Најдобрите сендвичари и ресторани во вашиот град

Z

Zona Pelucida

Гостин
Од која сендвичара купувате за јадење и сметате дека прават најдобри сендвичи,хамбургери,чизбургери,тостови и остали или пак во кој ресторан подготвуваат храна по ваш вкус?
Според мене во ПОПЕ во Скопје на времето правеа најдобри хамбургери,а во ресторани баш и не се исхранувам.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
За сендвичари баш и незнам, ретко купувам брза храна, но ресторани кои според мене се добри тоа се: Папу,Амика,Плаза,Кварнер(Скопски мерак),Камник итн.Храната е вкусна, а и услугата е одлична.Носталгија има убава храна, но многу се чека додека да нарачаш, па да ти донесат како да им фали персонал.
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Па од ресторан и не ама од сендвичара највеќе купувам хамбургери.Порано од ПОПЕ беа најбоље сеа го затвориа мора со седмица да се задоволувам.А ако ме мрзи до седмица да идам зеам од кинг бургер.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
За Прилеп:

Сендвичари: Magic Food, Мамли, Биг Мак, Каспер...
Ресторани: Секоја биртија што ќе ја најдете во некое ќоше има топ скара.
Во Прилеп треба да ти фали нешто за да купуваш сендвичи или скара од сендвичари, а не од рестораните.
 
M

marko 1996

Гостин
Па од ресторан и не ама од сендвичара највеќе купувам хамбургери.Порано од ПОПЕ беа најбоље сеа го затвориа мора со седмица да се задоволувам.А ако ме мрзи до седмица да идам зеам од кинг бургер.
Не е затворено попе кај апче е сеа у таа големата зграда е :helou: А инче Сендвичари : Седмица ,Кинг а кафана:ДМ најболје според мене
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Не е затворено попе кај апче е сеа у таа големата зграда е :helou: А инче Кинг и ДМ најболје според мене
Ах кога сум гладен до таму нема шанси да идам.Седмица најдалечна дестинација.:kesa:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Споредба на McDonalds и сендвичарата Седмица е невозможна.

McDonalds за јадење во странство може.
А кај нас ко човек да се најадеш Седмица, а и Лесковачка во последно време хит ми е, хамбургер со сосови ммммм:vozbud:

Ресторани има најразлични за сечиј вкус и сечиј џеб.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Кај Злате поштено можеш да се најадеш исто така,ем ефтино ем вкусно.
 
С

Спенсер

Гостин
сендвичари Меџик бургер у лептокарија а и 7мица...ммммм
 
Член од
24 јануари 2009
Мислења
229
Поени од реакции
15
Палма ака телељко во охрид. Ке ви навратам ко ке дојдам охрид. Поздрав до тетка цена и иренче ве сакам:smir::helou:
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Аман од Скопје и Седмица и McDonalds, вСтрумица посебни би ги кажал сендвичите во гостилница Каме, или во Киоск 23, неодоливо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom