Најекономично вадење на пари од Skrill

Член од
4 јуни 2012
Мислења
28
Поени од реакции
1
Здраво на сите,
Вака, имам 2000 eur на Skrill и сакам да ги повлечам на некоја сметка кај нас.. имам девизна книшка , девизна сметка и Payoneer картичка(пробав да извадам 50 еур на Payoneer ама ми пишаа на маил дека имале проблем со UK банките нешто). Еве веќе 2 дена читам тука по форумов и има најразлични мислења за даноците, сакам да ве прашам вас поискусните, може некако да ги повлеќам париве и да заобиколам праќање на данок ?
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
kazi kako gi zarabotti parite siromstija u p***I mater ovde
Го прочита прашањето? или тебе повеќе те интересира како некој ги заработил? Ако знаеш помогне не прашувај што како...
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Здраво на сите,
Вака, имам 2000 eur на Skrill и сакам да ги повлечам на некоја сметка кај нас.. имам девизна книшка , девизна сметка и Payoneer картичка(пробав да извадам 50 еур на Payoneer ама ми пишаа на маил дека имале проблем со UK банките нешто). Еве веќе 2 дена читам тука по форумов и има најразлични мислења за даноците, сакам да ве прашам вас поискусните, може некако да ги повлеќам париве и да заобиколам праќање на данок ?
Имаш регистрирано картичка на Скрил ? На секое вадење ти зема по 3 евра тоа е трошакот , во банка не земаат ништо .
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Поврзај Skrill со Payoneer и немаш маки ни данок ќе те интересира ни ништо :) Пиши ми по ПП ако незнаеш како.
 
Член од
18 февруари 2015
Мислења
9
Поени од реакции
4
Здраво дечки, и мене ме интересираше нешто слично, дали доколку вадам пари преку payoneer треба да плаќам данок кај нас, како и освен тие $30 годишна членарина и $3 за вадење на пари, дали има и останати скриени трошоци кои што ги наплаќаат при вадење на пари од банкомат?
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Поврзај Skrill со Payoneer и немаш маки ни данок ќе те интересира ни ништо :) Пиши ми по ПП ако незнаеш како.
Најубаво пиши во темава како што, баш за тоа е. И мене ме интересира ова, или пиши по пп како и да е.
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Здраво дечки, и мене ме интересираше нешто слично, дали доколку вадам пари преку payoneer треба да плаќам данок кај нас, како и освен тие $30 годишна членарина и $3 за вадење на пари, дали има и останати скриени трошоци кои што ги наплаќаат при вадење на пари од банкомат?
Не се плаќа данок бидејќи не оставаш никаков впечаток на банкомат. Може низ цел свет да вадеш пари.

Треба да ја верифицирате адресата на Скрил за да ви се овозможи "ADD AMERICAN BANK ACCOUNT". Тоа се верифицира со праќање на лична карта и некоја сметка шо е на ваше име пример сметка од телефон, струја вода и слично или пак некој документ дека имаш нешто на твое име но да ја има и адресата каде што живееш.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Поврзај Skrill со Payoneer и немаш маки ни данок ќе те интересира ни ништо :) Пиши ми по ПП ако незнаеш како.
Со пејпал може ли да се поврзе? Ми треба да извадам $300+ шо провизии и данокче ќе ми лупнат?
А и тоа со адреса мора да е америчка?
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Мене ми е поврзам пајонирот со пејпал и скрил. Обична провизија си земат како и кон др банки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom