Најдобри vs најлоши македонски веб сајтови

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
најдобри? според мене. од тие што знам дека се македонски.

кајгана, мотика, тајм.мк реклама5

P.S од кога ГУГЛ.МК е МАКЕДОНСКИ сајт ?
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
kaj mene kajgana e prva

taratur, nemagreska.com., org.mk, idividi, kirilica, build.mk kurir, zolta.mk kavadar4e.com
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
P.S од кога ГУГЛ.МК е МАКЕДОНСКИ сајт ?
Google.mk е локализирана верзија на Google на македонски јазик и како таква се смета за „наш“ сајт. Барем Alexa така ја смета.

На ранкингот од сите сајтови посетувани од Македонија ги има и google.com и google.mk.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
најискрено можам да кажам дека сите од други копирате освен tocka.com.mk малце имаат повеќе содржини и мотика нешто онака ама другиве све copy paste прават.

За Точка си во право, капа им симнувам на тие што пишувааат... Секогаш први дознаваат, први објавуваат, ептен креативни статии имаат.

Квалитетни: TIME.mk - се наоѓа кога треба да најдеш некоја вест, Kajgana.com, KafePauza.mk, IT.com.mk, On.net.mk (така-така). Толку.
За ѓубре: Фејс.мк и сите остали слични на него, еМагаре, Мотика, Тачка, Идивиди па ми јави и се' остало што не е спомнато во квалитетни.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
најискрено можам да кажам дека сите од други копирате освен tocka.com.mk малце имаат повеќе содржини и мотика нешто онака ама другиве све copy paste прават.
Да не беше fishki.net, мотика ќе немаа од кај да апдејтираат содржини
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Другиве сајтови ги ругате оти преведуваат, а кајгана не ја спомнувате? И кајгана преведува, а не наведува извор.

Фаил.мк не пишува статии за своите пријатели

И како може емагаре да го ставите во најлош сајт? На тој форум има повеќе квалитетен материјал отколку сите македонски форуми заедно
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Другиве сајтови ги ругате оти преведуваат, а кајгана не ја спомнувате? И кајгана преведува, а не наведува извор.

Фаил.мк не пишува статии за своите пријатели

И како може емагаре да го ставите во најлош сајт? На тој форум има повеќе квалитетен материјал отколку сите македонски форуми заедно
Страшно е што најголем дел од македонските портали воопшто не се креативни. Иако на најголемите портали, тие што го работат им е примарна работа (претпоставувам), наместо да се зафатат со нешто поиновативно и поистражувачки, се занимаваат со преведување на странски вести, „10 совети како да...“, итн.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.749
Поени од реакции
9.876
Сите портали од браншата ''забавни и поучни'' се исти и досадни ко муви гомнарки.. почни од кајгана порталот (без љутиш) па до точка ,идивиди,мотика и слични.. ударни информации им се Анџелина ја покажа десната разголена нога... Викторија Бекам видела вонземјани и трчала како луда...10 совети како да ја освоите симпатијата ( а зашто не 11 ?) ..Барселона го брка Реал за табелата и слично... Кајгана ја вади форумов, а другите се тотална дупка сите.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Па да се занимаваат со нешто поинакво никој нема да ги чита. Или па ќе имаат многу помалку посети отколку што имаат сега.
--- надополнето: 28 февруари 2012 во 00:04 ---
хинт: и на форумов тоа може да се забележи. Споредете колку страни има тема со наслов на Мукаетова и се виде цицката со тема со наслов Церн, мерн, ХПВ вакцини, црвојадини итн.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
најлоши сите „забавни“ веб страни. ја посетувам кајгана поради форумот и знам дека која друга страна да ја отворам ќе ги најдам истите работи. единствено може да се одделат ит.ком.мк, туторијали.мк, ентер.нет.мк и за музика ете нека е радио мк или ммм
 

shady3

Никогаш не вели никогаш..
Член од
22 февруари 2009
Мислења
110
Поени од реакции
61
И како може емагаре да го ставите во најлош сајт? На тој форум има повеќе квалитетен материјал отколку сите македонски форуми заедно
Точно така. Секој може да зборува, но ако дојде да прочита барем 2-3 теми веднаш мислењето му се менува.
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Уф, малку ме разочараа Primetime со ваков наслов текст:
http://www.primetime.mk/сашко-коцев-уапсен/

Откако почнаа, навистина ми стана интересни за читање, но мора малку да повнимаваат на вакви ситуации, да не забегаат како што се случи со повеќето македонски портали.
До сега ги сметам за одлични, го прават средношколци, гледав интервју на Сител вчера, се гледа дека се навистина амбициозни и информирани, но може и без вакви „испади“.

Како и да е, се обидуваат да пишуваат самите и да не копираат од други, што е голем плус за нив.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
Нема ништо лошо во ова, баш е добар насловот бидејќи е лажна статијата и поентата е да привлече повеќе внимание

А инаку што интервју беше тоа? Зошто им правеле нив? Клип/текст нешто?
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Нема ништо лошо во ова, баш е добар насловот бидејќи е лажна статијата и поентата е да привлече повеќе внимание

А инаку што интервју беше тоа? Зошто им правеле нив? Клип/текст нешто?
Го имаа денес ставено на нивната Facebook страница, пробуричкај малку надолу. ;)
http://www.facebook.com/primetimemk

Инаку немам ништо против текстот, си има поента, ама не морале толку „во центар“ да удрат со насловот, можеле малку поблаго. Вака многу доаѓаат во забуна и би можеле да си нарушат углед, барем според мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom