Најдобрите ретушерски студија во светот

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.580
Поени од реакции
27.058
Cream Studios, Австралија

Студиото за фоторетуширање и 3D-моделинг Cream -е едно од најкрупните и авторитетни студија во Австралија. Нивната работа е препознатлива по тоа што е со посебен сјај, блескава - во буквална смисла на зборот - практички светла и живописна-колоритна


Taylor James, Велика Британија

Taylor James - студиото доста познато во рекламната индустрија .Прави ретушинг класа hi-end, користејќи ја новата технологија и при тоа добивајќи сјаен реалистичен резултат.


Vienna Paint, Австрија

Студиото е основано далечната 1988 година кога малкумина слушнале за компјутерско фоторетуширање/Beefactory, Белгија
Carioca, Романија

Оваа компанија соработува со останатите романски и др.европски агенции .„Својата рака „ ја има ставено во компаниите Nestle, Mars, Toyota, Danone, Hyundai, Renault, Vodafone, Orange, Sony, Mercedes, Yamaha, WWF, Honda.Christophe Huet, Франција


Electric Art, Австралија
Garrigosa Studio, Шпанија

Lightfarm Studios, Нов ЗеландLSD, Италија
--- надополнето: 6 април 2013 во 16:16 ---
Platinum FMD, Бразил


 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.572
Поени од реакции
13.575
Убави слики. уште па и некое 3Д
а не како мене,лани кога земав прв пат да сликам со оние нови апарати,
си го сликав носот, е не е и за верување ама така беше,така мислев дека треба,
екранот накај тоа што го сликаш (ми се смеше потоа ќерката)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.514
Поени од реакции
4.238
Иако е темава за студија, сепак ќе прашам...кои се најдобри програми/плагини за ретуширање кои ги користите?
 
Член од
5 март 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Creation of photoreal 3D visual content for launching new products, marketing 3D materials for existing products and project presentations. Specialities: CGI room sets, product 3d rendering, low- & highpoly modeling, animation, 360, print design, wireframe models. https://cgifurniture.com/
 
На врв Bottom