Најдобра журка

Која е најдобрата журка на која сте присуствувале на територијата на МК?

  • Carl Cox

    Гласови: 0 0,0%
  • Tiesto

    Гласови: 4 15,4%
  • Paul Oakenfold

    Гласови: 1 3,8%
  • Roger Sanchez

    Гласови: 0 0,0%
  • Coca-Cola sound wave

    Гласови: 5 19,2%
  • Prodigy

    Гласови: 8 30,8%
  • Deep Purple

    Гласови: 5 19,2%
  • Faithless

    Гласови: 3 11,5%

  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.353
Поени од реакции
7.489
Од овие сум бил само на Продиџи у Фејтлес.
А за најдобри журки во мојот живот ке ги сметам Ману Чао (јуни 2002 на лизгалиште, масакр, 7 сати жур) и Продиџи (во 90 минути ооооогррооооомнааааа енергија, сликата у галерија кај што сум полугол, додуша не се приметува баш е от Продиџи).

Од другите журови гледаф само извештаи на Твистед Сити и криво ми е што не собраф пари за на Роџер Санчез.
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Jas bev na Prodigy i na Coca cola sound wave. Od tie dve definitivno Prodigy.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.733
Поени од реакции
22.340
да доживееш парпл јовано јованке да ја свират у живо а Гилан да го закачи старото македонско знаме на држачот за микрофон. Одговорот се знае.
 

Samaramon

¤ ξωટ ¤
Член од
17 декември 2005
Мислења
1.081
Поени од реакции
18
Sussaro напиша:
да доживееш парпл јовано јованке да ја свират у живо а Гилан да го закачи старото македонско знаме на држачот за микрофон. Одговорот се знае.

toooooooooooo!! :je:


abe najzurka bese. uste si gi cuvam biletite :kajg:
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Coca-cola sound wave! Дефинитивно...топ беше!:je:
 
Член од
28 јануари 2006
Мислења
260
Поени од реакции
2
abe zaso ne go staivte skazi! inace na faithless bese stvarno jako!
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Од овие овде сум бил на Coca-Cola sound wave, Faithless, Tiesto, Prodigy и Oakenfold. На Faithless дожд заврна и дома се вратив лом, На Tiesto пола од луѓето ја знаеа само трафик и лове комес аген и само на тие почнаа да се палат, а кога почна да пушта лука пола сала се испразни - срамота. На продиџи многу шутки и такви работи кое ме нервираат и ми кршат филм:icon_mrgr, а на окенфолд си поминав онака добро ама не нешто посебно. Гласав зa sound wave зашто прво и основно бев со големо друштво, па openair журка, па плажа па ако то е жешко брцни се во вода и сл, атмосфера лудница. И плус најбоље момент онака играш и доаѓа изгреј сонце, небо црвено па ти целиот лаф, хеминес се лапаш со девојката и слично:je: Иначе таму повеќе си седев на транс стејџот. Скази последнава журка не ми правеше многу мерак само од причина што имаше премногу луѓе и ностоп се гураат, сељачишта се синале од планина и дошле тука и само чекаат тепачка да почнат. А најбоље журка ми била на Talamasca и Azax синдром летоска на стенковец и Sun Project кога имаа лајф акт во фабрик. Таламаска си дојде си пушти и си отиде, а azax знам дека до 8 сабајле непрекина зашто морав веќе да си бегам. Плус луѓе ке му се качат горе на бина и онака ке го поздрават и ке се тргнат без никакви проблеми и се беше супер. А sun Project имаа супер лајф акт со гитара, електрични тапани и сајзер, ни лаптоп ни ништо беше лудница. Ај доста јас ептен забегав :eek:ftopic:
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Coca-cola sound wave :music2: si pominav EXTRA!!!:eek:jea:
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.684
Поени од реакции
4.809
Coca cola sound wave i jas
 
Член од
14 мај 2006
Мислења
38
Поени од реакции
2
Summer Club DOWN TOWN Veles :
1. DEETRON & Nikola Rizov , so napravija zurkice ludilo , ima nekoj so bese ?
2. Hernan Cattaneo SKOPJE FAIR 2006
3. TIESTO Skopje Fair
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Najubavata zurka:eek:naa na SANDY RIVERA vo Varna,minatotot leto!Inace,Varna e grad vo koj ima najdobri zurki,posebno vo leto!
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
eci^^^ напиша:
Najubavata zurka:eek:naa na SANDY RIVERA vo Varna,minatotot leto!Inace,Varna e grad vo koj ima najdobri zurki,posebno vo leto!
Јас колку што знам Варна е во Бугарија, а не во Македонија, еци мислам дека си нешто грешка,во темата се бара најдобра журка на територијата на Р.М.А иначе на Фаитлес беше најдобра журката.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
after party vo sofija na eden bugarski raper ne e poznat no sepak pijackata i se drugo bese besplatno i imase striptizeti.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom