Најдобри кондоми?

Најдобри кондоми за мене се:


  • Вкупно гласачи
    833

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Najdobri kondomi spored mene se uspesno iskoristenite kondomi. :sekss:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Најдобри кондоми се оние без изминат рок на траење.
Може на тоа најмалку се обрака внимание, а треба најмногу да се внимава на тоа.:coffee:
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
Еве неколку типови кондоми што според одредени критериуми нудат најсигурен, но и најпријатен секс.

7. Preventor Dotted – станува збор за многу тенок кондом кој што е прекриен со мали бразди преку целата надворешна површина. Овој кондом овозможува екстремна стимулација при секс заради зголеменото триење.

6. Preventor Tutti Fruit – е кондом со овошен
вкус. Примарната функција на овој кондом е да го зголеми задоволството при орален секс. Ваков кондом може да се најде со вкус на јагода, банана или кокос.

5. Trojan Extended Pleasure

Овој кондом е корисен за оние мажи на кои „им се брза“. Дизајниран е да биде по
малку крут, со што ја спречува предвремената ејакулација и го продолжува уживањето во сексот.

4. Trojan Twisted Pleasure

Овој кондом има многу различен дизајн. Направен е со специјално извртување што започнува на средината на кондомот, а завршува на врвот. Со тоа се
овозможува мал простор меѓу кондомот и пенисот, со што триењето за време на сексот го зголемува задоволството и за двајцата партнери.

3. Durex Extra Safe

Овој кондом е дизајниран со нешто поголем врв, со што се овозможува екстра простор за главата на пенисот, која е поголема за време на сексуален однос. Затоа користењето на овој кондом е
поедноставно и поудобно. Кога правилно се користи, овој кондом нуди 100% заштита.

2. Durex Ribbed

Ова е најпознатиот ребрест кондом. „Опремен“ е со мали ребра со кои се зголемува триењето. Тие обезбедуваат поголемо уживање и за мажите. Овој тип кондом има и
брадавица на врвот.

1. Pleasure Plus

Губењето на физичката стимулација е основната причина зошто мажите не ги сакаат кондомите. Овој нов тип на кондом го решава проблемот. Дизајниран е со голема лабава вреќичка од ребрест латекс, сместена на долната страна и главата на кондомот. За време
на сексуалниот однос, овој екстра латекс се движи напред и назад по пенисот и по ѕидот од вагината. Со ова триење се надополнува дел од триењето изгубено со самата употреба на кондом. Според некои истражувања, овој кондом е најдобар за 89% од мажите и жените.
 

Chandler

По религија - ПОПУЛИСТ
Член од
27 август 2005
Мислења
362
Поени од реакции
10
Samo DUREX EXTRA SAFE.....i edni Vitalis u Bugarija gi koristev...vrsea rabota...
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Дурекс,
Дурекс,
Дурекс,
Дурекс,
Дурекс,
Дурекс,
Дурекс,
Дурекс,
Дурекс,
Дурекс,
Дурекс,
Дурекс,
Дурекс,
Дурекс,
Дурекс!
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Jakov напиша:
Na denesno vreme da nemas prezervativ so sebesi u novcanik ili devojka u tasna, a da imas stav deka sekoja moznost za seks bi ja iskoristil/a e navistina idiotizam.
80 denari tri komada se. Kupi si i brkaj rabota.
Ovde bi citiral eden poznat skopski mislitel, gradska faca i urbana legenda.
Monsi koj veli
"Bez dva kondoma ne izlazim od doma"
Ja go sledam negoviot svetol primer.
Епа после ќе пукале кондомите и ќе се раѓаат непланирани деца.
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
vardarce напиша:
Епа после ќе пукале кондомите и ќе се раѓаат непланирани деца.
Абе Дурекс не пука ш`о ти е на тебе.
Со Дурек можеш само да изнапукаш.
:ija:
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Оние со вкус на јагода, банана или шумско овошје....УПС...наменети само за орален секс:zlo:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А за вагинален??
да знам уште сега да се спремам, муахахахахааха!
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Garfield напиша:
А за вагинален??
да знам уште сега да се спремам, муахахахахааха!
Ако прашањето беше наменето замене...ич да не се секируваш, си носам јас од сите врсти кондоми...ич гајле:coffee:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Почнав со Дурекс, едно време преминав на Лајвстајл, па пак си се вратив на старо (=
 

Kajgana Shop

На врв Bottom