Најекономично греење (затоплување)

Член од
10 јуни 2015
Мислења
298
Поени од реакции
496
А сигурно ќе има и рестрикции доколку биде ладна зимата,па тогаш ќе се вратите назад на дрва, на кои толку многу плукавте, инаку струјата никогаш повеќе нема да биде ефтина барем не во наредните неколку години
 
Член од
22 ноември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
2.298
Шо е финтава шо немат 5,5ки парапетни од фирмиве? Грее, Купер и Хантер, Хаиер.... Нешто калкулирет фирмиве, па планирет да ги истает за еден месец со повисоки цени или шо е финтава?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.248
Поени од реакции
5.102
А сигурно ќе има и рестрикции доколку биде ладна зимата,па тогаш ќе се вратите назад на дрва, на кои толку многу плукавте, инаку струјата никогаш повеќе нема да биде ефтина барем не во наредните неколку години
A sto mislas drvata ke ostanat so ista cena i oni ke poskapat, sega zavisi od dogovorot megu rusija i germanija za plinot ako se dogovorat moze da ss stabilizirat cenite.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
2.214
Поени од реакции
2.124
Zdravo
dali mozhe nekoj da dade komentar za Tesla klimive?
Se reklamiraat so japonski kompresor, so inteligentno reshenie za defrost...
Bi zamolil nekoj shto povekje se razbira da dade komentar i sporedba so drugive klimi na nashiov pazar?
pozdrav
Novite Tesla klimi se proizveduvaat vo Midea a do lani Tesla klimite bea TCL sega se oem Midea

Moj sovet zemi Vivax Aeri

 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
1.890
Поени од реакции
2.089
A so cenava na struja sho prajme
Veke ide nakaj x3
Ovde kjutat oti izbori ima.
Ovie sho kupile peleti i drva kupile veke tocka.
Ke se stedi, japonski standard za greenje, 20C doma... duri i ponisko do 18C, rano na spienje, toa e.
Автоматски споено мислење:

Шо е финтава шо немат 5,5ки парапетни од фирмиве? Грее, Купер и Хантер, Хаиер.... Нешто калкулирет фирмиве, па планирет да ги истает за еден месец со повисоки цени или шо е финтава?
Imat, ama so rezervacija vo Gree, kako stigaat taka iskacaat kolicinite.
Sledna isporaka za 2 nedeli.
Автоматски споено мислење:

Novite Tesla klimi se proizveduvaat vo Midea a do lani Tesla klimite bea TCL sega se oem Midea

Moj sovet zemi Vivax Aeri

Znaci Tesla ti e isto so Vivax, neka si zeme Tesla togas...
 
Член од
25 октомври 2020
Мислења
111
Поени од реакции
213
A so cenava na struja sho prajme
Veke ide nakaj x3
Ovde kjutat oti izbori ima.
Ovie sho kupile peleti i drva kupile veke tocka.
А гледам и климиве од Gree & Tosot поскапиле, Tosot Muse ECO јас кога ја купив ( Октомври 2020та ) беше 18 000, сега е 26 000 денари, Gree Fairy беше 30 000 а сега е 33 000 денари.
 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
298
Поени од реакции
496
Шо е финтава шо немат 5,5ки парапетни од фирмиве? Грее, Купер и Хантер, Хаиер.... Нешто калкулирет фирмиве, па планирет да ги истает за еден месец со повисоки цени или шо е финтава?
[/QUOTE
A sto mislas drvata ke ostanat so ista cena i oni ke poskapat, sega zavisi od dogovorot megu rusija i germanija za plinot ako se dogovorat moze da ss stabilizirat cenite.
Каков договор, какви бакрачи,ќе нема е.енергија заради намалување на СО2 преминување кон обновливи извори а за дрвата секако дека ќе поскапуваат ,јас спомнав рестрикции а не цена,а во рестрикции ќе мора да се грееш на дрва
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
6.202
Поени од реакции
3.822
Кажи те ми за греење на 15-20м2 соба во стан со ОК изолација што направија е најдобра. Остатокот од станот има решено греење и се грее зимно време. ?
 
Член од
14 август 2018
Мислења
1.376
Поени од реакции
2.547
A sto mislas drvata ke ostanat so ista cena i oni ke poskapat, sega zavisi od dogovorot megu rusija i germanija za plinot ako se dogovorat moze da ss stabilizirat cenite.
Договорот меѓу Русија и Германија нема врска и неможе да влијае на цената на струјата ама баш никако. Германија е нето увозник, а недостатокот е хроничен низ цела европа!
Допрва следи интересното...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
3.138
Поени од реакции
2.098
Договорот меѓу Русија и Германија нема врска и неможе да влијае на цената на струјата ама баш никако. Германија е нето увозник, а недостатокот е хроничен низ цела европа!
Допрва следи интересното...
Kako sto citam rabotava na smea..na podbisega ja terate,bez da ste svesni deka site sme zasegnati od problemite koi ni sleduvaat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom