особено во зимскиот период, така да климата која планирам да ја поставам ми треба да затоплува од 4-5 попладне па до сабајле додека да заминам на работа.
Specijana Ponuda od Gree za ovoj prostor imas Inverter modeli so vgradeno WiFi, 7Fan brzini, Silent-Quiet Fan i Cold Plazma filter....na Cenive 5% popust dobivas u start ako gi posetis salonite na Greestore. Modelite se 50% poeftini od tie na Kime- @најубав no se i vremenski ograniceni, koj e pobrz toj ke kjari.
So 10God (uslovna) Garancija za site modeli.
Specijal.jpg
 
Последно уредено:
Член од
25 декември 2018
Мислења
541
Поени од реакции
559
Уба понуда за 25к денари
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.133
Поени од реакции
4.948
Уба понуда за 25к денари
Ponudata e odlicna no realno na Vivax Aeri treba i taa da e cenata a ne 28.000 den realna cena e 25.000 den
 
Член од
10 февруари 2020
Мислења
20
Поени од реакции
59
Во просторија од околу 14 метри квадратни, висина од под до плафон 2,70 метри,на северо-источна страна, има два надворешни зидови, 6-коморна ПВЦ дограма со 4-сезони тројно стакло,а објектот е изолиран со "сендвич" со стаклена волна на средина, а за брзо до почеток на зимата ќе поставам и надворешна фасaда со 8-ка стиропор.
Просторијата е работна и спална соба две во едно и најголем дел од денот го поминувам тука особено во зимскиот период, така да климата која планирам да ја поставам ми треба да затоплува од 4-5 попладне па до сабајле додека да заминам на работа.

Бидејќи просторот не е голем и ќе биде добро изолиран, дали да одам со 2,5-ка или со 3,5-ка клима?
Исто битен фактор е дека се работи за Битола температурите на зима се спуштаат и под -20, така да мислам дека ќе ми треба некој клима уред со греачи на надворешната единица.
Дали ако е пресилна климата ќе работи како on/off?
Ваш совет за модел на клима уред и јачина на истиот?
Пријателе, за толкав простор најбитно ти е да го имаш најнечујниот инвертер со најефикасна модулација - мој предлог TOSHIBA - поготово SUZUMI моделите. Тука немаш утка :)
 
Член од
10 јуни 2018
Мислења
127
Поени од реакции
265
Сепак на крај испадна да ја купам TST LOMO CH 24ADE4D

https://klimi.mk/product/369

Се мислев меѓу тие што ги пишав 5ките али оваа плус на промоција па планирам барем дневната и ходникот(вкупно 47,48м2) ако може и уште една соба од 6,7м2 ќе тестирам ќе видам како ќе иде па здравје понатака уште една 3ка ако треба на другата страна за другите 2 соби. Се надевам напраив ок избор оглед цена,јачина...
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.133
Поени од реакции
4.948
Сепак на крај испадна да ја купам TST LOMO CH 24ADE4D

https://klimi.mk/product/369

Се мислев меѓу тие што ги пишав 5ките али оваа плус на промоција па планирам барем дневната и ходникот(вкупно 47,48м2) ако може и уште една соба од 6,7м2 ќе тестирам ќе видам како ќе иде па здравје понатака уште една 3ка ако треба на другата страна за другите 2 соби. Се надевам напраив ок избор оглед цена,јачина...
Klimata e odlicna so zdravje da se sluzis i dolgo da ja koristis klimata
Vnimavaj na montazata minimum 3metri bakarni cevki obavezno vakciniranje so vakum pumpa i bandaziranje na cevkite so bela bandaz traka i vnatresnata edinica da e odalecena od plafon 10 do 15 cm za podobar protok na vozduh.

Spodeli sliki od montazata na vnatresnata i nadvoresnata edinica.
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
215
Поени од реакции
777
Почитувани,

Уште еден врвен модел на GREE е од денес на промо цена, GREE G-Tech Inverter 12000Btu, 29'990 ден.........
G-Tech.jpg

Со Почит,
Греемак Гроуп
 
Член од
11 октомври 2019
Мислења
17
Поени од реакции
7
Koja 3,5 ka da ja zemam fairy ili g tech? Koja e podobra? Ne e nekoja razlika vo cena na popustov... i kolku brzini na fan ima g tech ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom