Најекономично греење (затоплување)

D

Deleted member 95595

Гостин
Во Грее варијанта со 4 конзолни кошта 50% поефтино околу 160.000 грубо зависно од капацитетот на внатрешните и мотор од 28000бту или 9kw.
Siguren sum, i toa e odlichna cena i opcija za nekoj koj nemoze da investira vo poskap brend, a saka ekonomcihno da se gree so inverteri. Multisplit e gospodska rabota, iako jas sekogas bi sakal da imam barem edna klima split sistem, nezavisna od multi splitot za nedaj boze.
Одлична зделка споредено со труење со пелети или дрва за луѓе кои неможат да живеат без 28ц зимно време.

Ете знаеме опција за следниот дрварски муабет. Само дали споменативе цени се со монтажа или без? Зошто не е ефтино и тоа...
Za ovoj klientov 330000 sose montaza, ako ti beshe prashanjeto kon mene upateno.
 
Член од
2 ноември 2018
Мислења
6
Поени од реакции
1
Здраво
Ке ве молам да ми помогнете во изборот на клима..
Просторот е околу 30м2 дневна плус кујна, јужна страна изолација 5см стиропор само од таа страна има изолација, долниот спрат карабина (преградено без дограма) горниот спрат поткровје не се грее.
Лани ставив инвертер gree fairy 3.5kw собата е околу 18м2 и сум презадоволен на - 20 во јануари месец внатрешна тем +26.
Дилемата ми е дали ке задоволува 3.5kw или 5.5 kw
Поздрав
Автоматски споено мислење:

 
Член од
12 август 2019
Мислења
16
Поени од реакции
18
Pozdrav
Go zamoluvam g.Strelec da mi ja pojasni razlikata pomegu GREE AMBER NORDIC GWH12YD S6DBA1A koja ja imam uplateno, a ke bide montirana vo tekot na sledniot mesec po moje baranje, i modelot GWH12YD S6DBA2A.
Vi blagodaram odnapred.
So pocituvanje
 
Член од
3 јуни 2016
Мислења
369
Поени од реакции
642
Во Грее варијанта со 4 конзолни кошта 50% поефтино околу 160.000 грубо зависно од капацитетот на внатрешните и мотор од 28000бту или 9kw.
abe strelco koj te prasa kolku kosta, znaeme za galickite deka se najevtini, zatoa gi vikaat galicki. terajte kvalitet nikao galicki, i neka ne te boli tolku ako ima i nekoja druga kineska firma na pazarov a ne e galicka.
 
Член од
10 јуни 2018
Мислења
127
Поени од реакции
265
Здраво, не сум многу запознаен па сакав да прашам од каде најдобро да земам инвертер и кој модел, ќе ми треба и за ладење и греење по можност за над 60м2 за до некаде 1000евра.
 
D

Deleted member 95595

Гостин
Здраво, не сум многу запознаен па сакав да прашам од каде најдобро да земам инвертер и кој модел, ќе ми треба и за ладење и греење по можност за над 60м2 за до некаде 1000евра.
kukja? Stan? izolacija? kolku sobi?
 
Член од
1 март 2012
Мислења
18
Поени од реакции
3
Здраво во план ми е да купам инвертер, просторот е 30 м2 дневна плус 16 м2 спална соба,изолација нема само цигла 30цм.Ми го препорачаа овој модел па ако може да ми кажете дали ќе заврши работа за 46м2 . received_383428872357123.jpeg
 
Член од
13 март 2017
Мислења
110
Поени од реакции
182
Здраво во план ми е да купам инвертер, просторот е 30 м2 дневна плус 16 м2 спална соба,изолација нема само цигла 30цм.Ми го препорачаа овој модел па ако може да ми кажете дали ќе заврши работа за 46м2 .Прегледај го приврзокот 214898
Додека е плус температура надвор да , кога ќе паднат минусни само дневната ќе ја згрееш .

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.663
abe strelco koj te prasa kolku kosta, znaeme za galickite deka se najevtini, zatoa gi vikaat galicki. terajte kvalitet nikao galicki, i neka ne te boli tolku ako ima i nekoja druga kineska firma na pazarov a ne e galicka.
"Baterija" pak ti so tvoite provokacii, zapomni si GREE e br.1, kolku i da ti e tesko.
Toa nema kako da go smenis, a za muti vo MK mu nema ramen, CENA/KVALITET.
So 4 zidni, istata kombunacija, okolu 120'000.
Zidnite i konzolnite za multi se so vgradeno Wi-Fi
Автоматски споено мислење:

Здраво во план ми е да купам инвертер, просторот е 30 м2 дневна плус 16 м2 спална соба,изолација нема само цигла 30цм.Ми го препорачаа овој модел па ако може да ми кажете дали ќе заврши работа за 46м2 .Прегледај го приврзокот 214898
Pocekaj malce, ako ne ti se brza, ke ima strasna promocija na GREE.
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2012
Мислења
18
Поени од реакции
3
Додека е плус температура надвор да , кога ќе паднат минусни само дневната ќе ја згрееш .

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Може ли да ми препорачаш некој модел што би ја загреал и дневната и спалната соба .
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.531
Поени од реакции
7.269
Pozdrav
Go zamoluvam g.Strelec da mi ja pojasni razlikata pomegu GREE AMBER NORDIC GWH12YD S6DBA1A koja ja imam uplateno, a ke bide montirana vo tekot na sledniot mesec po moje baranje, i modelot GWH12YD S6DBA2A.
Vi blagodaram odnapred.
So pocituvanje
Tamu kaj sto si ja kupil ti zapisale pogresni oznaki, i vnatresna i nadvoresna se S6DBA2A.
Kaj nas moze da se kupi samo GWH12YD S6DBA2A ista kako ovaa vo Finska
 
Член од
13 март 2017
Мислења
110
Поени од реакции
182
Може ли да ми препорачаш некој модел што би ја загреал и дневната и спалната соба .
Во принцип за различни простории треба различно грејно тело. Освен ако не е отворен простор. Планирај дека воздухот треба да врти за да се згрее ефикасно другата просторија. Јас имам во секоја просторија клима уред. Не би знаел да ти препорачам еден уред за две простории. Има тука поупатени,јас зборувам од искуство.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.120
Поени од реакции
4.902
Здраво, не сум многу запознаен па сакав да прашам од каде најдобро да земам инвертер и кој модел, ќе ми треба и за ладење и греење по можност за над 60м2 за до некаде 1000евра.
Za greenje ladenje na 60 m2 ti go preporacuvam ovoj model LINK
 
Член од
12 август 2019
Мислења
16
Поени од реакции
18
Tamu kaj sto si ja kupil ti zapisale pogresni oznaki, i vnatresna i nadvoresna se S6DBA2A.
Kaj nas moze da se kupi samo GWH12YD S6DBA2A ista kako ovaa vo Finska
Postuvan g.Strelec
Okolu oznakata ne je nisto gresno i dvata modela gi ima samo tuka vo "dezela"(slo) go imaat toj sto sum go platil drugiot go nemaat a go zaslediv kaj Vas, bi mozel i da vi go ispratam i kompletniot cenovnik samo po mail oti i gree si ne gi istaknuvaat javno cenite.
So golemo pocituvanje Ve pozdravuvam
 

Kajgana Shop

На врв Bottom