Најдобри спортски сали!

  • Креатор на темата iLe
  • Време на започнување
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
sali

kaa nadvoresna gradba poubava od kavadareckata nema.e sea sobira samo 2000.odnadvor e strasna.a unatre za nasi uslovi e solidna
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Во Македонија Јасмин а во Европа е салата во Белград.Инаку да не се лажеме ама во НБА се најдобрите сали
 
Член од
18 јули 2007
Мислења
71
Поени од реакции
0
spored mene park jasmin onaa u vinica a za novata ke vidime bi trebalo da e najdobra u makedonija
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Екипо некој да не има некоја слика од новата сала што е во Скопје ако има барем некој нешто нека постира позз..
 
Член од
6 април 2008
Мислења
82
Поени од реакции
0
Еми така се вика :)салата е ТоБ имам гледано слики на кампот на Бодирога покажуваа како е уредена...стварно е најубава во моментов
 
Член од
6 април 2008
Мислења
82
Поени од реакции
0
kaa nadvoresna gradba poubava od kavadareckata nema.e sea sobira samo 2000.odnadvor e strasna.a unatre za nasi uslovi e solidna
 

Алексич

I'm LeGenD!
Член од
13 јули 2008
Мислења
567
Поени од реакции
23
Најдобра спортска сала на балканот според мене е Белградската Арена!

-Белградска арена е голема сала во Нов Белград наменета за спортски настани, концерти, саеми, конгреси и др. Изградена е од 1991 година, а свеченото отварање било во 2004 год. Вкупната цена на изградбата достигнала до 70 милиони евра. Комплексот се состои од голема сала, мала сала и паркинг.
Белградската арена има површина од 48,000 квадратни метри, распоредени во 6 етапи. Капацитетот на арената се состои од 20,000 до 25,000 седишта во зависност од настаните. Во салата има и 68 луксузни ложи, кои можат да примат 768 посетители, ВИП Салонот со 38 места може да се користи за конференција за новинарите.




^сликата е од евросонгот!
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
82
Поени од реакции
0
Vo Makedonija:Boris Trajkovski bez dilemi!! a vo evropa Belgradska Arena po moe mislenje!!!:toe:
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Македонија:Борис Трајковски
Европа:Белградска Арена
:salut:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Во Македонија е Борис Трајковски без сомение иако и другите не се лоши.
А на Балканот покрај Белградската сеа и конкурира и Загребската арена
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
0
zagrebskata arena e mnogu dobra.pomala e od belgradska ama mn po moderna
 
I

InF3cTeD

Гостин
Борис Трајковски е најубава...ама и салата во Велес собира околу 2600 ако седат...а ако се гужваат и дупло ќе собере барем тоа го имам сетено
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Борис Трајковски е најубава...ама и салата во Велес собира околу 2600 ако седат...а ако се гужваат и дупло ќе собере барем тоа го имам сетено
Да да во Македонија имаме доста убави сали. Борис Трајковски, Биљанини извори па и Сала Парк во Велес која со малку среќа може да собере околу 4000 души.
А во Европа незнам како се вика ама таа во Мадрид (кошаркарите) на Реал кај што играат и белградска Арена фала богу.
 
Член од
1 јули 2010
Мислења
138
Поени од реакции
22
Добро прашањево може не е за тука ама не најдов посоодветна тема за да го поставам.
Каде може да се изнајми сала за термин кошарка од саат време во околината на бутел-чаир.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom