Најдобри спортски сали!

  • Креатор на темата iLe
  • Време на започнување

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Струмичката можеби трета во Македонија моментално...
Пред неа се секако Билјанини извори во Охрид, и Јасмин во Кавадарци.
По европски сали освен неколку во Софија (ги заборавив како се викаат) сум бил и во „Мир и пријателство” во Атина. Оваа последната ми се допадна многу.
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
jove_bt напиша:
ahamzzz.... епа значи немаш видено дека е средена(соблекувални, кошеви цела констркција и обрачи, фарбана е цела на ново зелено за купот) едино паркетот зафркава МНОГУ, ама и пак да се обнови пак од ппремногу публика се изместува. Трибините се ок од чкембарската страна од спротива столче здраво нема многу голема инвестиција е целосно да се реконструира. нема врска треба обнова!!! за Биљанини заборавив и јас, супер е. А куманово 6-7000??? и на кровот да не има столици?!?!!
ja posleden pat bev lani i besee.............. a sega za edna nedela do dve ke igram so pelister tamu pa ke ja vidam i ke ti kazam sto sum vidala!!pozzzzz

Cocacola напиша:
Najubava sala...Neznam.. Ama najgolema sala u Makedonija e sportska sala u kumanovo 6 ipol ili 7 000 sobirase...
7000 ne ali 6000 sigurno sobira, taa sala ima i podvizni tribini zatoa sobira tolku!!!!
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Ви се допадна темата а ?
 
Член од
13 март 2007
Мислења
350
Поени од реакции
1
iLe напиша:
Ви се допадна темата а ?
Ајдее прашањево за греота...па нормално дека е добра коа глеаш дека се пишува...:tapp:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
добра сали од ЕВРОПА се БЕОГРАТСКА АРЕНА и на ПАНАТИНАИКОС незнам како се вика ,а во МАКЕДОНИЈА се знае спортска сала ПАРК-Струмица
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11


Белградска арена!

мојата сала-салата каде што игра Партизан-Пионир Белград
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Billa Bong напиша:


Белградска арена!

мојата сала-салата каде што игра Партизан-Пионир Белград
pa vo pionir ne igra samo partizan tuku i zvezda igra tamu!!!!!! btw 25 x sampioni :baeh:
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
aerodromka напиша:
pa vo pionir ne igra samo partizan tuku i zvezda igra tamu!!!!!! btw 25 x sampioni :baeh:
ОФ топик:од 1999 Партизан секоја година освојува :smir:

Да се вратиме на темата

Сите добро ја знаеме салата во Струмица
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Нашата сала во таа сала тренирам јас :)
 
П

Паспарту

Гостин
najgolema makedonska sala e vo kumanovo za kosarkarski natprevari sobira preku 6 000 gledaci,a najubava vo ohrid :)
 
П

Паспарту

Гостин
Billa Bong напиша:
Најдобра сала во моментов е салата во Белград собира 20000 луѓе и е со најголема оценка од салите во Европа..

Иле да те прашам што е толку добра салата на Аек хммм..да не мислеше а Панатинаикос или Олимпијакос

Од Македонија незнам Струмица to e to
aek,panatinaikos i olimpijakos igraat vo ista sala :)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
DoolroX напиша:
aek,panatinaikos i olimpijakos igraat vo ista sala :)
Хмм за Олимпијакос и Панатинајкос знам дека во иста играат ама за Аек незнаевto e toсе мислев дека они играат у друга салаto e to
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
hehe Саше во иста сала играт и 3те тима то е то да не ги набрјував казам само аек.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
iLe напиша:
hehe Саше во иста сала играт и 3те тима то е то да не ги набрјував казам само аек.
Сори моја грешка:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom