Најдобри кондоми?

Најдобри кондоми за мене се:


  • Вкупно гласачи
    790

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
137
Новите Durex Vibrations

не знам темава дали е за тука или во Чек дис Аут, за тоа ке се погрижат одговорните.
сакам да дискутираме за овие презервативи/кондоми кој како ги нарекува. Ок е тоа што се премногу скапи мислам дека некои 350 или 450 денари е еден.
Искуства???:toe:


во скопје се многу ретки до сега само во една продавница ги видов.

пошто сум сингл не верувам дека во скоро време ке ги искусам. ама сепак интересно изгледаат.

 

inquisitor

ИДИОТ
Член од
22 март 2007
Мислења
833
Поени од реакции
3
искрено прв пат слушам за овие :toe: барем вреди да се плати толку?? :) иначе Durex се закон!
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
137
ете ебаго... 3-4 дена се прашувам што е, се двоумам дали да ги купам и ако ги купам дали вреди да фрлам 400 денари за да ми седи ко украс или после да го фрлам и дури одкако ја отворив темава сфатив дека тоа е само вибратор што се наметнува.
сепак имал некој искуство?

во секој случај не сум ни јас сигурен во оваа информација. Ако најде некој нешто повеке.. нека пише! по можност на македонски а не копи/пејст од википедија.
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
slika link nesto takvo ?
valda sekoj sto ke ja cita temava nema da mora da gugla za da vidi na sto toa ti mislis...
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
137
па стаив слика, а линк неможам ни јас да најдам, само читам блогови каде што коментираат глупости. Затоа и ја отворив темава, за да се информирам а не да ве информирам.
еве можеби ова ке ти помогне
http://www.techtickerblog.com/2006/11/23/vibrating-ring-from-durex/

http://www.durexplay.nl/vibrations/productinfo.php?page=2

според сликава ми стана јасно!

но дали се за една употреба? или??? читнав нешто таму 20 мин... кхм...
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
ne mi ja otvarase temata..
1 prezervativ e samo ?? ne se 3 vo pakuvanje ?
epa stvarno e mnogu....
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
307
идиотско е
демек за зголемување на задоволство, како алка e, се става алката посебна е и треси(вибрира) како ненормална. фаца играчка е ништо друго


PozdraFFF....

кој бре 20 минути како лудо треси тоа нема врска какви 20 мин, туку нема да издрѓиш појќе од 20мин loooool :pos::pos::pos:
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
da sluzi kako igracka a ne kako kondom.
sea na durex stranata nameneta za us... ima podelba na : condoms lubricants vibrators... i play. ova e staveno vo grupata PLAY kade sto ima i nekoi sprejcinja perduvcinja i takvi stvari :) i cenata i 8 evra
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
452
Ова е демек за да не те боли кичма додека уживаш во сексот...Тресечки кондом у стилум природен вибратор:pos: што знам многу пари за малку музика најискрено
 

inquisitor

ИДИОТ
Член од
22 март 2007
Мислења
833
Поени од реакции
3
:pos::pos::pos: да да! 20 минути бе! :) доста е! таман една партија! тоа ти е стимулација за "малиот" да "поврати" полесно :):):)
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
137
inquisitor напиша:
:pos::pos::pos: да да! 20 минути бе! :) доста е! таман една партија! тоа ти е стимулација за "малиот" да "поврати" полесно :):):)
полесно??? јас колку што знам сите сакаат подолго да им трае... :raz:

Видете ја рекламава колку е Топ!
[media]http://youtube.com/watch?v=NRgh4hhNhDo[/media]
 

Necrophilia

GSM Модератор
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
137
видов на други клипови тоа е како ластиче што може да се собира! да така не се секирај... :tapp:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.351
Поени од реакции
21
Necrophilia, кондомот е секогаш за една употреба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom