Најдоброто и најлошото финале на серија (внимателно спојлери)

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
teneke не беа мртви цело време :grabpopcorns:

Иначе ова ми има оставено онака најдобар впечаток.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Еве го крајот на една од најдобрите серии што ги имам гледано, ама не знам дали да го класифицирам во добри или лоши финалиња.

 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.847
Поени од реакции
24.284
Еве го крајот на една од најдобрите серии што ги имам гледано, ама не знам дали да го класифицирам во добри или лоши финалиња.

Зависи како гледаш на работите. За мене ова ќе остане едно од најдобрите финалиња. Исто како и во The Wire и тука се претставува реална слика. Дека ако си во тој живот, таа игра, кога тогаш ќе ти дојде времето и ќе те скинат. Барем јас така ја доживувам последнава сцена со тоа што Тони Сопрано умира. Бидејќи цела сцена е дадена од негов поглед и на крај пред да заврши епизодата има неколку секунди темница, што значи дека некој му го свирнал куршумот во глава
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Зависи како гледаш на работите. За мене ова ќе остане едно од најдобрите финалиња. Исто како и во The Wire и тука се претставува реална слика. Дека ако си во тој живот, таа игра, кога тогаш ќе ти дојде времето и ќе те скинат. Барем јас така ја доживувам последнава сцена со тоа што Тони Сопрано умира. Бидејќи цела сцена е дадена од негов поглед и на крај пред да заврши епизодата има неколку секунди темница, што значи дека некој му го свирнал куршумот во глава
Уште го немам гледано финалето на The Wire, so shut up. :P

Знам дека е така како што велиш, ама ич не можам така да размислувам за Тони. Таман ги подсреди работите малку, излегва со семејстовто на вечера и...bang...

Ама, како што рече ти, сепак зависи од личната перспектива.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.847
Поени од реакции
24.284
Уште го немам гледано финалето на The Wire, so shut up. :P

Знам дека е така како што велиш, ама ич не можам така да размислувам за Тони. Таман ги подсреди работите малку, излегва со семејстовто на вечера и...bang...

Ама, како што рече ти, сепак зависи од личната перспектива.
Епа тоа е работата, зависи како гледаш. Еве од кога ќе го изгледаш финалето на The Wire, слично чувство ќе имаш. Може ти не сакаш да завршиш, али кога ќе видиш тоа е реалноста, друг крај не ни може да има.

За Тони. Може ги подсреди работите во семејството, али пред се е голема фацка. Секогаш ќе се најде некој што ќе сака да го скине. И јас го имав истово мислење, си викав првин добро кој би го убил кога успеа да си ги среди непријателите на време? Али тоа е работата, што човек како него цел живот ќе има непријатели, секој ќе сака да биде на негово место. :)
 
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Епа тоа е работата, зависи како гледаш. Еве од кога ќе го изгледаш финалето на The Wire, слично чувство ќе имаш. Може ти не сакаш да завршиш, али кога ќе видиш тоа е реалноста, друг крај не ни може да има.

За Тони. Може ги подсреди работите во семејството, али пред се е голема фацка. Секогаш ќе се најде некој што ќе сака да го скине. И јас го имав истово мислење, си викав првин добро кој би го убил кога успеа да си ги среди непријателите на време? Али тоа е работата, што човек како него цел живот ќе има непријатели, секој ќе сака да биде на негово место. :)
Да, таков е тој свет. Мислам дека серијата успеа многу точно да го долови начинот на живот на италијанската мафија во Америка и искрено, The Sopranos e меѓу неколкуте серии од кои не сум се разочарал во ни еден момент. Постојано беше добра и ниедна серија неможи да го пополни нејзиното место.

Speaking of Tony...ако го убија...ќе повторам пак, нејќев тоа да се случи, ама сепак, поарно така отколку да живееше живот сличен како тој на чичко му.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
4 јуни 2007
Мислења
2.885
Поени од реакции
189

Најдоброто финале од било која серија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom