Најекономично греење (затоплување)

Член од
23 септември 2009
Мислења
316
Поени од реакции
410
Ова што си го пишал е 100% точно, но се однесува за грее лобито. Бев активен на темата од 2013 год, и тогаш грее беше најдобар бренд со модели како gree lomo, gree change, модели кои беа за класа демек подобри од тошиба сузуми, митцубиши ФХ, лудило.
Стрелчо монтираше видеа како модулирале 100 вати, абе лудница, а се друго не чинеше. Јапонците биле кинези, не чинеле, кинезите сите други биле ѓубре кинеско, ептен не чинеле, само грее било добро.
Тешка шизофренија со ниво на комуникација на ментоли, пријавување, бришење на коментари, па дури и 1-2 пати бев баниран од твоето омилено лоби.
Така да ова што си го пишал пак да не се повторувам
tolku neznaenje i nedostatok na dedukcija nemam videno nikade. A da, i samobendisanost i arogancija do nebo.
е одличен опис на страната која ја обожаваш.
Ti si vo delot za dedukcija. Vlexes pigresni zaklucoci od napisanoto.
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
106
Поени од реакции
259
Nikakav problem ne bi bio da sa jedne strane ovoliko hvaljenje i trenutna cena ...... imaju sa druge strane i dovoljno dobrih argumenta i u praksi. Medjutim, u praksi to i nije bas tako. Postoje nazalost problemi, modulacija, eurovent, nekomforan rad, upitan kapacitet i COP..... itd ........... a sve to jednostavno ne opravdava takvu cenu.

Kod premijum brendova automobila je po meni mnogo gluplje dati 500% veci novac te voziti Mercedes, Audi, BMW, ............ nego kod klime dati 40% vise, ali imati premijum, komforni, kulturni, proveren......uredjaj
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
316
Поени од реакции
410
Nikakav problem ne bi bio da sa jedne strane ovoliko hvaljenje i trenutna cena ...... imaju sa druge strane i dovoljno dobrih argumenta i u praksi. Medjutim, u praksi to i nije bas tako. Postoje nazalost problemi, modulacija, eurovent, nekomforan rad, upitan kapacitet i COP..... itd ........... a sve to jednostavno ne opravdava takvu cenu.

Kod premijum brendova automobila je po meni mnogo gluplje dati 500% veci novac te voziti Mercedes, Audi, BMW, ............ nego kod klime dati 40% vise, ali imati premijum, komforni, kulturni, proveren......uredjaj
Ti si vo delot ma tie so mislat deka razbiraat i znaat.
 
Член од
9 февруари 2023
Мислења
106
Поени од реакции
259
Nebitno je gde ja spadam, .... bitno je da kristalno jasno razumem kolika je velika razilka u radu izmedju kineskog uredjaja od 1000e i Mitsubishija koji je samo 40% skuplji. Ili izmedju kineske od 1000e i Fujitsu koji je zamalo manje od 1000e. Poenta je tome....

Na kraju krajeva, --- kada se sve malo bolje iscita u ovoj temi, .... ispada da najmanje ljudi ima upravo Gree. Ti koji ih imaju podosta se zale. Vecina ostalih nema u stvari Gree, nego Vivax, Haier, Tosot .... i vecinom hvale uredjaje, i onda mali broj koji ima Japance i koje niko ne kudi, i ne zali se na rad...nego samo pohvale. To je statistika ove teme ....
 
Последно уредено:
Член од
23 септември 2009
Мислења
316
Поени од реакции
410
Nebitno je gde ja spadam, .... bitno je da kristalno jasno razumem kolika je velika razilka u radu izmedju kineskog uredjaja od 1000e i Mitsubishija koji je samo 40% skuplji. Ili izmedju kineske od 1000e i Fujitsu koji je zamalo manje od 1000e. Poenta je tome....
:tapp: Se somnevam. I pak fujitsu se spomnuva
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Ti si vo delot za dedukcija. Vlexes pigresni zaklucoci od napisanoto.
ЗА мене како постар член на темава а респект према форумов и поточно темава ми е многу ниско и недолично твојот упад на бајаги постар член од тебе да солиш памет на некој постар од теб...прво треба да имаш бајаги знаење Ти го немаш и тоа Гиго лепо и фино го кажа, дека знаењето не се цени, а тебе колку те плаќаат небитно
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
316
Поени од реакции
410
ЗА мене како постар член на темава а респект према форумов и поточно темава ми е многу ниско и недолично твојот упад на бајаги постар член од тебе да солиш памет на некој постар од теб...прво треба да имаш бајаги знаење Ти го немаш и тоа Гиго лепо и фино го кажа, дека знаењето не се цени, а тебе колку те плаќаат небитно
Znaci Daniela te potkacila a? Ako...
A da, ti si vo delot na samobendisani
I daj te molam bidi pokoncizen koga pisuvas. Vaka kako so si napisal si SAKAM KAZAM NE ZNAM RECAM.
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Dobro, edno prasanje do ovie gree mrazitelive. Aj mene so me napravivte prodavac na gree, me napravivte. Zosto imate tolkava omraza kon brendov? Pa pogolem del od vas koi plukate i ne znaete zosto go pravite toa, odnosno nemate poim za so zboruvate i so vi se objasnuva. Koga ke naucite deka do edna ista cel moze da se dojde po povekje razlicni patista? Deka edna ista rabota moze da se napravi na povekje razlicni nacini, nekoi povekje uspesni a nekoi pomalku. Klasicen primer na ovci so nedostatok na kriticko razmisluvanje i sporeduvanje fakti, smetate deka toa so vie mislite deka go znaete e edna i edinstvena vistina.
Toshiba, mitsu, daikin kako brendovi, sleduva gree pa site ostanati.
Pa tolku neznaenje i nedostatok na dedukcija nemam videno nikade. A da, i samobendisanost i arogancija do nebo.
Eve si nacrtav meta, pocnete.
Хммм еве друже јас не го мразам грее имам у Скопје два нивни уреда, и задоволен од нив и незадоволен.
Дали би купил пак НЕ, затоа што немаш гаранција (само една година даваат, извини ама ако треба секоја година да го плаќам тоа е осигурителна полиса не гаранција)
Зашто @Strelec сака да знае како котира грее низ Шведска фер е да каже дека тука идат со 5 години гаранција без сервиси за продолжување.
Друго е што момците тука со односот си прават страшна Анти реклама ама они си знаат.

али форум е секој може да се зачлени и да пише што сака, јас лично го имам видено хансол (обичен) да работи (модулира) со потрошувачка од 200-220в и тоа на подолг рок не за неколку секунди. Исто како што го имам видено митсубишиво што е инсталирано кај мене дома да згаси преку ден зашто загубата на просторот е пониска од неговиот минимум.

значи посебно за делот хејт свикај еден состанок со екипата и малку комуникациски вешти подобрете па после тоа прашувај зашто е хејтот.
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
316
Поени од реакции
410
Хммм еве друже јас не го мразам грее имам у Скопје два нивни уреда, и задоволен од нив и незадоволен.
Дали би купил пак НЕ, затоа што немаш гаранција (само една година даваат, извини ама ако треба секоја година да го плаќам тоа е осигурителна полиса не гаранција)
Друго е што момците тука со односот си прават страшна Анти реклама ама они си знаат.

али форум е секој може да се зачлени и да пише што сака, јас лично го имам видено хансол (обичен) да работи (модулира) со потрошувачка од 200-220в и тоа на подолг рок не за неколку секунди. Исто како што го имам видено митсубишиво што е инсталирано кај мене дома да згаси преку ден зашто загубата на просторот е пониска од неговиот минимум.

значи посебно за делот хејт свикај еден состанок со екипата и малку комуникациски вешти подобрете па после тоа прашувај зашто е хејтот.
Za tebe i iste nekolku lugje tuka postot ne se odnesuva
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Хммм еве друже јас не го мразам грее имам у Скопје два нивни уреда, и задоволен од нив и незадоволен.
Дали би купил пак НЕ, затоа што немаш гаранција (само една година даваат, извини ама ако треба секоја година да го плаќам тоа е осигурителна полиса не гаранција)
Зашто @Strelec сака да знае како котира грее низ Шведска фер е да каже дека тука идат со 5 години гаранција без сервиси за продолжување.
Друго е што момците тука со односот си прават страшна Анти реклама ама они си знаат.

али форум е секој може да се зачлени и да пише што сака, јас лично го имам видено хансол (обичен) да работи (модулира) со потрошувачка од 200-220в и тоа на подолг рок не за неколку секунди. Исто како што го имам видено митсубишиво што е инсталирано кај мене дома да згаси преку ден зашто загубата на просторот е пониска од неговиот минимум.

значи посебно за делот хејт свикај еден состанок со екипата и малку комуникациски вешти подобрете па после тоа прашувај зашто е хејтот.
Anti reklama ovde nema, ima samo duduci i neznalici kako tebe
Vidi mozes i na son da sonis deka ako kupis edno ke dobies drugo.
Ama si me tagnal i ke ti kazam vaka
Sakas sve da ti objasnam ovde na temava za gjabe i da ti kazam kako e, a ti posle da si kupis od nekoj sto neznae nisto ala Riker muabetov od vcera stanal polu"pismen"....a pa neide toa taka, kupi si u svedska tamu u prv market na nekoj bos i nepismen daj mu gi parite pa posle sto bide bide
 
Последно уредено:
Член од
23 септември 2009
Мислења
316
Поени од реакции
410
@riker
Da li je istina ovo za Daniela ? Meni se cini da nije takva osoba :) ....
Ne znam, neka si kaze "naucnikot". :lolzz: :vozbud: :pos:
Автоматски споено мислење:

Anti reklama ovde nema, ima samo duduci i neznalici kako tebe
Vidi mozes i na son da sonis deka ako kupis edno ke dobies drugo.
Ama si me tagnal i ke ti kazam vaka
Sakas sve da ti objasnam ovde na temava za gjabe i da ti kazam kako e, a ti posle da si kupis od nekoj sto neznae nisto ala Riker muabetov od vcera stanal polu"pismen"....a pa neide toa taka, kupi si u svedska tamu u prv market na nekoj bos i nepismen daj mu gi parite pa posle sto bide bide
Cccc. Koj te opismenuval vo osnovno, da ti gi vrati parite
Автоматски споено мислење:

Slusam deka i NASSA vo vselenskite brodovi za misijata Artemis, celokupniot sistem za life support ke go nabavuvala od gree. Deka GREE No 1, a ima i vrven kadar, kako strelco na primer
 
Последно уредено:
Член од
9 февруари 2023
Мислења
106
Поени од реакции
259
Epa svasta. Vo Makedonia nema bolja osoba od Daniela. Mora da je drugar mnogo pogresio, jbg ... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom