Најдобри голови и изведувачи на слободни

Најдобар изведувач на слободни удари

  • Бекам-Реал Мадрид

    Гласови: 41 17,2%
  • Роналдињо-Барселона

    Гласови: 19 8,0%
  • Накамура-Селтик

    Гласови: 6 2,5%
  • Жунињо-Лион

    Гласови: 91 38,2%
  • Роберто Карлос-Реал Мадрид

    Гласови: 16 6,7%
  • Некој друг (кој?)

    Гласови: 65 27,3%

  • Вкупно гласачи
    238

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Definitivno najdobar gol od sloboden ima dadeno Roberto carlos na eden turnir na velikanite sto se odrzuvase i toa protiv Italija. Mecot zavrsi 3-3 ako vi teknuva. A mnogu finta beshe i na Mario Basler vo finaleto na Liga na sampioni protiv Mancester.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Еееее викендов какви голови паднаа од слободен удар :vozbud:


Џерард, Пирло и Дел Пиеро ...
 

!-DrIx-!

.>sBePk0o*
Член од
25 ноември 2007
Мислења
295
Поени од реакции
0
ne pamtam nekoj dobar gol ama znam deka zuninjo,ronaldinjo i malce gerard se caroj za to:vozbud:
 
V

Viktoranius

Гостин
Најдобар до сега е овој на Жунињо што и го бапна вчера на Барселона од околу 40 метри.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Најдобар до сега е овој на Жунињо што и го бапна вчера на Барселона од околу 40 метри.
Jaс не би играл така:wink:
Многу подобар гол од Жунињо беше тој против Реал пред 2 години:helou:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
58.736
Definitivno najdobar gol od sloboden ima dadeno Roberto carlos na eden turnir na velikanite sto se odrzuvase i toa protiv Italija. Mecot zavrsi 3-3 ako vi teknuva. A mnogu finta beshe i na Mario Basler vo finaleto na Liga na sampioni protiv Mancester.
Мислам дека беше против Франција, ама не е битно, тој е турнирот и голот беше фантастичен. Мислам дека од тогаш сите научија кој е Роберто Карлос, до тогаш не беше толку популарен

Исто голот што Хаман му го даде на Дејвид Симан на последниот натпревар на стариот Вембли, помеѓу Англија и Германија, кога шутираше од подалечната околина на Лондон :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
[MEDIA]http://uk.youtube.com/watch?v=Vi2zjG_d6oQ[/MEDIA]
:zver:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
ми се допаѓа на К.Роналдо голот кој му го даде на тимот на Европа на ревијалниот натпревар на Олд Трафорд од 35 метри. А одличен е и на Р.Карлос. Онакво ефе нема да се повтори!
 
S

SSS-Stolica

Гостин
SPORED MENE MISLAM DEKA NAJDOBAR GOL OS SLOBODEN UDAR IMA DAENO CRISTIANO RONALDO PROTIV SPORTING! THAT BOY RONALDO:zver: :cds:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom