Најдобар фудбалер од средината!

Aнкета - Најдобар фудбалер од средината во Свет!


  • Вкупно гласачи
    208
Статус
Затворена за нови мислења.

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Жити мајка како си можел да го ставиш Lampard а да не го ставиш Gerrard.... па Gerrard е 5 пати болје од Lampard... игра одлично дефанзивно, има перфектен пас и шут, знае да игра и напад и секогаш се јавува во време кога е најпотребно за Ливерпул...

Ronaldihno може има квалитет ама во моментов е камен.. тоа не е играч.. една сезона добар други 2 врска да нема...
Исто така фалат многу подобри играчи од овие што си ги пишал ( според мене си ги пишувал како што си навиваш ) како Pirlo, Fabregas , Nedved итн.

И Kristiano Ronaldo е мн добар , но ич не го сакам , сака многу да се прави затоа не гласам за него, али што е добар звер е !

Сепак, Gerrard -- The One and Only
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Абе анкетава е “аскјдхалксдјхалскдј“ ама јебига то е!
Не знам шо барат Кварезма,Мансини,К.Роналдо,не дека не се суперјаки играчи,ама појма се да организират игра.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
franCESC fabregas - maliot e 20 godini igra ko za posledno - kreator ,siba golista , motivator - najbitno
zelen za tituli ....
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.457
Поени од реакции
419
Стварно е глупо шо го нема Џерард во анкетата
Иначе за најдобар се знае Кристиано Роналдо
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Кака-сите други се далеку од него.
 

_M@tR|x_

ПрвоТимец
Член од
1 декември 2007
Мислења
115
Поени од реакции
1
Ова сезона најдобар е Фабрегас , а Кака и Роналдињо се за никаде
 
F

fantomX

Гостин
Има појќе позиции и различни улоги за среден ред, од дефанзивен играч, до крило. Но че кажам ко Појол, НАЈДОБАР Е ПИРЛО!
Одличен организатор на игра.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.674
Поени од реакции
11.030
Пол Сколс и никој друг! :wink:
 
Д

Демијан

Гостин
Според мене најдобар на средината е Есиен.вредеше да се дадат толку пари за него.Вистонско куче на средината,безкомпромисен иргач,голем борец.Можда не е ѕвезда од типот на Ламбард,Балак,Жерард и не зема голема плата како нивната ама е најкорисен
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.401
Поени од реакции
58.304
Знам дека не може анкетата да биде којзнае колку долга, ама ај ставете ги Џерард, Диего и Рикелме па да правиме муабет. Тоа што го нема Џерард е тежок превид, посебно што на листата е Лампард.
 

bavarec_oh

FCB Support
Член од
8 ноември 2007
Мислења
188
Поени од реакции
1
Дефинитивно најдобар играч во средина е Ribéry.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
ne zborete za ronaldinjo koa rajkard igra ili 4-2-4 ili 4-3-3 plus ronaldinjo ne igra sredina tuko levo napad

Жити мајка како си можел да го ставиш Lampard а да не го ставиш Gerrard.... па Gerrard е 5 пати болје од Lampard... игра одлично дефанзивно, има перфектен пас и шут, знае да игра и напад и секогаш се јавува во време кога е најпотребно за Ливерпул...

Ronaldihno може има квалитет ама во моментов е камен.. тоа не е играч.. една сезона добар други 2 врска да нема...
Исто така фалат многу подобри играчи од овие што си ги пишал ( според мене си ги пишувал како што си навиваш ) како Pirlo, Fabregas , Nedved итн.

И Kristiano Ronaldo е мн добар , но ич не го сакам , сака многу да се прави затоа не гласам за него, али што е добар звер е !

Сепак, Gerrard -- The One and Only
za ronaldinjo(iako poveke igra napad levo) lani bese kamen ama ovaa godina gleas dava golovi dribla ona ova ne zbori a za kristijano si u pravo i j
a go mrazam ali Gerard e zver:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom