Најекономично греење (затоплување)

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101

46000 so montaza, 30-40m2 so izolacija stan dnevna soba , so moznost za otvaranje vrata i zadopluvanje uste edna 10 ?

Ili nesto slicno za parite .


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
2 март 2019
Мислења
78
Поени од реакции
58
D

Deleted member 12196

Гостин
Da ne me svatis pogresno ne sum i jas pretenden za nekoj brend sakav da kazam deka od aerito sum bas zadovolen ama od aemi koga odam kaj badzanak mi sakam da mu ja frlam od prozor
Da vidam sto ke ima od gree 9ki pa ke resime sto ke bide
Си размислил ли дека можеби само таа клима има некој проблем? Можеби друга (иста) ќе работи тивко.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.738
има ли некој искуство со греење со фенкоил ?? Демек некој инвеститори нудат станови со такво греење ??? Дали се како електрични панели или има и инвертор ?? всушност најдобро да одам да видам
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
има ли некој искуство со греење со фенкоил ?? Демек некој инвеститори нудат станови со такво греење ??? Дали се како електрични панели или има и инвертор ?? всушност најдобро да одам да видам
Треба да се исти како парапетна клима.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
294
Поени од реакции
238
Dobar popust ima klimava so Gree kompresor
LINK
Немој да ме сватиш погрешно, но зошто некој би купил Нео со Gree Lomo Lc компресор кога за истата цена има оригинал Gree Lomo LC?

Да ми рече некој да купам TOSOT клима (бренд од Gree) за 3000 денари помалку во споредба со иста таква од Gree, би купил, но вака.... не сум сигурен.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.129
Поени од реакции
4.945
Немој да ме сватиш погрешно, но зошто некој би купил Нео со Gree Lomo Lc компресор кога за истата цена има оригинал Gree Lomo LC?

Да ми рече некој да купам TOSOT клима (бренд од Gree) за 3000 денари помалку во споредба со иста таква од Gree, би купил, но вака.... не сум сигурен.
Ne te svakam pogresno samo sakam da kazam deka i NEO Smart i Tosot eco i Gree lomo LC se odlicni klimi vo cenoven rang do 20.000den ednostavno ovie 3 modeli se ekstra za toj budzet od 20.000 den Momentalno nema podobar izbor odnos cena/kvalitet.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.213
Поени од реакции
3.596
Ne te svakam pogresno samo sakam da kazam deka i NEO Smart i Tosot eco i Gree lomo LC se odlicni klimi vo cenoven rang do 20.000den ednostavno ovie 3 modeli se ekstra za toj budzet od 20.000 den Momentalno nema podobar izbor odnos cena/kvalitet.
Site 3 si se super za 20k, 3 klasi podobri od fuego,favorit i nekoi drugi nepoznati sto gi pravi tcl,aux itn
ova so favorit od iskustvo so kolegata ,12ka vo 25m3 soba aber nemase a trosese 650w, soba so ogromni zidovi nova pvc stolarija vrati prozori stiropol itn i na pod i na tavan ...
i na kraj mu ja demontiraa i stavi vakva neo mislam na blacFriday isto bese namalena ,,,mozi i ponisko od ovaa cena... prezadovolen e x3 od prethodnata....
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
Toa sto uspeav da doznam e deka 9k Regular model ( ista kako LCLH) samo bez greac, so bakar set 3m, tacna za kondenz, ke bide 22'990
Автоматски споено мислење:

I isto taka deka ke ima On/off od 7K do 36K so vgradeno Wi-Fi
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
222
Поени од реакции
193
nadvoresna 7c , pod nadvoresnata mereno obeseno na nea zaden del
setirana 23-avtomatsko podesuvanje
vnatresna 22,5 3,5m podaleku od izduvot
potrosuvacka 370w
izduf meren zalepen na klimata 38

40m2
За жал немам мерено на надворешни +9/10 кога е 22х/23х .. кога беше 0/3c еднаш мерев 300w на aufo fan 35/6c вадеше ... треба да ги видам видеата сепак тие 2/3xx млак воздух се на пониски температури


Ова се квалитетни одговори, но за жал тука има и некои „пе...чиња“ кои пишуваат дека се греат со 200-300W и со тоа создаваат заблуда за евтино, конфорно и квалитетно загревање. И јас како филипинец зададов на климата 23 степени и после извесно време жената почна да се буни дека дува ладничко. На издув измерив 38 степени, но таа темп. на 3 метри изгледа како ладничок воздух и пак си ставив на 26 со 46-47 степени на издув. Предноста на греењето со клима е само што преку лето имаш ладење. Стрелец и покрај неговиот незгоден темперамент сепак игра најчесно и кажува дека Грее климите не спуштаат под 500W но затоа може да се користи опција I feel.
 
Член од
24 август 2008
Мислења
294
Поени од реакции
238
Toa sto uspeav da doznam e deka 9k Regular model ( ista kako LCLH) samo bez greac, so bakar set 3m, tacna za kondenz, ke bide 22'990
Автоматски споено мислење:

I isto taka deka ke ima On/off od 7K do 36K so vgradeno Wi-Fi
А во што е таа подобра од Ломо ЛЦ 12ка која сега е 21000?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom