Најдобри кондоми?

Најдобри кондоми за мене се:


  • Вкупно гласачи
    833

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
SpaceLily напиша:
Не не... има и од нив мноооооооогу различни, и многу ефекти и се... Нормално и јас сум дурексџија, ама финесите не се лоша работа...
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
403
Поени од реакции
2
Abe ne mozam jas so vas vie ste ekspert ama ako vekje barate da sum po precizna aj... Durex Tingling Pleasure:)
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
879
Lilika...neznam od kaj mozis da procenis koj kondomi se najdobri koga ti licno ne gi koristis...toa moze da go kaze tvojot partner..neli? :)
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Мај феворит, Дурекс Тинглинг Сенсејшн со Тингл Lube.

SpaceLily мислеше на истиот тип со друг texture --> ribbed and studded, у право ли сум:)
 

pcelichka

Пајажинка
Член од
26 септември 2005
Мислења
26
Поени од реакции
0
И јас сум за дурекс,но да не биде лоша реклама еднаш една моја другарка ми се јави касно и ме праша шо да прави оти кондомот во неа останал. Јас одма ја прашав шо кондом бил и она ми рече дурекс. Малце се изненадив пошто тие секогаш биле она супер кондомчиња. А ако ве интересира како ја советував да го извади, е тоа е веке друга тема...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
pcelichka напиша:
И јас сум за дурекс,но да не биде лоша реклама еднаш една моја другарка ми се јави касно и ме праша шо да прави оти кондомот во неа останал. Јас одма ја прашав шо кондом бил и она ми рече дурекс. Малце се изненадив пошто тие секогаш биле она супер кондомчиња. А ако ве интересира како ја советував да го извади, е тоа е веке друга тема...
Абе да си ебеш векот, си ме пресмеала :icon_lol:

Тоа не ќе да е до кондомот, туку до парнерот. Очигледно неможе да се пофали со „другарчето”, а купил од тие со поголем обем. Можно е и набрзина да се тргнал, па останал внатре кондомот...

Во секој случај, „вината” е во парнерот на другарка ти, а не во самиот кондом. :wink:
 

pcelichka

Пајажинка
Член од
26 септември 2005
Мислења
26
Поени од реакции
0
Па и јас тоа сакав да и го речам,ама ајде де, шо да и речам? Мал му е на типчето или пак неискусен е? Арно шо го извади оти ке требаше да се интервенира. Не дај боже мене да ме викаа
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Тулето штом ја реснал тамам му било, но му потпаднало и се смкнал. Ти мор Мајо (пчеличке) шо и рече, да земе маша и да џбурка дур не го дофати или??

In einem unbekanten land
war eine biene sehr bekant
und diese biene di ich meine nehnt sie Maya
Maya, Maya, .....
 

pcelichka

Пајажинка
Член од
26 септември 2005
Мислења
26
Поени од реакции
0
Така нешто,де. Да види типчето колку е длабоко и кај е грлото на матката, па може така и другарка ми да добие материчен оргазам а ретко кој го добива. Бог знае со праеле после ама другиот ден ми кажа дека не било така како јас што мислев. Пикнала два прста и го извадила, исто ко на гинеколог да и прават пап тест. Ништо страшно:icon_redf
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
да бе нишо страшно. Е нишо, кога не џбуркала. Инаку имаше едни кондоми, идиотски, руски, кој наместо лубрикант имаа некој прашак. Прво, пржи на тулето, а таја, кутрата, од суво посуво, пичи мајсторе, мислиш свршуе од драњето, а то таа приумирала од болки :) :)! Вистина.
 
Член од
28 јануари 2006
Мислења
260
Поени од реакции
2
life style najvise gi koristam
 

stefano

confused remorse
Член од
22 февруари 2006
Мислења
34
Поени од реакции
1
Durex ми се најсигурни шо ќе се заебааме со други, башка шо ќе зиам други кога и девојката си купуе durex. Ми се свиѓаат и LifeStyle али најчесто durex користам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom