Најдобри комедии на сите времиња

Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
мене ми е најсмешен филм е ,,нешто во врска со мери,, со камерон дијаз и оној како се викаше бен стајлер ако не грешам
и постариот филм пинк пантер со глумецот питер селерс и уште нешто да не набројам,а да не заборавам комедијата на Роберто Бенињи
 

penkaloto

......
Член од
17 април 2010
Мислења
412
Поени од реакции
269
Се потсетив на неколку интересни комедии:Little Voice (1998), Muriel's Wedding (1994) -Toni Collete во филмов е фантастична,вреди да се гледа и само заради неа,How to Kill Your Neighbor's Dog (2000) - Kenneth Brannagh го сакам и како актер и режисер, еве еден негов филм- Peter's Friends (1992),The Full Monty (1997). И толку за сега :helou:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
^Одличен избор али тоа е вече стандард кога се работи за тебе ;)

@ Топик,

Сите од серијалот Монти Пајтон, а од послабите во квалитет посебно ми остави добар впечаток Oscar не поради генералниoт квалитет него поради шармот на Мариса Томеи и Сталоне кој супер си ја игра улогата но сепак најмногу заради оној "кул филинг" и екстремно симпатичните карактери и пред се заради хаосот кој владе у филмов не се знае кој пие кој плаќа :icon_lol: !! Да се разбереме не е за во најдобрите комедии на сите времиња, но е многу кул и вреди да се погледне :)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
и да не заборавам кога бев тинејџер најсмешен филм беше Полициска академија првите два дела,а денешно време смешни филмови Лажго,Лажго и Глупав и поглупав(Џек Даниелс беше поглупав од Џим Кери):))))
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.516
Поени од реакции
33.688
Eптен ми е исофрсиран The Hangover.. Мислам, chill филче е, како и неколку наброени од иста класа, ама за убавење време, не за смеење до солзи. Како што беше случајот за Monty Pyton and the Holy Grail.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
^ Точно од мене тој филм има една слаба 5 и ништо повеќе...уфф како можев да го заборавам Нејкед Ган серијалот ахахахаха омгггг какви сцени страшно, убиствено смешни! :icon_lol:


Лесли Нилсен за преседател! :icon_lol::icon_lol: !!!!! Предпоставувам ги памтите дијалозите во кои све се сваќа буквално :icon_lol:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Се секава некој на овие два филма ???

Коа ке се сетам на двава филма,ми иде да се прснам од смеа...ко копиљ многу ги даваа на Телма и секогаш ги гледав :pos:

овој... и овој...
 
Е

експерт

Гостин
Македонска комедија

Викенд на мртовци

Минатата недела го гледав на мтв и можам да кажам само дека е многу професионално изработен.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Се секава некој на овие два филма ???

Коа ке се сетам на двава филма,ми иде да се прснам од смеа...ко копиљ многу ги даваа на Телма и секогаш ги гледав :pos:

овој... и овој...
АХААХХАХ Пест, каков лик!!!! ахахаха браво што ме потсети! Кога ќе ги тера на јапонците, да му ја испечат кокошата што му ја убиле демек :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
АХААХХАХ Пест, каков лик!!!! ахахаха браво што ме потсети! Кога ќе ги тера на јапонците, да му ја испечат кокошата што му ја убиле демек :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Главна манга у маало Пест во филмот...и коа ке го зароби тој лошиот,име му забораив,па коа ке го ловат со син му...ептен комедии филм у пм,баш ке го симнам овие денови да се потсетам на старите времиња

И тој со Пи-ви добар филм,малку повеке детски,ама сепак смешки е :pos:
 
J

JOEY JORDISON

Гостин
Потрошив саатипол затоа што го гледав во друштво, а во пракса ги догледувам филмовите до крај.

Ретко гледам комедии, пародии пак воопшто, од пародија го имам гледано Superhero и сите делови на Scary Movie. Некој дел од Страшен филм ме насмеа, првиот на пример, другото од пародија нити ме интересира, нити сакам да го гледам.
Твој проблем е што гледаш пародии, јас таквите типови неможам едноставно да ги сфатам, трошиш време за безначајна работа. Али сепак секој си има свој вкус, па колку и да е бизарен.

П.С. Болд: Ваљда си мислел на Epic Movie, али ок, не си згрешил многу ионака сите наброени ти се epic fail.
Јас Неам проблем Бро .....Може ти имаш Што твојата Фаца е во Овој Дел http://www.traveladventures.org/continents/southamerica/images/guyanese-people14.jpg
Да Не беа гледани пародите немаше ни во иднина да се прават ....А неможеш да ги сфатиш Пародите Тогаш Ситуацијава води Кон Друга Насока
Ajt
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Јас Неам проблем Бро .....Може ти имаш Што твојата Фаца е во Овој Дел http://www.traveladventures.org/continents/southamerica/images/guyanese-people14.jpg
Да Не беа гледани пародите немаше ни во иднина да се прават ....А неможеш да ги сфатиш Пародите Тогаш Ситуацијава води Кон Друга Насока
Ajt
Абе сеа јасно ми е, на светот постојат разни изроди, па некад и нивните интереси се задоволуваат, на пример со такви филмови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom