Најекономично греење (затоплување)

Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Член од
20 јануари 2023
Мислења
316
Поени од реакции
408
Tesiba moze ama kaj go najde Kinezov I toa najslabiot!Sporeduvas Konj I Magare !
Nemoj da mi gi vredjas HiSens, takva mu kupiv na sinot lani koga ne go znaev uste ovoj forum i ne se razbirav vo klimi :) Ne se eptem bofl, firmata e solidna, glavni sponzori na SP vo Fudbal i dr, a vakvite novi firmi bez ime na pocetok nekolku godini odat so damping ceni dodeka se probijat na pazarite,i ova e ekstremno izrazeno kaj kineski, indiski i drugi firmi so vakvo "istocno" poteklo. GREE ja pomina ovaa prva faza i zatoa ne so kvalitet ama so ceni e se poblisku do japoncite i drugite poznati brendovi.
Uste eden dokaz za Hisens - eve raboti veke nad EDNA GODINA bez kvar, duri i ne smrdi, pa sto sakas poveke od kineska klima ??
 
Член од
8 март 2023
Мислења
87
Поени од реакции
60
Nemoj da mi gi vredjas HiSens, takva mu kupiv na sinot lani koga ne go znaev uste ovoj forum i ne se razbirav vo klimi :) Ne se eptem bofl, firmata e solidna, glavni sponzori na SP vo Fudbal i dr, a vakvite novi firmi bez ime na pocetok nekolku godini odat so damping ceni dodeka se probijat na pazarite,i ova e ekstremno izrazeno kaj kineski, indiski i drugi firmi so vakvo "istocno" poteklo. GREE ja pomina ovaa prva faza i zatoa ne so kvalitet ama so ceni e se poblisku do japoncite i drugite poznati brendovi.
Uste eden dokaz za Hisens - eve raboti veke nad EDNA GODINA bez kvar, duri i ne smrdi, pa sto sakas poveke od kineska klima ??
Nisto loso nemislam ama sporedbata so Tosiba e malce ;)ke pocekaat treba da se dokazat na pazarot I so kvalitet I so Servis pa ke vidime kade ke stignat da ne bide samo frlanje na reklami I skap marketing inaku za Brend Kinez ke poceka malce ne da ima sto nalepnici so isti performans I sto razlicni Firmi pa ke se krijat so seriski sifri bile u SV Innova a kaj Nas ?Treba da naucat sto e definicija na Brend I taka da se odnesuvaat !So eftino I tri za sto tesko se pravi "Brend"
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Nisto loso nemislam ama sporedbata so Tosiba e malce ;)ke pocekaat treba da se dokazat na pazarot I so kvalitet I so Servis pa ke vidime kade ke stignat da ne bide samo frlanje na reklami I skap marketing inaku za Brend Kinez ke poceka malce ne da ima sto nalepnici so isti performans I sto razlicni Firmi pa ke se krijat so seriski sifri bile u SV Innova a kaj Nas ?Treba da naucat sto e definicija na Brend I taka da se odnesuvaat !So eftino I tri za sto tesko se pravi "Brend"
Pozdrav od GREE No.1
 
Член од
8 март 2023
Мислења
87
Поени од реакции
60
Последно уредено:
Член од
9 февруари 2023
Мислења
106
Поени од реакции
259
Moze li neko od Gree administracije ovde, da mi strucno objasni koja je razlika izmedju klima u srednjem cenovnom rangu, koje nose nalepnicu Gree i klima koje nose druge nalepnice, a napravio ih je Gree. Znaci, sem po ceni ........... jer je Gree dosta skuplji, .......... da nam ispise sta se drugo razlikuje u njihovom radu, hardveru, softveru, sertifikatima ..... ? Ovo ce verovatno mnoge da interesuje, pa da znaju ljudi zasto treba vise para da daju za originalni Gree. Zahvaljujem......
 
Член од
9 февруари 2021
Мислења
4
Поени од реакции
3
Zdravo decki, citac sum na forumov skrisno od senka mozi od pred 2 godini nanazad no sega poslednive meseci nemam vreme pak da prasam, se raboti za spalna 13.5m2 na sever-istok so prozor/vrata3.2m2 ima i dovolno sonce na taa strana. Stiropor fasada 5cm gore ploca neizolirana dolu ploca parket. Pretpostavuvam ke mi treba 2.5 kw klima . Koj model bi go preporacale do 27-28k da ima sto poniska modulacija za poprijaten ambient, dali klima za gorna montaza mozi da se montira kako parapetna, i dali 80e za montaza se premnogu za nea, so EEV se 40k minimum, dali aeri+09 vredi za 28k ili nesto drugo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom