Најекономично греење (затоплување)

Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.389
Поени од реакции
2.664
@најубав за да научиш да читаш Енергетски треба уште многу време читање наназад по темава да потрошиш. Не лупај зашто со твоето незнаење само ги збунуваш луѓето.
Автоматски споено мислење:

Tundrata што као се прави на 3,5пол ;) vo Italija ima cena od samo 292evra ili има цена под 18.000ден сосе ДДВ....а кај нас истата е 28.000ден Link

Прегледај го приврзокот 214773
Има и друга верзија на Tundra...."mnogu jaka 3,5ka" :D so edvaj 2.19 na -10 slicno kako 3,5ките Vivax sto gi reklamaira @најубав :)
A vsusnost ni za 2,5ka ne se ovie, ama dur ima vuna ke ima i ovci.
Така да печатни грешки нема, само ве лажат...има различни модели, а кој сака слободно нека му верува на научникот @најубав
Прегледај го приврзокот 214774
Profesor si e profesor, dzabe im e na nekoi titula od tati.
Sekoja cest na Strelec za seriozen pristap I realni informacii.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Vie prodavachite napravivte da imaat lugjeto tuka odbivnost kon Gree. Znaete zoshto? Zashto najdovte platforma da mozete da shitkate klimi, a pritoa nelojalno kon konkurencijata da se odnesuvate. Na sekoj nekoj shto ke dojde tuka i ke prasha tuka za klima vednash go preplavuvate so privatni poraki, mu go matite umot, lugjeto ne znaat deka ne se informirani i vi veruvaat iako pogolem del od muabetite se laga pa ima situacii kako mojata koga strelec mi pishe vo pp da mi ja smenel WNot so Hansol kao demek se sekiral deka sum so malo bebe i deka Hansolot isporachuval 3,5kw na -10. Ili mesec dena pred da go napravite popustot na U-Crown mi go pisha vo pp deka za 50000 ke mi go dade. Ako mene mi pishal taka, koj sum aktiven na forumov i gore dolu gi znam vekje clenovive tuka koi se i shto se, koj znae na drugite clenovi shto im pravite. Voopshto ne bi me chudelo ako istoto i na prijatelov ts1 mu go imate toa napraveno, mu imate nekoja ponuda prateno za Amberot i sega vi e lichno mileniche. Ova e shpekulacija, ama nikako ne bi bil iznenaden da e vistina.
Na nikoj prv nepisuvam, toj sto mi pisuva ke mu odgovoram kako i na tebe. Sto bi te prasuval bre ja tebe koa pojma nemas ??
Ova znaes kaj e ? Kaj drugarti u kaficot so terasata od 50~60m2 vo najloni 15ti Januari....bev zimovo cisto da proveram posto se pofali sto stavile...i na -11 sedea po gjemperi so Amber18 koja TI SI IM JA PREPORACAL ;)
Ti Samiot Amber18 mu imas preporacano na tvoeto drugarceto so kaficov, bolji promoter za Gree vo Ohrid ne sme nemale :)
a sega imas protiv moi preporaki za Hansol ili Amber...a be nemoj da me jebes, ovoj Amber18 nit imam pojma od kaj ste ja zemale nit sum ti pomagal nit pa sum ti pisuval prv, ama bitno Tundra ne si mu preporacal :)
Sea edno 2000evra fasada stavaj za da WNot nakraj da ti zadovoli, a ke zavrsese rabota so Hansolot ama tvoja logika....glej pak da ne te zaebat kako so Mitsubishito i za fasadava, 5cm se malku koga ke padne pola metro sneg vo Ohrid :)
OH_lazagno1.jpg OH_lazagno2.jpg OH_lazagno03.jpg IMG_20190116_010117.png OH_lazagno3.jpg
 
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Na nikoj prv nepisuvam, toj sto mi pisuva ke mu odgovoram kako i na tebe. Sto bi te prasuval bre ja tebe koa pojma nemas ??
Ova znaes kaj e ? Kaj drugarti u kaficot so terasata od 50~60m2 vo najloni 15ti Januari....bev zimovo cisto da proveram posto se pofali sto stavile...i na -11 sedea po gjemperi so Amber18 koja TI SI IM JA PREPORACAL ;)
Ti Samiot Amber18 mu imas preporacano na tvoeto drugarceto so kaficov, bolji promoter za Gree vo Ohrid ne sme nemale :)
a sega imas protiv moi preporaki za Hansol ili Amber...a be nemoj da me jebes, ovoj Amber18 nit imam pojma od kaj ste ja zemale nit sum ti pomagal nit pa sum ti pisuval prv, ama bitno Tundra ne si mu preporacal :)
Sea edno 2000evra fasada stavaj za da WNot nakraj da ti zadovoli, a ke zavrsese rabota so Hansolot ama tvoja logika....glej pak da ne te zaebat kako so Mitsubishito i za fasadava, 5cm se malku koga ke padne pola metro sneg vo Ohrid :)
Прегледај го приврзокот 214780Прегледај го приврзокот 214781Прегледај го приврзокот 214782Прегледај го приврзокот 214779Прегледај го приврзокот 214783
Ovie na -11 na poluotvoreno so klima se toplat i po bluza/dzemper sedat..??bravo za OxtiT ne znaev deka se tolku opasni...a klimava Gree vikate e..a?Jas olku sneg ne sum videl iako minatata god 31/1/2 bev tamu i temp. bese okolu 0 stepeni ''
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Na nikoj prv nepisuvam, toj sto mi pisuva ke mu odgovoram kako i na tebe. Sto bi te prasuval bre ja tebe koa pojma nemas ??
Ova znaes kaj e ? Kaj drugarti u kaficot so terasata od 50~60m2 vo najloni 15ti Januari....bev zimovo cisto da proveram posto se pofali sto stavile...i na -11 sedea po gjemperi so Amber18 koja TI SI IM JA PREPORACAL ;)
Ti Samiot Amber18 mu imas preporacano na tvoeto drugarceto so kaficov, bolji promoter za Gree vo Ohrid ne sme nemale :)
a sega imas protiv moi preporaki za Hansol ili Amber...a be nemoj da me jebes, ovoj Amber18 nit imam pojma od kaj ste ja zemale nit sum ti pomagal nit pa sum ti pisuval prv, ama bitno Tundra ne si mu preporacal :)
Sea edno 2000evra fasada stavaj za da WNot nakraj da ti zadovoli, a ke zavrsese rabota so Hansolot ama tvoja logika....glej pak da ne te zaebat kako so Mitsubishito i za fasadava, 5cm se malku koga ke padne pola metro sneg vo Ohrid :)
Прегледај го приврзокот 214780Прегледај го приврзокот 214781Прегледај го приврзокот 214782Прегледај го приврзокот 214779Прегледај го приврзокот 214783
Amberot ne mu ja preporachav jas, mu ja preporacha monterot od Gree, jas sakav da dajs poevtino cim vekje bea odlucheni za Amberot. Treba nego da go prashash zoshto na terasa vo kafich im preporachal 5,5ka klima i zoshto i vnatre vo kafichov na edna Max 3,5ka koja vekje beshe tamu, im preporachal da si stavat ushte edna Vivax Aeri12ka iako kafichot e visok, i ima gore na vrvot kupola koja e celo vreme otvorena. Da me poslushaa mene, ke stavea 7ka klima na terasata i MINIMUM dve 5,5ki vnatre vo kafichot. Ama vashiot monter mnogu jak, pa vivax 3,5ka im stavi 50m2 prostor so 4,5m visina tavan pa ushte i otvoren vo eden del.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Pa normalno Vivax AERI MODELOT e best buy mnogu korisnici go koristat i se prezadovolni od toj model na Vivax.
ne e problemot modelot na klimata, nego jachinata. Sega vo vnatreshnosta na kafichot imaat Max 3,5ka i Aeri 3,5ka i toa ke im bide greenjeto na zima i nema shansi da postignat da se zgreat. Na -7 dali ke imaat 5kw greenje za 50m2 prostor visok 3,5m so otvoren tavan. Da me poslushaa mene ke beshe drug muabetot, ama ne im se investirashe vo kvalitetno greenje, sakaa onaka provizorno da imaat klimi. Toa e nivni problem i tie sakaa monterot na Gree da go slushaat.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.127
Поени од реакции
4.935
ne e problemot modelot na klimata, nego jachinata. Sega vo vnatreshnosta na kafichot imaat Max 3,5ka i Aeri 3,5ka i toa ke im bide greenjeto na zima i nema shansi da postignat da se zgreat. Na -7 dali ke imaat 5kw greenje za 50m2 prostor visok 3,5m so otvoren tavan. Da me poslushaa mene ke beshe drug muabetot, ama ne im se investirashe vo kvalitetno greenje, sakaa onaka provizorno da imaat klimi. Toa e nivni problem i tie sakaa monterot na Gree da go slushaat.
Epa bidejki imaat 3.5kw Max klima trebalo namesto vivax 3.5 kw da sravat AERI VIVAX 5.5 kw bidejki sepak se raboti za 50m2.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.844
Поени од реакции
7.635
Кој манијак е стрелчово што чува слики, скриншоти и податоци за корисници од 10 форуми до нивно трето колено... Недајбоже да купиш клима од кај нив, има цела фамилија да ти ја скенира и низ нос да ти ја вади.
Се надевам не прави нелегални работи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom