Најекономично греење (затоплување)

Член од
2 октомври 2017
Мислења
183
Поени од реакции
330
Од 18ката Тундра нема подобра клима на пазарот. Нема некоја ни што е блиску до неа ;)
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
Краш тест немаа ни тико ни шкода фелиција па беа најпродавани во мк.
Тој што има пари чита ADAC .
Тој што нема гледа што е поефтино.
Tocno, imam spark bidejki e eftin no ne daj boze da mi treba airbag a voedno ima nenormalna potrosuvacka i celiot krcka,nema servo itn.
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
"Jajce na oko" si zaboravil uste eden brend, No.1 ti fali GREE.
Ke zarabotis nesto, vaka rabotis za niv bezpari.
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Ako e tezgaroski dokument sto togas ja falite toplotnata pumpa gree versati deka ima eurovent?deka e tezgaroska ili deka e reper za standardiziran kvalitet t.e potvrdeni specifikacii .;)
Znaes, koga nekoj e na ideja da fukne pari za sistem Vozduh-Voda od 3 4 ili 8 iljadi evra treba malku podlaboko da navleze vo toa STO pisuva na Euroventot za pumpata, ne samo kazi si go seirot ima nema-nalepnica.....primer kaj toplinskive pumpi, dali si videl deka nekoj dava podatok kolku im e Kapacitetot ili COP-ot na -7 ili -15 ?
Trgni od tamu, a ne samo dali ima ili nema Eurovent.
Konkretno za ovie sistemi Vozduh-Voda nema dvajca da najdes tuka sto gi razbiraat.....ama site razbirate Eurovent za AC1 t.e klima uredi.....e od kaj be site naucnici stanavte.
Eve ja nerazbiram primer na -15 kako e mereno i dali e mereno voopsto.....ako ti znaesi pojasni mi za na -15, posto gledam sporeduvate i na -15 vrednosti na Eurovent.
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: GT1
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
@Strelec
De de ne se trevozi forum e za laici ,spodeluvaat mislenja, stavovi ,znaenja, kvaziznaenja ne e naucna panel diskusija za klimi ili strucno sovetuvanje.Eve bas ideja kako firma organizirajte strucno predavanje za klimi otvoreno za site kade bi se zborelo voopsto za klimi sto se ocekuvanja moznosti potrebi planiranje kvalitet ,ko sto pravi na primer Golden Art za stanovi ,ne mora od niv da kupis ama ke se nauci poveke za toa sto ne interesira a voedno i ke se izreklamirate na pozitiven nacin.
 
Последно уредено:
Член од
5 септември 2017
Мислења
48
Поени од реакции
104
Ne se soglasuvam da se zatvara temata samo zatoasto ima nekolkumina ip klonovi koi sirat neizdrzani mislenja i vregaat naokolu. Dovolno ke bide tie da se baniraat od tema, i taka ne pridonesuvaat na nikoj nacin.
Ama ako mora da se zatvori i toa e ok, ima drugi forumi kade ip klonovive se iscisteni.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
81
Поени од реакции
68
Galven inzineru, te molam ti objasni ni sto sakas da pokazes.
Pravis nekoi eksperimenti so klimata, nikoj neznae kakvi....pojansni sto sakas da kazes.
Doagas vo nekoja prazna prostorija po 5 min na den i sakas da ja zagrees.
Od videoto samo toa mozam da vidam. Ostavi ja klimata da raboti nekolku dena, pa da vidime.
I ti isto ko onoj "jajceno na oko", kazuvate nekoi prikaski poluvistiniti. Ima GREE servis, javi se, snimaj koga ke dojdat, kazi sto ti kazale, pa posle mjaukaj tuka.
Defrost...defrost....defrost. Sekoja klima ke pravi defrost koga ke ja forsiras da zagree prazna...ladna prostorija. Ne mi e jasno sto pagas tolku vo nesvest.
Se sami strucnjaci, ama nikako da viknat ovlasten servis da im dojde....strasna rabota. Po seto toa iskaca deka ste samo GOLEMI MANIPULANTI NA KOJ GREE IM E TRN VO OKO.[DOUBLEPOST=1517068399][/DOUBLEPOST]
Eve i na tebe da ti odgovoram na tvoeto mjaukanje....EUROVENT....EUROVENT.
Zemi uvezi klima uredi i prezentiraj im go na carina golemiot EUROVENT, kako dokument za kvalitet i dokaz deka E po EU regulativa klimata sto ja uvezuvas.
Ke ti kazat da odis da se slikas so nego na plostad, i da si doneses dokument od proizvoditelot so koj se potvrduva baranoto.
USTE EDNAS, ZAPOMNI, TOJ EUROVENT E EDEN GOLEM TERZGAROSKI DOKUMENT, PO TVOE KAZANO "TEZGERE".
Можам да се.замешам и јас неживејам во.станот каде е мојот Хансол -30 денес го пуштив беше 10.5 степени крена до 19.5 без застанвање на 23 зададени без дефрост без ништо , нез што е проблемот со некои амбери
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Краш тест немаа ни тико ни шкода фелиција па беа најпродавани во мк.
Тој што има пари чита ADAC .
Тој што нема гледа што е поефтино.
Во таа класа се и грее килимите како што се и фелиција и тико во автомобилската класа. Убава компарација даде

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Можам да се.замешам и јас неживејам во.станот каде е мојот Хансол -30 денес го пуштив беше 10.5 степени крена до 19.5 без застанвање на 23 зададени без дефрост без ништо , нез што е проблемот со некои амбери
Да си жив и здрав....
И за Амберот ке биде(ат) демантиран(и)....само неможам да најдам USB кабел со подолга должина од 5 м....ако некој знае кај има нека каже....ке им пуштам камера нека гледаат цел ден па и денови дали ке направи дефрост.
И после ке го(и) снема пајаците
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
522
Поени од реакции
672
Не е лошо темава да се заклучи на месец дена, да се опаметите малку, не е ова пазар па да се натегаме кој домат или краставица е поквалитетна
Темата се затвара неколку пати заради еден лик пијаница со пет профили, јас мислам подобро е да се банира ликот со петте профили така и ќе дојде до квалитетна дискусија. Се до тогаш ќе биде вака како што е сега.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
81
Поени од реакции
68
Да си жив и здрав....
И за Амберот ке бидат демантирани....само неможам да најдам USB кабел со подолга должина од 5 м....ако некој знае кај има нека каже....ке им пуштам камера нека гледаат цел ден па и денови дали ке направи дефрост.
И после ке ги снема пајаците
Неможам да тврдам но во секоја техника има фабрички грешки или во случајов наш и лоша неисправна монтажа , дува корни мојата топли интезивно 55.56.58 степени не застанва нез стварно
 
Член од
5 септември 2017
Мислења
48
Поени од реакции
104
Да си жив и здрав....
И за Амберот ке биде(ат) демантиран(и)....само неможам да најдам USB кабел со подолга должина од 5 м....ако некој знае кај има нека каже....ке им пуштам камера нека гледаат цел ден па и денови дали ке направи дефрост.
И после ке го(и) снема пајаците
2 vakvi http://setec.mk/index.php?route=product/product&path=10019_10051&product_id=39076
 

Kajgana Shop

На врв Bottom