Најекономично греење (затоплување)

Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
Се надевам по арно ме спомнувал кој и да е....
Doktore jas te vmetnav vo edna ironicna sega vo svoja replika ama ko sto gledam selektivno citas a ja ne te obelezav pa ne si videl. Inace clenot sto ocigledno bukvalisticki go sfati kontekstot na segata koja btw ne mu bese replicirana nemu te dospomna i taka si nastana zbunkava...
 
Последно уредено:
Член од
7 јануари 2019
Мислења
33
Поени од реакции
6
Ako znae nekoj da kazi dobar panel za dogrevajne,inaku imam klima 3.5 kw i gream okolu 35 do 40 m2 so dobra izolacija vo stan.Klimata mi gree solidno megutoa na ovie temperaturi ne mozi da postigni poveke od 21 do 22 stepeni sto za nekoi 2 do 3 stepeni mi e malku posto sum so pomalo dete .Mislam deka so panel bi trebalo da gi dobijam tie 2 do 3 stepeni a da nemam previsoki smetki ili sum greska .
 
Член од
25 февруари 2018
Мислења
209
Поени од реакции
200
Ako znae nekoj da kazi dobar panel za dogrevajne,inaku imam klima 3.5 kw i gream okolu 35 do 40 m2 so dobra izolacija vo stan.Klimata mi gree solidno megutoa na ovie temperaturi ne mozi da postigni poveke od 21 do 22 stepeni sto za nekoi 2 do 3 stepeni mi e malku posto sum so pomalo dete .Mislam deka so panel bi trebalo da gi dobijam tie 2 do 3 stepeni a da nemam previsoki smetki ili sum greska .
na kolku ti e stavena klimata?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
Ako znae nekoj da kazi dobar panel za dogrevajne,inaku imam klima 3.5 kw i gream okolu 35 do 40 m2 so dobra izolacija vo stan.Klimata mi gree solidno megutoa na ovie temperaturi ne mozi da postigni poveke od 21 do 22 stepeni sto za nekoi 2 do 3 stepeni mi e malku posto sum so pomalo dete .Mislam deka so panel bi trebalo da gi dobijam tie 2 do 3 stepeni a da nemam previsoki smetki ili sum greska .
Jas imam vaillant paneli i sum zadovolen zs se so termostat i ke dogrevast samo koga t e poniska od taa sto ja posakuvas
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
digitalen termostat imaat? i od kaj gi zema?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne e digitalen tuky odozgora imaat mehanicki so brojki od 0 do 12
Jas koga se greev na niv gi mestev na 7 i bese na 22 stepeni nekade .
Vo wc sto go imam i koristam e na 5.5 do 6 namesten i ne rab non stop tuku po.potreba i e okolu 18-19 stepeni
 
Член од
7 јануари 2019
Мислења
33
Поени од реакции
6
Член од
7 јануари 2019
Мислења
33
Поени од реакции
6
@Dimo321
Ne postiga na ovie -2 poradi cest defrost ili ne postiga i na minus 7 koga e suvo i ne pravi defrost?
Pa od koga padnaa niski temperaturive od 22 ne mrdnuva a vcera ne vecer praese defrost skoro sekoj sat i pol[DOUBLEPOST=1547145998][/DOUBLEPOST]
Stavi 30 i najjak fan perka nadole toa e max sto moze da dade ke ti kaci 200-300w potrosnja ama bolje nego panelka pa vidi kako ke bide
Ce probam samo da ja izladam peckata poso imam 6 kw pecka i ja pustiv ali taa mi jade struja nenormalno
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
566
Поени од реакции
735
Pa od koga padnaa niski temperaturive od 22 ne mrdnuva a vcera ne vecer praese defrost skoro sekoj sat i pol
Koga e defrost na saat imas temp nagore nadole rabotata e dali kogs e suvo ladno i nema defrost cel den pak e 22 ili poveke?Stom si so dete backup moras da imas
Jas eve na klimi sum pa imam 2 paneli 3 kw za ne daj boze ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom